Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit sovány a kutyám,...

Kicsit sovány a kutyám, (Berni) de egészséges! Mivel etessem, hogy kicsit meghízzon?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 06:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Eddig mivel etetted? Féreghajtózva mikor volt utoljára?


Majd fognak jönni, hogy vegyél neki ilyen-olyan drága tápot, knzervet..

Szerintem ezek mind péndkidobás. Én rendes húst főzök neki, rizzsel vagy tésztával kapja, plusz szoktam bele dobni neki zöldség féléket is, apróra vágva. Heti kétszer főzök húst, a rizst 2 naponta kb. És így valódi húst kap. Az én kutyám is berni amúgy, egészséges, és igen csak jól táplált, jó kondiban van, szép a szőre is.

2011. máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Száraz kutyakaját adok neki,mikor milyet,és házi koszt,meg néha csirkehúst,farhát,nyak.Január derekán kapott utoljára féreghajtót.Lehet megint kellene?
2011. máj. 23. 08:00
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, kell is. Én három-négy havonta adok neki féreghajtót. A csirkehús is jó, de add neki bőven, mert kell a hús neki. Felváltva adhatnád neki a csirkehúst és mondjuk darált sertéshúst. Rizst próbáltad neki? Tudom nagy kutya, miénk is sokat eszik-iszik. Reggel és este kap enni, a api vízszükséglete meghaladja a 10 litert ebben a melegben.
2011. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*a napi
2011. máj. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A száraztáp folyamatosan előtte van,és amelett szoktam neki adni mást.Szerintetek vitamint is kellene adnom?Multira gondoltam.És a féreghajtót milyen sürűn kell adni neki?2,5 éves.
2011. máj. 23. 08:21
 6/18 anonim ***** válasza:

sertést húst SOHA ne adj a kutyának. (Aujeszky betegség)

Az én kutyám is nagyon nehezen hízik ezért sport tápot szoktam neki adni amiben emelt energia tartalom van és nagy százalékban tartalmaz zsírt. Bevallom őszintén nekem nincs időm főzni nekik külön, néha kapnak belsőséget, rizst ilyesmit, féreghajtani 3 havonta szoktam

2011. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Vitamint adhatsz neki nyugodtan. 3 havonta érdemes a féreghajtót alkalmazni, és akkor nem kell aggódni ez miatt.
2011. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
De lehet adni nekik sertés húst is! Csak meg kell főzni nekik is! Én kérdeztem tavaly az állatorvosunkat, azt mondta, hogy ez a betegség, amit te is említesz, manapság már nincsen. Nem jelent veszélyt, ha nyersen kapja a kutya meg a sertéshúst. Bár én ennek ellenére is megfőzöm, úgy a biztos.
2011. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem kell neki semmilyen különleges táp, még főzni se muszáj neki, lényeg, hogy NE legyen előtte egész nap az étel.

Napi egyszer kapjon enni, mindig ugyanabban az időben. A táp zsákján rajta kell, hogy legyen, hogy hány kilós kutyának mennyi a napi adag. Kezdj el annyit adni neki, aztán ha nem hízik, akkor egy kicsit többet. Milyen táppal etetsz amúgy?

2011. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyáknak nem szabad csak egyszer enni adni,ugyanis az a mennyiség,ami naponta kell nekik,egyszerre rengeteg,és egyrészt nehezebben emészti meg,másrészt nagyon megnő a gyomorcsavarodás veszélye.
2011. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!