Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nyirassam meg a...

Mennyire nyirassam meg a Bichonomat? Vagy azt tudják a kozmetikában?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha nagyon kopasz lenne, de azért mégis rendbe kell rakni, eléggé össze van csomósodva a bundája( vettem valami sampont, amire azt mondták, hogy jó és tiszta kóc lett tőle.) Tudják ők, hogy hogyan kell megnyírni, vagy azt én kell megmondjam? Még nem volt nyírva, csak fürdetve.
2011. máj. 23. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ott (is) követtél el hibát, hogy úgy fürdetted, hogy nem volt a kutyus bőrig kifésülve. Így még jobban összeállt a bundája.

A leírásod alapján azt mondom, valószínűleg le kell vágni 2-3 mm-esre a szőrét, ha nagyon csomós. (különben csúnya bőrbetegséget kap). Varázsolni a kutyakozmetikus sem tud. Máskor hogy ne járj így, fésüld meg 2 naponta a kutyát, különben mindig úgy össze fog csomósodni, hogy "kopasztás" lesz belőle.


Egy kutyakozmetikus.

2011. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kifésültem teljesen fürdetés előtt. És naponta legalább egyszer fésülöm, van, hogy többször is.
2011. máj. 23. 09:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha te nem tudod fésülni, vidd el 3-4 hetente a kozmetikába, és ott kifésülik rendesen.
2011. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem jól fésülöd. Valamitől csak csomós lett a kutyus. Megfelelő technikával és megfelelő fésűvel való napi fésülésnél egyik kutya sem lesz csomós.
2011. máj. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem is volt eddig, csak most egy hónapja mióta azzal a samponnal fürdettem. Egy éves kutyus. Addig nem volt gond a szőrével, azértis nem akartam nyiratni. Mióta azzal fürdettem, több helyen csomós lett, meg filcesedik, kiszáradt, azért gondoltam, hogy jobb ha elviszem a kozmetikéba, hogy rendbetegyék. Csak a lábain lett nagyon csomós, máshol inkább borzos és filces.
2011. máj. 23. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha megkéred a kozmetikust, megmutatja neked, hogyan kell ezt a fajtát fésülni rendesen, és mivel.
2011. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt, mondom, hogy jól fésülöm, jó fésüvel, eddig nem is volt gond vele, csak most!
2011. máj. 23. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó samponok, amik nem szárítják ki a szőrt és a bőrt, könnyítik a fésülést, de ezek előtt is alapos fésülés kell.


Sok sikert kívánok neked a kutyushoz, és nagyon jól teszed hogy elviszed kozmetikába, sokat lehet tanulni a gazdinak ott.

2011. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mint kutyakozmetikus (valószínűleg jobban értek hozzá mint te), akkor is azt mondom, napi fésülésnél ha jól csinálod, nem lesz filces a kutya szőre, sampon ide vagy oda.

De ha te úgy érzed, jobban értesz hozzá, legyél makacs, és ne hallgass a szakemberekre.

2011. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajánlani valami jó sampont? Én most először vettem állatkereskedésben, ez volt a legdrágább és ilyen lett tőle.
2011. máj. 23. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!