Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha kullancs van a...

Mit tegyek, ha kullancs van a kutyámban? Csipesszel kell eltávolítanom?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csipesszel sosem tudtam. Olyankor mindig beleszakítottam. Két ujjam közé veszem és egy határozott csavaró mozdulattal kirántom. 1-2 jobban ragaszkodó kullancstól eltekintve, sosem volt gond vele, mindig kijöttek szépen.
2011. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha kézzel, a bőrnél közvetlen fogd meg.A potrohát nehogy megnyomd.

De jobban jársz, ha patikában veszel kiszedő kanalat.

2011. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagyokat kézzel is ki tudod szedni a kisebbeket már kevésbé, ahhoz nem árt a csipesz, de olyan kell, aminek a végén van valami fog, különbenazzal se tudod megfogni rendesen.
2011. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb a hajlított végű szemöldök csipesz. Ilyenre gondolok:

[link]


Ezzel meg tudod fogni a bőréhez közel, és közben nem nyomod meg a potrohát.

2011. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobban a kullancskiszedő csipesz vált be. Ne csavargasd csak egy határozott mozdulattal rántsd ki. Fertőtlenítsd utána a csípés helyét. Majd figyeld a kutyát egy jó darabig nagyon. A csípést is nézd meg naponta egy darabig hogy nem gyulladt-e, vagy vannak-e körülötte piros foltok, vagy bárhol a testén ha találsz ilyet irány a doki. Ha étvágytalan, levert, bágyadt, nehezen mozog, lázas, barna vagy véres a vizelete, esetleg szokatlanul hiperaktív lesz, akkor is azonnal vidd orvoshoz ez utóbbiak igen súlyos és gyors lefolyású kullancs által terjesztett betegség tünetei.
2011. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!