Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás gyakorlása? (Kérdésed...

Behívás gyakorlása? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
úgy jó a ha a parkban leültetem a kutyát,utána marad és eltávoldok kb 25-30m távolságra,és utána behívom és ha odajön simi+jutalom.Ez így segíti h minnél többször sikeresen betudjam hívni a kutyámat?
2011. máj. 23. 12:47
 1/5 anonim válasza:

szerintem már az jó ha egyszer sikerül így :)

nekem egy kuvaszom van , azzal nehéz volt. a parkban túl sok a kutya. a jutalomfalattal meg az volt a gond hogy miután megtanultunk dolgokat nehéz volt róla leszokni :)

A megoldás az volt hogy kivittem a határba ahol kettesben voltunk és tudtunk figyelni. a jutalomfalatot felváltotta a játék. ha jól csinálta több idő maradt játszani. egyre növeltük a távolságot is. most már mindenhol jól megy :)

2011. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ültetésből SOHA nem hivunk be kutyát. max. fektetésből. De a legjobb ha van segitőd, és ő megfogja, amig te eltávolodsz. Aztán a hivó szavadra elengedi. De ha egyedül vagy , akkor is csak fektetésből.
2011. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
miért nem lehet ültetésből?
2011. máj. 23. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elhivod, ez azzal jár,hogy a kutya állandóan várakozó állapotban lenne, mindig azt várná, hogy a vezető mikor hivja magához. Meg kell szoknia, hogy addig a helyén kell maradnia , amig onnan el nem vezeted. Tehát ebből a helyzetből sosem futhat el.
2011. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NEM jó. A helyben maradást soha nem hasznáéljuk arra, hogy a behívást gyakoroljuk vele. Helyette használj hosszú pórázt, hagyd egy kicsit a pórázon szaglázni, mond hogy HOZZÁM és ha nemjön húzd magad felé pórázzal
2011. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!