Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező felszednem a kutyapis...

Kötelező felszednem a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés

Az ÁNTSZ szerint a kutyaürülék nem veszélyes hulladék, a napsütés hatására 40-50 perc alatt elpusztulnak a benne lévő veszélyes baktériumok. Emellett, ha jól tudom, az utcán lévő füves területek (még a házak előtt is) közterületnek számít, akkor még ha rám is szól a tulaj, hogy odapiszkított a kutya, nem vagyok köteles? A természetes hulladékot is eldobálhatom (tudtommal, ha eldobok egy banánhéjat, az nem bűn, mert fel tudja dolgozni a környezet, persze nem a betonon, hanem pl erdőben, füves részen)

Én felszedem, de mindig. Felszedném mindig, ha lenne minden sarkon kutyapiszok tároló zacsival. Amíg a feltételek nem biztosítottak, hogy kötelezhetnének erre?


2011. máj. 23. 14:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Igen kötelező felszedni! papírzsepivel is fellehet szedni és kidobni a legközelebbi kukánál.

Vagy aki ezt kellemetlennek találja az ne sétáltasson kutyát.

2011. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

IGEN! KÖTELEZŐ! Az a baj, hogy sok kutyás úgy gondolkodik, mint Te. Remélem, mindennap belelépsz egy otthagyott méretes kupacba és hazaviszed a cipőd talpán a "veszélytelen ", "baktériummentes" kutyaürüléket!

Ezzel a gondolkodásmóddal az emberek is nyugodtan odaüríthetnének a "közterületre", igaz?

2011. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

Jó kérdés hogy kötelezhetnek. Még is köteleznek. Nálunk egyetlen egy kutyapiszok tároló nincs és még is elvárják. Több embert megállítottak már, hogy miért nem szedték fel a kutyapiszkot (közterületesek) mondták, hogy ha majd lesz kijelölt hely ahova dobhatják akkor felszedik. Semmit nem szóltak, tovább mentek.

Ennek ellenére én mindig felszedem, de nem kötelezhetnének arra, hogy felszedjük, ha nem biztosítanak legalább kukát erre a célra. Még zacskó nem is kell, az mindenkinek marad meg otthonról meg fillérekért lehet venni. De egy normális tároló nincs, még a futtatón se. Akkor nem értem mit várnak...

2011. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%
"Amíg a feltételek nem biztosítottak, hogy kötelezhetnének erre?" Ugye ezt viccnek szántad? A kutyát az állam adta neked, hogy kötelezően kell tartanod? Vagy nem? Akkor? A macskám után kitakarítom az almosdobozt és nem viszem le a "közterületre", mert az állam nem biztosított hozzá kiszacskót.
2011. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nem kötözködésből, mert én mindig felszedem a kutyám utána a kutyapiszkot, de abban egyet értek, hogy nem kötelezhetnének arra, hogy felszedjük amíg nem raknak ki tárolót. Nálunk még a futtatón sincs kitéve, nem hogy a városba. És elmondanám neked, hogy nálunk 5ezer forintra büntetnek azért ha nem szedem össze, de mivel a kutyaürülék veszélyes hulladék így nem dobhatnám bele a rendes kukába ha mondjuk egy olyan személy veszi észre akkor meg sokkal többet kéne fizetnem mert mért dobom rendes kukába a veszélyes hulladékot. Ennyit erről...

Persze ennek ellenére oda dobom ki mert nem tudom máshova. De akkor szerinted ez jól van megcsinálva? Arról nem beszélve, hogy néhol még kuka sincs volt már, hogy a fél városon keresztül cipeltem a kakit. Jó nem okoz gondot, mert vállaltam a kutyával együtt...

2011. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

Azért elég kevés olyan közterület van Budapesten, ahol nincs kuka. Minden buszmegállóban van, a parkokban is. 20 lépésnél többet nemigen kell megtenned.

Én banánhéjat sem szoktam eldobálni, és nem azért, mert nem bomlik le, hanem mert RONDA. És mert mások ettől feljogosítva érzik magukat, hogy a műanyagot és a fémhulladékot is eldobálják.

Ha undorítónak találod felszedni, az a te bajod.

2011. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
33%
És akkor odasz@rsz az utcára, mert nem építettek lépten-nyomon nyilvános wc-t? Nem nekik kell biztosítani a feltételeket, hanem neked kell kulturált ember módjára viselkedni és összeszedni és megoldani, hogy fel tudd szedni és eldobni.
2011. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Palm nem mindenki Budapesten lakik...
2011. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%
timi: Vidéken sem különb a helyzet. Számomra természetes ha van kutyám akkor felszedjem utána az ürülékét. Kifogás meg kizárt!
2011. máj. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Persze egyet értek nekem is természetes és felszedem, meg engem is idegesít, ha más nem szedi fel. Volt már rá példa hogy bemásztam majdnem térdig érő fűbe felszedni a kutya után a szart (mert óvoda mellé sikerült neki) erre vissza felé menet meg bele léptem egy másik kutya szarába...

De ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy ha már elvárják, hogy felszedjük igen is kicsikét tehetnének az ügyért, mert ennyi erővel akik a szemét feldolgozóban dolgoznak is pampoghatnának, hogy nem mehet oda szar. Meg hivatalosan nem lehetne rendes kukába kidobni.

2011. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!