Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahogy védekezni...

Lehet valahogy védekezni toklász ellen?

Figyelt kérdés
Jó tudom le kell kaszálni a füvet. De mivan ha nincsen lekaszálva? Nem szeretném ha bele menne a fülébe.
2011. máj. 23. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lelogó vagy felálló fülű a kutyátok, mi esetünkben lelogónál a legjobban a kilyukadt harisnya átaplikálása 3 lyuk (2 szemnek és a száj-orr résznek) és ráhozni a fejére a nyak alsó részéig.

Bevált eddig a módszer, bár láthatóan a nagy melegben kellemtlen a viselése.

2011. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vágott fülük van.


Köszi a válszt! Kipróbáljuk! :-)

2011. máj. 23. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Álló fülben észre lehet venni, ha belemenne a toklász. Mert, ugye, az ember átnézi szezonban a kutyát nagyon sűrűn. A lábujjak már komolyabb problémát okoznak. Oda hamarabb bemegy. De alapos átnézéssel, szőr kivágással csökkenteni lehet a lehetőséget,hogy belemenjen teljesen.
2011. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kertes ház,vagy utcán sétáltatod?Én azt csinálom(hála isten nincs sok)hogy mikor még zöld,akkor leszedem kézzel,és kidobom.mert ha megszárad,ugye akkor baj.holnap nyírom a füvet,2 délután átnéztem a kertet,ami volt azt kitéptem.nekem lógó fülű kutyám van,ennyit megér hogy ne kelljen az ügyeletre rohannom.
2011. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell az egész fejére harisnya,én régen a spánielnek csak a fülére húztam!ezen az oldalon van is egy kép,én így használtam!


[link]

2011. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az udvaron nincsen nálunk toklász, mert ahogy nő a fű már vágni is kell. Már csak azért is mert ha kicsit hosszabbra hagyjuk nőni akkor alig viszi a fűnyíró.

Amerre sétálok az is toklász mentes. Viszont ahol dolgozok, az tele van toklásszal. És nem tudok rá állandóan figyelni mert el van engedve. Szeret hemperegni meg futkározni.

Rövid a szőre, nagyon. A mancsai között még nem volt, rendeszeresen át van nézve. Meg ha a lábába megy valami azt jelzi mindig.

2011. máj. 23. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!