Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem írják ki a tenyésztő...

Miért nem írják ki a tenyésztők, mennyibe kerül a kutyájuk/macskájuk?

Figyelt kérdés
Nézegettem fajtiszta kutyákat/macskákat. Nem szeretnék vásárolni, csak érdekelne, melyik fajta mennyibe kerül. Nem értem azt a jelenséget h a tenyésztők nem árulják el a legfontosabb információt. Ezek szerint ha én gondolkodnék fajmacskában, és teszem azt 4 fajta érdekelne, és van fajtánként 5 tenyésztő akkor ezreket kéne eltelefonálnom, h megtudjam a legalapvetőbb információt? Mi ennek a logikája? Ráadásul most én, aki meg nem is szeretnék venni, csak érdekel a dolog, nem is tudtam meg azt, ami érdekel, fölöslegesen meg nem fogok telefonálgatni.
2011. máj. 23. 19:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%

azért, hogy ne tudd esetleg, hogy melyiknél mennyire drága, vagy melyiknél olcsóbb

mindegyik tenyésztő a lehető legnagyobb nyereséggel próbálja eladni, és annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek és nem írják ki

2011. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Az, hogy ne az ár legyen a mérvadó, ha már fajtatiszta, hanem a minőség.
2011. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
10%
2. a te minőséged 50% hogy zsákbamacska
2011. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
zsákbamacska?
2011. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Tehát mielőtt kiadsz 80-100 ezret még eltelefonálsz másik 10-et...szinte fair :D
2011. máj. 23. 19:43
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel azért nem írom ki mert nem tudom...függ az adott kiskutya minőségétől és ez olyan heterogén fajtában mint az enyém 8 hetes korig is folyamatosan változik (fiatal fajta és még nem egységesített a küllem teljesen) most is van egy kicsi akit hobbynak akartam eladni még 6-7 hetesen de hirtelen megemberelte magát és kezdi behozni a többieket küllemben is...általában utolsó pillanatban döntöm el, hogy mennyiért adom + mi csinálunk előszűréseket és azok eredményét is nézem.

Szóval tényleg nem nyerészkedésből vagy más miatt nem írom ki de egyszerűen nem tudom.

2011. máj. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
9%
tehát összegezve annyiért adod amennyit nem szégyellsz elkérni az adott szituációban az adott példányért
2011. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
nem, vagy a fajta átlag áráért adom vagy az alatt ha hobbynak ítélem meg a kölyköt illetve ha extra minőség a fölött, de ez ritka, ilyen esetben inkább vagy megtartom a kicsit vagy ismerősömnek rokonomnak odaadom ingyen, hogy tudjak rá figyelni és esetleg továbbra is tenyésztésbe maradhasson.
2011. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%

Én a hajamat tépem ettől az ál-udvariaskodástól. Szóval nem elég,hogy nem írja ki,de ha telefonon beszélünk,akkor is először meséljek egy vadidegennek apám lábméretéről,és a szomszédom szexuális szokásairól is,és utána,mellékesen megkérdezhetem az árat. Kiderül,hogy nekem 120ezrem van, ő 200at kér,tehát 1. elcsesztük egymás idejét halál feleslegese,2 eltelefonáltam egy vagyont, 3. elmeséltem a fél életemet valakinek,szintén feleslegesen.

Ne csináljunk már úgy,mintha az ár nem lenne lényeg. Azért a többségnek sztem rohadtul nem mindegy hogy mondjuk 100, 150, vagy 200.

2011. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

mindenki magából indul ki... én legalábbis mindig úgy vettem a kutyáimat, hogy eszembe sem jutott az ár. a vonalról, szülőkről, kölykökről, tervekről, teljesítményről beszélgettem a tenyésztőkkel, és miután megvolt az irányvonal (pontosabban vérvonal :), beleszerettem egy kölyökbe, és eldöntöttem, hogy Ő kell, akkor kérdeztem meg, hogy egyébként mennyi :D mert ugye lehet, hogy hirtelen nem tudok ennyit zsebből fizetni (és nem, nem vagyunk krőzusok, diák vagyok, diákmelóból vettem a kutyáimat). én azt gondolom hogy talán a tenyésztő is ezért nem írja ki, mert nem ez a legfontosabb, ez csak az ára. az értékét azt feltünteti a honlapon (eredmények, szülők, vérvonal, stb.).


egyébként szerintem alap kéne, hogy legyen adott fajta kiválasztásakor, hogy a leendő tulajdonos rászán pár percet és forintot a telefonálásra, hogy megtudja valóban tisztes tenyésztővel van-e dolga, illetve, ha új még számára a fajta, akkor érdeklődjön a személyes tapasztalatokról. ezen túl még rengeteg kiadás van egy kiskutyára, csak az oltásokra, féreghajtásokra elmegy egy vagyon, és akkor még bele se számoltunk egy esetleges betegséget...


ha egy fényképezőgépet, vagy tévét veszek, akkor is utánanézek a neten, hogy melyik kéne, melyik éri meg jobban, aztán a boltban még kikérdezem az eladót is, hogy mire kell figyelni, mik a tapasztalatok ezzel a márkával, és persze kérek rá garanciát. egy kutyát - ami mellesleg egy élet, és hosszabb távra szól, mint az átlag tévé, vagy fényképező - meg csak egy blikkre akar mindenki megvenni...?

2011. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!