Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak adhatok hideg vizet?

Kutyámnak adhatok hideg vizet?

Figyelt kérdés
Elég meleg van, pl. 2l vizet betennék a hűtőbe és azt adnék neki. Kutyáknak is melegük van nem? Vagy a nyelvén adja le a hőt?
2011. máj. 24. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Melegük van, de lihegnek és így párolgással hűtik maguk+ a lógó fülű kutyák a fülükkel is.

De túl hideg vizet ne adj neki, mert ugyanúgy beteg lehet tőle, mint mikor egy ember iszik felhevült testtel jeges vizet.

2011. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jóska Pista Sanyi válasza:

Hát szerintem nyugodtan adhatsz neki. Sőt néhány még azt is szereti ha kis vizet öntesz rá hogy el tudja párologtatni magáról és ezáltal is lehül.

Mivel nem tudnak izzadni ezért lihegnek és a nyelvükkel adnak le hőt.

2011. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék neki hűtött vizet. Könnyen be gyulladhat a torka. Bőven elég az a hideg víz, ami a csapból folyik.

Amúgy igen, ők csak a lihegéssel adnak le hőt.

2011. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne adj neki hűtöböl vizet. Legyen hűvös helyen, de szobahőmérsékletű, mert megfázik a túl hidegtől.

Ha jót akarsz neki, inkább fürdesd gyakrabban, meg biztosíts neki hűvös helyet.

2011. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sima csapi víz, ne hűtsd le. HA nagyon melege van, akkor locsold le a lábát. Én beállítom a kutyit a kádba, a lábait eláztatom hidegvízzel és kész is.
2011. máj. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Mi mindennap locsolunk fúrott kútról, és imád pancsolni. Így elég jól lehűti magát. De jeges vizet én sem mernék adni neki.Sőt egy kutyaoktató mondta, hogy vegyünk neki homokozókagylót, és abba tegyünk vizet.Abban bármikor megmártózhat.
2011. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ha hűtesz is le vizet, de mindeképpen vegyítsd soma csapvízzel. És ne engedd, hogy rögtön nekiessen a lefetyelésnek. Inkább ha kell hűsd le te egy kis fürdővel, vagy ha enyhül picit a meleg -és megoldható a közelben- vidd el úszni.
2011. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*sima csapvízzel
2011. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha hűteni szeretnél a kutyuson, adj neki pár szem jégkockát a vizes táljában, de csak azt és vizet ne. Azt szépen elnyalogatja, így kevesebb az esélye annak, hogy torok vagy mandulagyulladást kapna. Hideg vizet én sem adnék neki.
2011. máj. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan adhatsz neki! Télen a fagyban a kutya a jeget nyalja meg a havat eszi, sosem beteg! Én úgy szoktam hogy a fúrt kútból bekapcsolom a búvár szivattyűt és kb 10perc után jéghideg víz jön belőle, és azt öntöm a táljába, és nagyon szereti! Főleg ha futkározik az udvaron és hirtelen kimelegszik nagyon szereti!
2011. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!