Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fájdalom csillapítót...

Milyen fájdalom csillapítót lehet adni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Amit az állatorvos javasol, pl. Algopyrint.


Sokkal fontosabb, hogy milyet nem szabad adni neki:

[link]

2011. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi az, ami fáj? Miből gondolod, hogy fáj? Ha fáj, orvos látta?
2011. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
elvittem orvoshoz csak már kb 35.000 nél tartunk és jobbnak látom ha én is adnék neki valamit.
2011. máj. 24. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az állatorvos tanácsát kérd, hogy milyen emberi gyógyszert adhatsz neki, illetve mire. Amikor az én kutyusom volt beteg, akkor azt mondta, ha estére újra belázasodik, akkor adjunk neki egy fél Algopyrint. Nyilván az adagolás sem mindegy!!

De pl szegénykém enyhe diszpláziában is szenved, ha ez jön ki neki, és sántikál, akkor egy Algopyrinnel csak adunk egy pofont a sz*rnak (már bocsi), mert arra speciális fájdalomcsillapítót és vitamin keveréket kell kapnia hosszú hetekig, hogy minél gyorsabban túl legyen a nehéz időszakon. Nem 2 ezer forintunk van benne, de ez az, amire nem sajnálom a pénzt!

2011. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán....mi fáj? Ha voltál orvosnál, nem lehet vele megbeszélni, hogy neked nem elég, amit ő ajánl, mit tehetnél még?

Mi a baja a kutyádnak?

2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 hete már minden nap viszem injekciókra, vizsgálatokra. Csontot kapott enni ami belesült a beleibe,bélgyulladást kapott.Mikor megkapja a fájdalom csillapítóját,görcs oldóját,és persze a beöntését, teljesen jól van. Játszik, eszik ugat. Jön a reggel és újra nagyon erős fájdalmai vannak,nem eszik,nem iszik,nagyon nehezen megy, remeg, és összegörnyed.Holnaptól szedni-e kell még pluszban MESTINON tablettát.Végső elkeseredésemben kérdeztem tőletek, hogy tudtok-e valami fájdalom csillapítót, vagy görcsoldót, vagy valami gyógymódot amit én is megtudok neki csinálni,mert az az igazság eddig már 40 e Ft nál tartok 2 héten belül,és nem látom a végét. De én valójában tisztában vagyok vele,hogy az orvos az csak orvos,én pedig egy elkeseredett gazdi, aki mindent megtenne, hogy kutyája meggyógyuljon.
2011. máj. 25. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Komoly volt a baj a kutyádnál. Ekkora műtét után még jobban az orvosra kell hallgatni. Lehet, valamit itt ajánlanak, az meg bekever a szedett gyógyszerekkel, vagy más bajt okozhat.Akár fel is hívhatod a dokit és elmondod, mit tapasztalsz, mit ajánl segítségként még pluszban.

Erőt a kutyádnak és neked a gyógyuláshoz!!

2011. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,,, elnéztem, nem volt műtét. Valahogy a csont nekem kapcsolódik az operációval.

A többit fenntartom

2011. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyanítom sajnos ez nem egy olyan dolog, amit egy Algopyrin megoldana, vagy ha még is, akkor sem adhatsz neki 2 óránként, hogy ne érezzen fájdalmat. Én is a dokira hallgatnék, bár megértem, hogy nem kevés pénz, sajnos a mi diszpláziánkba sem két forintot öltünk már bele (inkább össze sem számolom), de nem bírnám nézni, ahogy szerencsétlenem szenved. Mindenképpen kérdezz rá a dokinál, hogy nem tudnátok-e még valamit tenni, hiszen hatalmas fájdalmai vannak... nem kaphatnátok e otthonra is fájdalomcsillapítót, vagy nincs e esetleg valamilyen gyorsabb, jobb megoldás, ami segítene. Ő mit mondott, mikor várható, hogy a kutyus állapota javulni fog?

Szerető gazdiként azt hiszem annyit tehetsz, hogy az anyagiakat valahogy megpróbálod túlélni, a kutyussal pedig nagyon sok időt töltesz. Nem tudom nálatok hogy van, de ha az én kutyusom beteg vagy rosszul van, sokkal simulékonyabb, érezni rajta hogy szüksége van a gazdi közelségére, ezért amint hazaérek munkából, leülök a földre egy párnára, ő pedig félig az ölemben fekszik, és így töltjük az estét, hogy érezze hogy szeretjük, és ne adja fel. Ha nekem éppen valami más dolgom van, akkor leültetek valaki mást mellé, a lényeg, hogy sosem hagyjuk magára, mindig hozzáér valaki. Lehet hogy ez hülyeség, de én úgy érzem, hogy így a betegség idején is sokkal nyugodtabb a kutyám. Vannak fájdalmai, de legalább a lelke nyugodt, hogy ott van valamelyik gazdi.

2011. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!