Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok pórázon menni a...

Nem tudok pórázon menni a goldenemmel, mit csináljak?

Figyelt kérdés

3-4 hónapos kora óta rendszeresen elviszem sétálni, mindig nagyjából ugyanazon az útvonalon. És még mindig úgy húz mint egy őrült, mintha először lenne a kerten kívül (lassan 7 hónapos lesz, kan). Már nem bírok vele, akkora erő van benne mint egy bivalyban, múltkor 1 éjszakára megkötöttük, több okból sem lehetett szabadon azon az éjjelen, de ez volt az egyetlen eset, és szétszakította a BŐR nyakörvet, és nem is a varrásnál. Szóval gondolhatjátok mekkora élmény úgy sétálni hogy egy ilyen erős kutya húzza a pórázt mint aki megveszett.

Mit csináljak vele?


2011. máj. 24. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neveld meg! Itt egy link, nem tudom, hogy a sétáltatásról van-e szó benne, de sztem hasznodra lesz :) Jó olvasgatást. Ha van pénzed vidd kutyasuliba!

[link]

2011. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Niky emo girl ***** válasza:
100%
ugyanezt eljáccottam németjuhászommal.. azért csinálja ezt mert nem te vagy a falkavezér... ha nagyon huz előre akk hátraarc... ha megint huz megint hátraarc... v csak simán álj meg és huzd vissza magadmellé és ha már melletted van akkor indulj el ujra.. kicsit fárasztó folyamat de bejön... 1esek szerint 1x nemárt elkenni se a kutyát h megtanulja ki a falkavezér de én ezt nemajánlom mert sokan tullépnek 1határt amivel már csak kárt tesznek a kutyában... azért ha nagyon húz akk odacsaphatsz neki comb v mar környéken de csakis ott ahol izmos és odais csak mértékkel!
2011. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Doruss ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, úgy kell erre tanítani, hogy rövid pórázra fogod, hogy a lábad mellett legyen, kb. a válla legyen a lábaddal egyvonalban, és jutalomfalatot húzol az orra előtt. Ekkora kutyánál lehet, hogy nehéz lesz, én a három hónapos kutyámat tanítom most így. Próbáld ki. És ha elmegy, akkor rántsd meg a pórázt, jutalomfalattal hívd oda, közben mindig egy parancsot ismételgess, hogy a lábad mellett menjen, mondjuk "hozzám" vagy "lábhoz", de ez mindig ugyanaz legyen.

Remélem, segíthettem! (:

2011. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!