Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kéne csinálnom? Eddig...

Hogyan kéne csinálnom? Eddig nem volt ilyen. O. o

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves terápiás kan kutyusom. Gyerekekkel, más szukákkal, kölykökkel, nála kisebb kanokkal nagyon jól kijön, játszik velük. Viszont ha egy hozzá hasonló méretű kannal találkozunk séta közben, arra morog, vagy ha nem szólok időben, neki is megy. Vannak olyan kanok, akikkel viszont nagyon jól kijön, nyilván amelyikekkel gyakran látják egymást, és a falkasorrend le van tisztázva. De vannak olyanok, amiket megátalkodott módon rühell.
2011. máj. 25. 03:13
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

mert van egyénisége.

domináns kan, aki nem tűri a többi domináns kant.

le lehet hurrogni, de azt mondom nem kell, hogy minden kutya labrador legyen. ha ő neki egy kutya nem szimpi akkor nem szimpi.

az engedelmességre feküdjetek rá annyira, hogy necces szituból visszahívható legyen, de azt szerintem nem fer elvárni tőle, hogy szeresse azt, aki nagyon nem szimpi neki.

2011. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Terápiás kutyád van, de nincs a környezetedben egy értelmes kiképző, aki segítene? Nem értem...
2011. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos külföldön csináltuk a sulit, nemrég költöztünk ide Magyarországra, ezért nincs még.

Az első válaszadóval egyetértek végülis. A necces szitukból vissza tudom hívni, ha nem engedem, nem is megy oda más kutyákhoz.

2011. máj. 25. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Domináns.Lehet, hogy a másik kutya ingerli, vagy egyszerűen domináns.
2011. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szekeres Juli ***** válasza:
Ha magadhoz tudod hívni bármilyen helyzetből, ahogy írtad is, akkor baj nincs, csak kényelmetlen úgy közlekedni, sétálni, hogy az ember folyton a többi kutyát lesi. Én ezt akkor fogtam föl, amikor az első szuka megérkezett hozzánk. És akkor kiheréltettem a kanomat :-) Azóta sokkal lazábbak a séták. Meggyőződésem, hogy neki is könnyebb így. És még állatorvosi szempontból is jó: [link]
2011. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!