Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégsem a Kiltix a legjobb?

Mégsem a Kiltix a legjobb?

Figyelt kérdés
Kiltix nyakörvet vettem a kutyámnak, mert sok helyről hallottam, hogy az a legjobb kullancsok ellen. Tegnap este mégis találtam egy kullancsot a kiskutyámban. Még csak két hónapja van rajta, szóval nem járt még le a szavatossága. Most nagyon aggódom. Várom a tuti jó kullancs elleni tippeket...
2011. máj. 25. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a Kiltix tájékoztatóját, akkor láthatod hogy írják többek között azt is, hogy a kullancs a nyakörv viselése ellenére is belemegy, de az megöli a kullancsot. Szóval hogy értsd, a kullancs ugyanúgy belemar a kutyádba, de a nyakörv hatóanyagainak köszönhetően, a kullancs elpusztul, így nem lesz semmi baja a kutyádnak.
2011. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Így van, nekünk már 4 hónapos a nyakörv. Döglött kullancsokat találtunk már itthon. És az állatorvos is azt mondta, hogy ha bele is megy a kullancs, nem tud vért szívni, mert 2 napon belül kiszárad a kutyából. Ha találnék benne, ki sem kéne szednem, szerinte, mert úgysem éri meg a másnap estét a kis r*hadék.
2011. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ebből a kullancsból dőlt a vér.
2011. máj. 25. 09:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos bármit is teszel rá, mindig lesznek olyan kullancsok, amikre nem hat a szer. És valóban van amelyik ennek ellenére jól meg tudja magát szívni. Általában az ilyen kullancsellenes készítményeknél a gyártó kb. 97%-os hatékonyságot szokott megadni, ami azt jelenti, hogy 100-ból 3 kullancsra nem hat. De még így is jobb, mintha nem lenne rajta semmi és a többi 97 is a kutyából lakmározna. Én idén még csak 5 kullancsot szedtem ki a kutyából, és ezzel az eredménnyel is boldog vagyok, mert máskor volt, hogy hetente 3-30 kullancs volt benne a spot-on ellenére.
2011. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vegyél rá spot-ont is. A Duowin most nagyon jó!
2011. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azóta már beszéltem az állatorvosunkkal is, ő a kiltix mellé pluszba ajánlotta az advantix-et. (nem túlzás egyébként a nyakörv és a csepp együtt? nem lesz baja?) köszönöm mindenkinek a válaszokat, sikerült megnyugodnom :)
2011. máj. 25. 10:14
 7/17 anonim ***** válasza:
Kutyámban tavasz elején,naponta minimum 1 kullancs volt.Rátettem a kiltixet kb 1.5 hónapja.Azóta nem volt benne.
2011. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Komolyan azt hiszitek h van 100%os védelem?? Akkor naivak vagytok. Kinek mi válik be, változó, de a legjobb/legdrágább/legnépszerűbb/legleg szerek mellett is találhatsz kullancsot a kutyádban.

Egyébként én személy szerint soknak tartom h kétfajta kémiai anyaggal mérgezzem a kutyámat... Mivel azt nem szabad elfelejteni h ezek a cuccok erős mesterséges kémiai vegyületek.

2011. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"erős mesterséges kémiai vegyület" = méreg. Konkrétan rovarölő. És a kutya mája tisztítja meg tőle a kutya szervezetét, tehát még ha nem is árt, akkor sem használ. Persze, a lyme kór meg a babesia veszélyesebb, ezért én is használok nyakörvet, de mellé már nem teszek spot-ont.
2011. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem hiszem hogy van 100%-os védelem, nem vagyok se naiv, se hülye. Csak a lehetőségek közül szeretném a legjobbat nyújtani a kutyámnak. Ha valaki nem válaszolni, hanem bíráskodni, és ítélkezni akar, az kérem ne írjon. Amúgy mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 25. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!