Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lábát műtötték mi lesz...

Kutyám lábát műtötték mi lesz most?

Figyelt kérdés
Megműtötték mint az első két lábát a 6 hónapos dogomnak!Kifelé kezdett fordulni ezért valami csontot bevágtak hátha attól egyenesedik!Tegnap volt a műtét,most pedig,ahogy lennie kell bevan duzzadva mint állat,fáj neki,felállni nem bír!Alig merev a hónaljánál fogva felemelni és kivinni pisilni,mert sajnos csak kint hajlandó.....Szerintetek mennyi idő míg a duzzanat lelappad.....vagy valakinek hasonló tapasztalata lábműtéttel kapcsolatban.....
2011. máj. 25. 09:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a saját térdműtétemről tudok nyilatkozni, ami után három nappal gipsz nélkül haza mehettem, és két hét után már csak kicsit sántikáltam. Kutyák általában gyorsabban regenerálódnak, mint az ember, szerintem még egy-két nap, és annyira már fog tudni járni, hogy ki tudjon bicegni pisilni.
2011. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Óriástestű kölyköknél gyakori, hogy túlsúly vagy kálcium hiány miatt kifelé kezdenek fordulni a tappancsai. Sok ilyen felnőtt kutyát is lehet látni. Ezen általában a kevesebb kaja, vagy kúraszerűen extra kálciumbevitel segíteni szokott és visszaállnak a mancsok a normál helyzetbe. Olyat még nem hallttam, hogy műtik, de mindig tanul az ember... Vagy lehet, hogy a tiednek más baja is volt. Azon nem csodálkozom, hogy most fáj neki, de szerintem napok kérdése és jobban lesz. Tehermentesítheted úgy is, hogy a mellkasánál átfűzöl egy vastagabb övet és annál fogva tartod, miközben kimentek.
2011. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
mivel eteted? csak a további baj elkerülése végett.
2011. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Dog chow-al etetem!Így is olyan soványka,pedig 10 kgot simán megeszik egy hónapban belőle,a doki szerint nő és ezért ilyen sovány!Kálciumot meg kap ezerrel,meg Gf600-at
2011. máj. 25. 11:17
 5/23 anonim ***** válasza:

hmmm, pedig jól eteted.

én nem mernék beleszólni, sztem hívdd fel a dokit h az h nem tud felűllni az meddig normális ebbenaz esetbenn

2011. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Még pár napig normális mert fáj neki
2011. máj. 25. 11:23
 7/23 anonim ***** válasza:
Bocs, dog=német dog? Mert akkor szerintem lassacskán akár a 20 kg-nak is el kellene fogynia 6 hónaposan. Az én óriástestű kutyám, akinek a felnőtt súlya most 2 évesen 67 kg, 5-6 hónaposan már megette a 20 kilót havonta, csak én NutraGolddal etettem. És még úgy is soványka volt. Ezekszerint nem a túlsúly okozza. Ha nem öröklött tulajdonság, akkor lehetett volna kálcium hiány is, de írtad, hogy azt kap. Az, hogy "ezerrel" mit jelent? Merthogy normál esetben nem kell plusz kálcium, ugyanis azzal is tönkre lehet tenni a kutya fejlődő csontozatát. Ezt nem mondta a doki? Én is csak egy doboz Cal-D-Phos tablettát etettem meg a kutyámmal amikor szükség volt rá, nem többet, de nem is fordultak ki a tappancsai. Na jó, nem okoskodom tovább, nem láttam a kutyádat és ez nagyon egyedfüggő, úgyhogy az a mérvadó, amit az orvosotok mond!
2011. máj. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Egy napos műtét után mit vársz?

Nekem a térdet operálták a kutyámnak. Hetekig rá sem állt. Az orvosod nem mondta el, miként kezeld otthon? Meddig legyen kímélő séta, stb?

Valami szélesebb anyaggal, amíg ennyire érzékeny a lába, a hónaljánál fogva emeld meg és úgy segítsd kimenni. Jó pár nap, és magától elkezd majd felállni. Egy ideig sántítani fog, de az fokozatosan javulni fog. Fájdalom csillapítót sok orvos nem is ad ilyenkor, hogy ne terhelje a kutya korán a műtött lábát.

2011. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Folyamatosan szedi a kalciumot!Pet-Phos-t ajánlott az orvos,abból szed napi 3 szemet!

Nagyon jó étvágya van,folyamatosan enne,ha tehetné,de csak 17.5 kg!Én aggódtam emiatt,de az orvos szerint ez most nála normális,mert egyébként mellesleg vándorló izületi gyulladása van!

2*1 Carprodyl-t kap a fájdalom miatt.

A súlyával kapcsolatban nem tudok mit tenni.....majd alakul remélem!

2011. máj. 25. 18:39
 10/23 anonim ***** válasza:

6 hónaposan 16,5 kiló? Az nagyon kevés.


Szegényem, gondolom te is egy szaporított kutyával szívtad így meg :(

Drukkolok, hogy szép, egészséges, hatalmas dog legyen belőle, jobbulást neki!

2011. máj. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!