Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez mivéle "személy...

Szerintetek ez mivéle "személyiségre" vall?

Figyelt kérdés

Van egy 10,5 hónapos németjuhászom, aki egy valódi bunkó. Türemes, kedves, játékos, embercentrikus, de néha átmegy bunkóba. Ok nélkül ráfog valaki karjára, ha úgy érzi, ha más kutyákkal találkozik, állandóan megpróbálja megszexuálni, aztán ha a másik rátámad, akkor megadja magát, de azzal a lendülettel ugrik vissza a hátára és próbálkozik tovább. És ezt addig csinálja, míg esetlg a másik kutya meg nem adja magát neki. Ezt emberekkel is megcsinálja.

Kutyaiskolába járunk, őrző-védőzni nem akar (őrző védő.. inkább rongyozni próbálnak vele), konkértan lefekszik és alszik vagy ül mellettem. Ha engem "bántanak" akkor azonnal megvéd. Otthon ha valami zajt hall, hangosan morog, ugat, de ha idegen áll a ház előtt, akkor csak odamegy a kertéshez, és megsimogattatja magát. Múltkor kimentem este, hogy megnézzem mit csinál, ha zajongok a kertbe. Elkezdtem neki "zajongani" és ő csönben, mindenfle ugatás, morgás nélkül megindult felém, amint észrevett lelassított és úgy közeledett, aztán amikor 20 cm-re volt tőlem elkezdett szőrt borzolni, de még mindig nem morgott.. aztán ahogy észrevett megörült nekem, hogy én vagyok. Félelem érzete nincs egyáltalán.

Szerintetek miféle személyisége van ennek a kutyának?

Néha már nem tudom hová rakni...


2011. máj. 25. 09:48
1 2
 1/17 Francesca_ ***** válasza:
100%
Nem bunkó, csak neveletlen, szocializálatlan.
2011. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szocializálatlannak nem nevezném, hiszen 3 hónapos korától járunk iskolába (oviba is jártunk), folyamatosan vittem eberek-kutyák közé, iskola környékére, ahol gyerekek simogathatták, de mindig is ilyen volt.

Neveletlen, az lehet...

2011. máj. 25. 09:55
 3/17 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy sulit kéne váltanod.

Ajánlanám a Cerbi suli rehabilitáció/szociaslizáció tanfolyamát sok szeretettel.

2011. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amikor rá törnek az általad "bunkónak" titulált viselkedési formái, te mit csinálsz? Hagyod vagy van valami szankció?
2011. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Milyen személyisége legyen? O_o Kutya. Őrzi a területeit, játszik. Vannak nemi ösztönei, dominánsnak érzi magát, persze hogy erősködik a kutyákkal. Teljesen normális.
2011. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Amikor rátörnek a bunkó dolgai, akkor rászólok, természetesen, hiszen francnak sincs szüksége arra, hogy valakit komolyabban megharapjon. :S

Egyébként a bunkó jelzőt nem én akasztottam rá. :) Ha kutyákra mászik akkor nem tudok vele mit csinálni, hiába veszem le a másik hátáról, hiába cibálom meg a grabancát, tojik rá.. azért is próbálkozik. Koppintottam már rá az orrára ezért, de egyáltalán nem foglalkozik semmivel. Így már értitek a bunkó jelzőt? :)

Gondolkoztam a suli váltáson, de sajnos a környékünkünk 50 km-es körzetbe másik iskola nincs.. így meg elég nehéz. :S

2011. máj. 25. 10:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Huh.. arra is rájöttem, hogy írni sem tudok.. :) *miféle.. :)
2011. máj. 25. 10:14
 8/17 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás szükséges, és a kutya szempontjából hasznos.

Minél gyorsabban csináltasd meg.

2011. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Erősen domináns, meg kellene fogni, mert ebből csak még nagyobb problémák lesznek. Sajnos az én kutyám is ilyen jellem, egy ősparaszt. Mi egy tükörsulis alapfok+középfok után rendben vagyunk, de nagyon oda kell figyelnem, hogy sose lazítsak a szigoromon, mert ha néhány napig máshol járaz agyam és kicsit elnézőbb vagyok, rögtön jönnek vissza a régi problémák is. Erre mondták nekem, hogy egy domináns kutyát nevelni olyan, mintha a markodban szeretnél vizet vinni. Minden apró résen amit hagysz, kicsúszik.
2011. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10:33-as, tudod mi a vicc.. hogy a kutyaiskolában (mivel tojik a rongyozásra, nem tudom később mi lesz ebből) azt mondták, iszonyat xar kutyát választottam, nem csinál semmit. Ami egy kicsit elkeserített, viszont utána olvastam, hogy viselkedik egy domináns kölyök (mert végülis másfél-két éves koráig "gyereknek" számít) és ott írták, nem játszik. És ő is csak akkor játszik ha keve van. Egyébként nem... pl. kutyaiskolában egyáltalán nem érdekli a labdája, otthon meg meg van érte veszve.

Tükörsulit én is kipróbálnám, biztos többre jutnánk mint egy átlagos kutyasuliban.

A te kutyád is így viselkedett?

EGyébként az volt a furcsa, hogy mikor őt elhoztam a tenyésztőtől, ő volt az aki nem jött oda hozzám, csak leült és méregetett magának. A többiek körbe ugráltak, aztán ő is odajött, kicsit megrágta a ruhám és tovább ment. Aztán mikor másodjára mentem már úgy örült nekem. Itthon pedig egy mukkot nem hallatott magáról. Kint el volt a helyen, nem nyafogott, aludt (pedig 2 hónapos volt).

Tehát alapjáraton en nyugodt kutya, sosem vinnyog..

2011. máj. 25. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!