Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne így tenyészteni...

Érdemes lenne így tenyészteni Yorkshire terrier kutyusokat?

Figyelt kérdés

Most nyáron szeretnék venni egy szuka Yorkit,de olyat szeretnék hogy legyen törzskönyv meg jó vérvonalú legyen. És szeretném fedeztetni,aztán meg eladni a kiskutyusokat,de törzskönyv nélkül,mert nem szeretnék azzal foglalkozni.Szerintetek jó ötlet?Így is azért elfogják vinni őket?Kb mennyiért szokták adni az ilyen kiskutyusokat?

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2011. máj. 25. 13:58
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy szerintetek honnan vegyem meg?:) és ha tudtok helyeket,ott mennyibe kerülnek? csak hogy tudjam mennyit kell össze gyűjtenem,mert ezért dolgozok nyáron:)
2011. máj. 25. 14:00
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne így tenyészteni Yorkshire terrier kutyusokat?-Nem mert így szaporítanád őket..
2011. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

nem tenyésztő lennél, hanem szaporító.

A tenyésztő még "családfát" is vezet.

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ötlet.

Nem értesz hozzá

Nem tudod, hogy a kutyád tenyésztésre alkalmas-e

(ahhoz tenyészszemle kéne, és aköteéező szűrések. olyan 100.000 forint)

Nem tudod, hogy hogyan válasz kant a szukádhoz. A tenyésztés szakma, sok évig tanulják akik ezzel foglalkoznak.

aztán nincsenek meg a megfelelő ismereteid,mit kell tenni a fedezés előtt, milyen vizsgálatok kellenek, milyen oltások, mire kell figyelni a vemhességnél és mire az ellésnél.

És végül papír nélküli szaporított yorkie-kat gyártanál, akik nem tönkreteszik a fajtát.

2011. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
abszolút nem, már amúgy is túl vannak tenyésztve, 2 méterenkét akad 5.
2011. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Bizony! Az állat nem játékszer.
2011. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

És ez nem, tenyésztés, hanem szaporítás.

Remélem lassan senki sem lesz aki egy fillért is adna szaporított kutyákért.

2011. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés alapelve, hogy azért csinálod hogy egy minél szebb, tökéletesebb, a fajtastandardhoz legközelebb álló kiskutyát tenyész ki.

Amit te csinálnál, az csak szaporítás. Csak az állomány mennyiségét növeli, a minőségét nem.

Ha mindenképp ez a terved, akkor beszéld meg a kutyád tenyésztőjével, hogy maradjon a kutyus társtulajdonban vele, így nem kell saját kennelnevet kíváltanod ahhoz hoy törzskönyvezettni lehessen az utódokat és szerintam ő tud neked abban segíteni, hogy a kutyádhoz legmegfelelöbb kannal legyen befedezve.

Ami mindenképp kell majd, az a kutyusodnak egy tenyészszemle és az eü. szürések és nagyon nem árt egy-két kiállítási eredmény (jó eredményekkel a kiskutyákat is sokkal jobb pénzért lehet eladni). Gondolom nem akarsz beteg kiskutyákat rásózni senkire.

Én az Of new deal ( [link] ) kennelt ajánlom neked. Az ország egyik legnevesebb bírónőjének a kennele, a kutyái gyönyörüek. Nézd meg a képeket és hasonlisd össze a látott szaporított yorkiekkal, azt hiszem a különbség önmagáért beszél.

A szaporított yorkie-t el tudod adni 20-30e ft-ért, egy normálisan tenyészetettet akár 150e-ért is. Márcsak ezért is jobban megéri minőségi, szép kiskutyákat tenyészteni.

2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne jó ötlet, ha tényleg szeretnéd a fajtát és érte akarnál dolgozni nem ellene. Márpedig ahogy leírtad, úgy ellene dolgoznál. Ha tenyészteni szeretnél, arra nem elég a nyári kereseted meg a kiskutyákért kapott pénz se nagyon. Én most azért vállalok plusz munkát, hogy el tudjam vinni a kutyámat egy 2 napos CACIB-ra, ami kb. 40 ezer forintomba fog kerülni. Ráadásul, ha egy tenyésztőnek elmondod, hogy mire kell neked a kiskutya, akkor úgy hajít ki a lakásából, hogy lábad nem éri a földet!
2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem, tanéysztés lenne hanem szaporítás.De szerintem ha jó körülméynek között tartanád őket és minőségi tápot kapnának akkor nemlenne baj.


Én inenne vettem a Yorkimat:

[link]

2011. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!