Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerüljük el a kiskutyák...

Hogyan kerüljük el a kiskutyákkal való konfrontációt, amikor azokon nincs póráz, ugatnak és a nagykuty után rohangálnak?

Figyelt kérdés
Egy nem túl aprócska problémával találjuk szembe magunkat nap, mint nap mikor sétálni indulunk. Még egy pár hónapig panelban lakunk, így a környéken nagyon vegyesen találhatóak kis és nagyméretű kutyák. Az enyém egy lab-óriás schnauzer keverék, szelíd mint a bárány, játékos, és még csk másfél éves.A problémám a következő lenne: miért nincs a törpe és kistermetű kutyákon póráz? Rájuk nem vonatkozik a törvény? Melyik világ végére menjek, hogy a kutyámmal boldogan sétálhassunk, ha minden sarkon egy pattogó ugató kistermetűbe ütközünk és sajnos mostanáig azt tapasztaltam, hogy mindig mi vagyunk akiknek kerülgetni kell ezeket, mert ugatásukkal, azzal, hogy a kutyám után rohangálnak felingerlik őt, aki pedig játszani szeretne. Persze, hogy elkezd húzni az 52 kilós kutya. Már azt is hallottam, hogy vegyem fel a kutyámat! És menjünk arrébb. (Egy másfél kilós eb tulajdonosától)Próbálunk olyan időpontokban menni, amikor nem nagyon lehet rájuk számítani, például esőben, késő este...Érdekesnek tartom viszont azt a tényt, hogy amíg tél volt, hó volt nem találkoztam az apróbakkal. Talán mind most került ide, vagy télen fázik a gazda és nem szeret csak 5 percre kiszaladni? Itt a jó idő és a pudlik előkerültek, nincsenek megnevelve és tulajdonosaik a legnagyobb füves területeken előszeretettel ácsingóznak egy helyben a kutyával.Tisztelet a kivételnek, valóban vannak, mint ahogy az én kutyámnak is vannak egész picike barátai akivel játszani tud és a környék összes nagykutyájával jóban van. Valószínű lehet az is, hogy valamit nagyon rosszul csinálok. Bár egészen addig, amíg egy kiskutya nem ugat vagy szalad utána, nagyon szépen viselkedik és el is sétál mellettük. Kérem segítségetek, tanácsotokat. Előre is köszönöm.
2011. máj. 25. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Én ilyenkor bevédem a saját kutyámat, és nem érdekel mit szól a kis agresszor gazdája. Nem bántom, csak ráüvöltök, felémegyek nagy testfelületet mutatva, esetleg tapsolok, dobbantok egyet az orra előtt.


Egyszer egy pincsigazdi vissza is kérdezett, hogy kutyakiképző vagyok-e mert még soha senkinek nem sikerült helyre tenni a kutyáját. Nem bántottam, csak kicsit megijesztettem, onnantól gyönyörűen ült a gazdi mellett, jól meg is dícsértem utána.


A tulajdonosokat meg a kutyáikat nem tudod megnevelni, elkerülni se tudod őket, tehát a legjobb amit tehetsz, hogy te magad kezeld a konfliktust.

2011. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

tanács nincs. sajnos el kell viselni. Én még jobban utálom,ha fexivel vannakés körbetekerik a kutyám,aki kétségbeesve áll. 80 kilós és őt sem lehet felvenni. De sajnálom amikor vakarcsok a lábikráját harapdálják és ő nem csinálhat semmit, pedig látom rajta, hogy szeretne.

az egyetlen amit ilyenkor tenni szoktam,hogy leveszem a pórázt és elkezdünk futni. Akkor csak úgy fröccsennek szét a vakarékok és gazdáik.

Valószínű útálnak engem.... de nagyon nem érdekel

2011. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok a staffordommal, de amióta levágattam a fülét valahogy inkább minket kerülnek a kiskutyások. Szerintem nem sok mindent tudsz csinálni, max fogod magad és megpróbálsz úgy elsétálni mellettük, hogy nem figyelsz rájuk. Én is nyugodtan sétáltam, jött velem szemben egy öregúr a mini uszkár szerű játékkutyájával (póráz nélkül természetesen) és míg mi nyugodtan elsétáltunk közöttük, merthogy mindketten az út két szélén mentek, addig a kis uszkár fogta magát és átszaladt az úttest túloldalára.
2011. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezzel én is küszködök mindíg. Nyugodtan menj az utcán.Ha meg megtámadja a kutyusodat,mond azt a gazdájának,hogy az állatorvos meg majd fizetheti.Nekem bevált.
2011. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én az ilyen kutyáktól rosszul vagyok.Nekem bulldogom van és annyira elegem van ezekből a kutyákból.Én szerintem ne foglalkozz vele.Az a legokosabb ha csak elmész mellete.Fogja meg a kutyáját!Ezzel nem kell törődnöd.Ha valami baj lenne fel is jelenthedet, vagy modhatod neki,hogy szívesen átnyújtod neki az állatorvosi számlát.
2011. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na ezért nem kedvelem a kicsi kutyákat, mert általában ilyen gazdik tartoznak hozzájuk!
2011. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgy látom ez mindenütt probléma. Én nem féltem az enyémet, mert nem tudnak benne kárt tenni. A legtöbb apróság amúgy se mer 1 méternél közelebb jönni. Az én kutyám ezekre vagy úgy reagál, hogy lemorogja, vagy szó szerint átnéz rajtuk, mintha ott sem lennének. De ha az én 70 kilós dögöm viselkedne így az utcán, akkor szerintem minket meglincselnének. A kicsiknek szabad! És mégis mi a rekció? "Jaj, nagy kutya, ne menj oda hozzá/fogja már meg!"
2011. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Csak éppen az a baj, hogy sajnos nekünk nagykutyásoknak muszáj megtanítanunk a sajátunknak, hogy a támadó yorki elől ki kell térni, és nem védheti meg magát, mert egyszer kell, hogy egy nagy kutya visszaszóljon, és máris 8 napon túlgyógyulót kap szegény kicsi. Őt meg ne sebesítsük meg már azért, mert a gazdája idióta.


az egyetlen adekvát megoldás itt tényleg az, hogy te, mint falkavezér gondoskodsz a falká biztonságától, és megvéded a kutyádat tőlük, mielőtt ő védené meg magát.

2011. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ismerős helyzet... csak én egy pit kannal éltem meg.


amúgy egy nagyon szófogadó, jámbor állat, de azt azért nem tűri el, ha betámadják. márpedig ez történt, pincsi kan rongyolt ki egy tömbház aljából, és nem elégedett meg azzal, hogy póráztávolságban pattogjon (mert az én kutyámon természetesen póráz volt), egészen odajött közel hozzánk. ha nem nyúlok közbe, akkor a pit megöli két szóból... mivel sejtem, hogy ennek egyenes következménye lett volna a "miért nincs rajta szájkosár?" kérdések hada, ezért nyakörvből felemeltem a visszatámadni szándékozó kutyámat. a pincsi feltalálta magát, és elkezdte szerencsétlenem hátsó lábait harapdálni... na itt szakadt el a cérnám, arrébb rúgtam. szerencsére ennyi elég volt neki, és elhúzott. de gazdája még a közelben sem volt...


de még van egy csomó sztorim olyan helyzetekről, mikor a nagyobbik kutya gazdája menti meg a póráz- és szájkosár nélküli, szófogadatlan kisebb testűt...


mert sajnos az ilyen csökevényes agyú gazdák is csak a saját helyzetükből látják a világot: az én kutyám kicsi, nem tud fizikailag ártani senkinek, akkor minek legyen pórázon? az, hogy mellette belemászik a nagyobb kutya szájába, már eszébe sem jut.

és mielőtt bárki belekötne, felhívnám rá a figyelmet, hogy kellő méretkülönbség esetén szájkosárral is meg tudja ölni egyik kutya a másikat! szóval nehogymár mindenét az a tulajdonos legyen a hibás, akinek erősebb a kutyája...

2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, valóban az a legjobb, ha bevédjük a saját kutyánkat! Poziciópontokat is lehet vele szerezni.
2011. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!