Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami étvágynövelő...

Van valami étvágynövelő kutyusoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves kislány amerikai bulldogom.Soha nem volt valami jó evő, akármilyen tápot vettünk neki.Evett Chappi-t, Bulldogtápot stb...Sajnos ilyen nagyon-nagyon drága tápokra nincs pénzünk.Tegnap este már annyira korgott a gyomra, hogy az egész házban lehetett hallani.Akkor végül is evett egy parizeres zsemlét de kb. ennyi 1 napi kajája.Bármi finomságot csináltam eddig neki nem evett, vagy csak ha könyörögtem neki, hogy ugyan már muszáj lenne egy kicsit ennie.Amiket eddig próbáltam: rizi-bizi, pirított zsemlekocka húslevessel, főzelékek (azokból evett egy kicsit) és pörköltes tészta.Az utolsót megette, sőt még repetázott is.Talán mintha csak azt enné meg ami ízlik neki?Nem tudom..Aggódok érte.31 kiló.Az utóbbi időben 5 kilót fogyott.Ja és semmi féle betegsége nincs, eddig makk egészséges volt, kullancsoktól naponta 3szor nézem át.Nincs rossz kedve, sokat játszunk és sétálunk.Azt se hinném, hogy a kis lelke "beteg" mert van egy kutyatársa, cicája és hát én is itt vagyok neki.Sok szeretet ad és kap is.Szóval ha tudnátok valami étvágynövelőt és leírnátok annak nagyon örülnék.

Bocsi a hosszú szövegért, de fontos, hogy leírjátok a véleményeteket.Köszönöm.


2011. máj. 25. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

1 egészséges kutya nem hal éhen, ha bármilyen kaja van előtte, nem fog sztrájkolni, mert nem ízlik neki, a kutyádnak valami baja van

2 elviszed orvoshoz és kideríti mi a baj

3 a chappinél kb nincs szarabb kaja

4 a kutyatartás felelősséggel jár, ha nincs pénzed extra kajákra (ami egyébként jobb minőség, ezért kevesebbet kell neki adni belőle), akkor keresd meg a legjobb összetételű, de még a pénztárcádnak kedvező kaját

5 a sok szemét, amivel eteted a kutyád nem tesz jót neki, egy kutyának nem pörköltes tésztára, meg parizeres zsemlére van szüksége

2011. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Több mozgás, evés előtt nagy séta, futkosás, utána kicsi pihenés és kaja. Ha evett, utána egy-két órát nem dolgoztatni, pihenés.
2011. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt. Rájöttem, hogy elkényeztettem. Tudta, hogyha nem eszi meg amit elé rakok, akkor kapni fog valami finomabbat. Ezért képes volt koplalni napokig. Egyszer már nagyon felhúztam magam, mert nem tudtam rggelente belé tömni szó szerint a tápot. Elé raktam, nem ette meg 10 percen belül, elvettem. Meg kapta este. Ha akkor sem, akkor is elvettem. 2 napig nem evett. Azóta tudja értékelni a kaját amit elé rakok :) Így nem egész életen át szenvedett, hanem csak 2 napig.
2011. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Figyelj a kutya húsevő. Nem párizsiszsemle és nem zsemlekocka húslevessel.

Ha nem akarsz neki prémium tápot venni,akkor vegyél farhátat,kicsi zöldséget, gyümölcsöt. De ne tömd szénhidráttal, mert az nem neki való

2011. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja és a kullancsokra nem napi 3* kell átnézni, hanem venni kell neki spot-ont vagy jó minőségű kullancsirtó nyakörvet
2011. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Doruss ***** válasza:

Jó lenne megnézetni állatorvossal, sokféle betegség is állhat emögött, aminek más tünete nincsen. Szerintem minél előbb vidd el.

Egyébként én azt vallom, hogy legjobb a kutyát természetes kajákkal etetni. Állatkereskedésekben lehet venni fagyasztott csirkefejet, farhátat, mi mindig ezekkel etetjük a kutyát, csirkefejjel a macskát is, és hidd el, ez a legjobb. Lehet, hogy undorítóan hangzik számodra, de nagyon egészséges.

De mondom, minél előbb állatorvos, ekkora étvágytalanságnak kell, hogy legyen oka, én még nem hallottam, hogy egy kutya ennyire finnyás lenne...

2011. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja és ha nem eszi meg a kaját, akkor is elvenni előle a tálat.Ne kÍnálgasd semmivel.Szigorú étkezési időket kell kijelölni. Add az ételt 2 részletben, reggel-este. Húsfélét és zöldséget. Nem kell sok, de az jó étel legyen.

19:03-as

2011. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem eszik a kutya, akkor orvoshoz visszük. Miből gondolod hogy 5 kiló fogyás mellett nincs semmi baja?

A Chappi egy nagy kalap, izesitett kaki ... abban az árban 100x jobb tápokat kapnál, ami legalább nem káros a kutya szervezetésre (pl. Kennel's favorite, josera, brit), csak egy picit utánna kellene nézni.

A parizeres zsömle, mindenféle vacak amit beletömsz, se a tápanyag szükségletét nem fedezi, se a gyomrának sem jó ... viszont nagyon jól rájön tőle, hogy hogyan tudja a neki tetsző kajákat kizsarolni töled. A tele kajástál mellett még nem halt éhen kutya ...

De ha akkor sem eszik amikor korog a gyomra, akkor igenis vidd el egy kivizsgálásra.

Étvágyfokozónak pedig vagy Béres csepp (persze kutyának való) vagy Immunovet por.

2011. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Részben az én hibám is, hogy nem írtam le, hogy az egyik legjobb kullancsriasztót kapja a Kiltixet.A másik része viszont a szörnyű modortalanságotok.Hát mindenre számítottam de arra nem, hogy ha esetleg valamit kihagytam, vagy valami infó hiányzik támadtok.Minősíthetetlen...Szerintetek minden kutya Royal Canin meg Hills és hasonló jó minőségű tápot eszik?NEM!És abban is biztos vagyok, hogy nem csak ezen múlik a boldogsága.Mielőtt állatorvoshoz fordulnék, gondoltam felteszem a kérdésemet olyanoknak akik segíteni akarnak, és olyanoknak akik valamennyire értenek hozzá, vagy voltak hasonló helyzetbe.Tudom mi a helyes táplálás egy kutya számára és tudom, hogy helytelen amiket csináltam (parizer, rízs, pörkölt).Egyébként szoktam neki venni csirkefejet és egyebeket.Nem tudtam már mit csinálni.Hoztam neki több fajta tápot, annyi féle kaját, hogy az hihetetlen.Csak azért hogy valamit egyen.Féltem, és ez az érzés néha mérvadóbb mint a helyesség tudata.És valami teljesen más téma...Szoktam olvasgatni mások kérdésére is a válaszokat, és nagyon sok bunkó ember van.Leszóljátok, megalázzátok, lehülyézitek az embereket.Szégyellhetitek magatokat!Tisztelet a kivételnek.
2011. máj. 25. 19:41
 10/13 anonim ***** válasza:
Van valami sray,kutyaboltba.Azt rá kell fújni a kajára,és elvileg megeszi.Én a foximnak kerestem valamit,mert semmit se akart enni.Épp csak annyit,hogy éhen nem halt.Egy virslivel órákat futkozott,mire megette.De ha a pörköltes tésztát szerette,akkor pár napig tágítsd a gyomrát vele,utána jobban megeszik mást is.A farhát meg nyak fej azért nem jó,mert hiába szereti,az enyémek pl fogytak tőle.Nincs tápértéke.Komolyan érdemes elgondolkodni a drága tápokon is.Nem hiszed el,de hiába tűnik drágábbnak,a napi etetési költség majdnem csak annyi mint az olcsó tápokból.Annyival kevesebb kell belőlük naponta.Sok szerencsét.
2011. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!