Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam...

Melyik kutyát válasszam ház-és birtok őrzésre?

Figyelt kérdés

Cane corso, kaukázusi medveölő, közép-ázsiai juhász, dobermann, komondor.


Van egy üzletem, a házam előtt (egy telken van), egyszer törtek már be, na meg amúgy is kellene egy blöki. Na mindegy nem ez a lényeg, a kérdésem az, hogy a fent felsorolt kutyák közül melyik az ami nagyon jó házőrző?

Vagy ha tudtok más fajtát akkor azt is írhattok. Indokot is kérnék szépen.

(német juhászt és pitbullt ne írjatok mert egyik sem tetszik)


2011. máj. 25. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy darab fagyállós vagy patkánymérges hús a legnagyobb kutyát is ártalmatlanná teszi egy perc alatt. A kutya nem bioriasztó ... szépen csináltass egy rendes riasztórendszert.
2011. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem. (Van már riasztó és kamera is). De mint írtam, amúgy is szeretnék egy kutyát mert nincs jelenleg. És olyat szeretnék ami jó házőrző, szóval nem westy meg csivava és egyéb "szobaszőnyeg cirkáló" öleb.
2011. máj. 25. 19:20
 3/15 anonim ***** válasza:
A Kaukázusi, a közép ázsiai és a komondor is egyaránt, kiváló őrkutya! A dobermann is jó, csak ő télen fázna kint. De én ezek közül a komondort javasolnám. Magyar fajta, a gazdája, a család és a birtok a mindene. Soha nem csavarog el, idegenekkel tartózkodó. De nagyon tudnám még ajánlani neked a kuvaszt! Nekem is egy hatalmas telkem van, 5 kutyával, ebből 3 kuvasz. De viszont bármelyiket is választod, az első lépés legyen az ételmegtagadása idegentől, ez a legfontosabb. Mert a legtöbb kutya lekenyerezhető. Az őrző védő hajlam, ösztönösen mindegyikben benne van, de a határozott nevelés, képzés elengedhetetlen. Üdv.
2011. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezek közül a kaukázusi,de én a németjuhászt ajánlom! Lehet,hogy nem akkori mint a kaukázusi,de sokkal jobban védi a területét,nekünk is volt. Rendkívül éber,és határozott jellemű. Ijesztő is tud lenni,azon kívül meg imádja a gazdiját. :)
2011. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, lehet, hogy fontolóra veszem a kuvaszt is. Várom a további válaszokat.
2011. máj. 25. 19:24
 6/15 Zsani10 válasza:
Rotwejjer/németjuhász
2011. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

A többi természetét nem ismerem,nekünk két komondorunk van,de nagyon jó házőrzők,csak akkor ugatnak,ha van okuk rá,de akkor nagyon és félelmetesen.Úgy nem tudunk senkit beengedni,hogy mellettünk csitítgatjuk,meg kell kötni őket,csak úgy jöhet be bárki.Amúgy lusta jószágok,jobbról-balra dőlnek,de ha megy valaki a kapu előtt,rögtön rohannak.olyan is van hogy a fák takarásából kifigyelik hogy közelít valaki,majd mikor odaér ugranak neki a kapunak.Szerintem elég félelmetesek.

De a család azt csinálhat a nagy mackókkal amit akar,imádnak ott lenni ahol mi.A saját macskákkal is jóban vannak,csak az idegent üldözik.Bocsi ha kicsit hosszú lett,csak a saját tapasztalatot akartam leírni.

2011. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Moszkvai-őrkutya, tudom nem írtad de állítólag az egyik legjobb házőrző és nem bízik meg senkiben csak a gazdájában.

Nemfogad el kaját másoktól. Ráadásul gyönyörű kutya. Ha gondolod nézz utána neten.

2011. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Semmi gond, hogy leírod a saját tapasztalataidat, pont az ilyenekre vagyok kíváncsi! Köszönöm a válaszodat. :)
2011. máj. 25. 19:34
 10/15 A kérdező kommentje:
Ez a moszkvai őr tisztára hasonlít egy bernáthegyire, amúgy tényleg szép kutya.
2011. máj. 25. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!