Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatásért fel lehet...

Kutyaugatásért fel lehet jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
A 2. emeleten lakunk és a szomszéd lépcsőházban a 3. emeleten (tehát nekünk srégen) lakik egy házaspár, akik váltott műszakban járnak dolgozni. Amikor az egyikük reggel elmegy munkába, a másikuk még nem ért haza az éjszakás műszakból. Így reggel 5 órától, 6.45-ig folyamatosan ugat a kutya. És hiába mentünk át már hozzájuk többen is, hogy valamit csináljanak a kutyával, mert nálunk pont úgy van, hogy fél7-7 óra körül kelnénk alapból, de így már 5 órakor fent vagyunk, mert annyira hangos a kutyaugatás, mintha közvetlenül mellettünk lenne. Ugye a panel nagyon viszi a hangot. A szomszéd lépcsőházban, ahol ők laknak, az 1. emeleten, ráadásul a másik oldalon két kisiskolás gyermek is lakik, és ők ugyanúgy felkelnek már hajnali 5 órakor, pedig szegények 7 óráig simán aludhatnának. A házaspárral egyszerűen nem lehet beszélni, mert még az értelem szikrája sincs meg rajtuk. Annyit mondtak, hogy ez van, nem tudnak mit csinálni... De már egy jó ideje meg sem állnak az utcán, ha mondani akarnánk nekik valamit, rá sem néznek az emberre, az ajtót sem nyitják ki, mert többször ment át valamelyikünk szólni nekik újra... De ez már tűrhetetlen... Alapból nincs bajom a kutyákkal, de már a nap folyamán akárhol vagyok, és meglátok/meghallok egy kutyát, az idegbaj kerülget....
2011. máj. 25. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Vegyél füldugót!
2011. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Önkormányzat.
2011. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az ilyen válaszoktól kíméljetek meg létszives!
2011. máj. 25. 19:49
 4/13 A kérdező kommentje:
A füldugósra értettem.
2011. máj. 25. 19:50
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Most nem tudom, miért, komolyan gondoltam! Én is füldugóval alszom, felőlem akárhány gyerek bőghet v ugathat kutya, forgalmas útra néz a háló ablaka az is hidegen hagy, de ha neked balhézni jobban esik egy óra ugatás miatt, ámen.
2011. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Az illetékes jegyzőhöz kéne fordulni, ha lehet álljatok össze többen a házban, biztos van még akit zavar az ugatás. Nálunk is ez van egyébként. Az alattunk levő lakásban tartanak 3 kutyát és ha a tulaj nincs itthon akkor a kutyák koncertet ugatnak, vonyítanak. Amikor éjszakai műszakban dolgozik a nő akkor egész éjjel. Nálunk is olyan mintha mellettünk 3 méterre vonyítanának, elviselhetetlen. Tudom hogy nem a kutyák hibája de már ki nem állom őket.
2011. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Fel lehet jelenteni, mert ez már csendháborításnak számít. Éppen olyan, mintha a szomszédban dobolna valaki éjjel...Nálunk is van ilyen,de én megértettem velük hogy két éjjeli műszak után, az ember szerintem szeretne egy kicsit aludni. Kétszer szóltam, először kedvesen, aztán már dühösebben. A második hatásosabb volt. Ha nem boldogulsz velük, jelentsd fel. Senki nem köteles elviselni a szomszéd kutyájának ugatását! Másikra ennyire, lehetnénk tekintettel szerintem. Üdv.
2011. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon megfájdul az ember feje a füldugótól...már többet is próbáltam... de ezt akkor javasold szegény 8-10 éves gyerekeknek is, hogy füldugóval aludjanak minden éjszaka... Egyébként meg 1 óra 45 percről van szó, pont az az időszak, amikor még mindenki alszik. Felkelni ennyi idővel előbb, egyáltalán nem kellemes.
2011. máj. 25. 19:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Tegnap ehhez a kérdéshez nagyon hasonló másik néhányhoz is bevittem ezt a válaszomat. Erre bejelzett, hogy sp@am" és letiltottak 24 órára, majd egy óra múlva ezt az írást mindenhol kitörölték, mert valaki eldöntötte, ez tényleg "reklám"!? Hogyan lehet ennyire korlátolt "őrmester" valaki?

Kérdést sem tettem fel még, mert az első próbálkozásomra szintén letiltott a szerver itt egyetlen "trágár" szó jelzése miatt. Aztán körülnéztem: Mások bőven használnak trágár szavakat, de még mennyit! (Csak be kell írni őket itt a keresőbe és látható!) Mi ez a kettős, vagy miféle mérce? Így nem fogok kérdést beírni sem.

2011. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a válaszom (egyelőre csak ide) visszahoztam:


Röviden(?) csak most, mert erről disszertációt írhatnék és lehet fogok is. (fanyar mosoly emotik)

Kertes családi házas vidéki ötvenes hím ember egyed vagyok.

Mindig volt kutyám, régebben soxor több is.

(Fiatal koromban engem pl. a vadászok utáltak, mert jadg terrierekkel jártam az erdőt-mezőt-határt...)

Az utóbbi években egy nagy őrző-védő amúgy kedves rottweiler élt nálunk. (Az elpusztult épp idén 12. évesen, de már itt nevelem a 4. hónapos új roti kölyköt. Bullmasztiff ebet szerettem volna most, de meghiúsult az utolsó hetekben akkor az.)

Sokat tapasztaltam a több mint öt évtized alatt, saját és szomszéd, más kutyák viselkedése, nevelése avagy pont neveletlensége, stb. terén.

Rengeteg olyan embernek van kutyája - sajnos - hogy fingja sincsen az ebtartáshoz és a kutya lélektanhoz, neveléshez, képzéshez. Az életünket korábban és hosszú ideig pokollá tévő c*gány szomszédságra itt most nem térnék ki (sok lenne, tapasztalatból írnám!), a kutyával is pont úgy antiszociális sorscsapások, ha a közeledben él(ősköd)nek.


A lényeg: kutyát megfontolt kiválasztással veszünk magunkhoz és nem úgy kapjuk bárkitől ajándékba, "ingyé'".

Azért tartok rotit, mert (tapasztaltam a szakirodalomban leírtakat, igaz!) az keveset ugat, azt is csak okkal. A bullmasztiff (állítólag) még jobb!

De hiába tartok én tudatosan (csendes de határozott és nem kiszökős) házőrző ebet, ha a szomszédságomban több idióta szintű (és hiába van akár diplomája amúgy!) emberek olyan fajtát vagy korcsokat tartanak, amely akkor is üvölt éjjel, ha csak már a lótetű a felszínre mászik és elgurul egy fél centis göröngy is a veteményben...


Az általam díjazott őrző(védő) fajták ráadásul nem szökős kutyák. Mert ez a másik szempont! A kerítésed legyen neki a határ, amit nem bonthat meg. (Ezek nem is indulnak el csavarogni, házalni, utcát járni.) De az ostoba szomszédok (némelyike) hozza a bármilyen kutyát "ingyé'", aztán a német juhász "farkasa" éjjelente kiszökve garázdálkodik erdőn-mezőn, pláne mások udvarába betörve haszonállatokat avagy ottani gyengébb ebeket megfojt, leöl. Haj, de sok példát tudnék elmondani! Sajnos. Aztán az ostoba "Cézár" tartók az ilyen kutyájukat kipányvázzák végül kurta és vastag acélláncra tehetetlenségük csúcsán, mire az a szegény pára még vadabb lesz és skizo' állatként ÜVÖLT ÓRÁKAT az éjszakába! A pikantériája ennek, hogy az ilyen hülye emberféléknek nem tudod elmagyarázni, hogy mit és hogyan kell(ene). A buta szőke nő szomszédunk ebe pl. így akasztotta fel saját magát a láncára a kerítésükre, a sokadik szökési indulása közben. A hígagyú nőszemély végignézte a lassú agóniás kimúlását, mert mindig is FÉLT A KUTYÁJÁTÓL, (nem csak ettől) és kiszabadítani sem merte, csak nézte!...


A FÜLDUGÓRÓL - mert ez fontos téma!

Nem alszunk füldugóval, mert:

Azért tartunk HÁZŐRZŐ EBET, hogy az JELEZZE nekünk pl. ha az éj leple alatt nem kívánt "látogatók" matatnak az ingatlanukra befelé igyekezvén rossz szándékkal. (Finoman fogalmaztam, nem c*gányoztam ám itt sem.) :) Már mint azok a kutyatartók, akik szabályosan (és képzettebben) tartják a házőrzőiket vagy hobbi ebeiket. (Mi nem alszunk süketen és ezt ne is kérje senki idióta tőlünk!)

Így a sok hülye hozzá nem értő konzumidióta "gazdi" éjjel nappal üvöltő és a pihenő időnket pokollá tévő kutyái ellen ezért pontosan NEM MEGOLDÁS A FÜLDUGÓ. Sajnos nem.

Hogy a városi, a tömblakásos embertársaim erről hogyan vélekednek, majd megírhatják. Azt meg ők tudhatják jobban - de remélem osztják a véleményemet.


Szóval: Igen, kedves kutyás és nem kutyás ember és lakó társak: Végül marad az ÖNKORMÁNYZAT, a JEGYZŐ, a feljelentés. Utolsó lépés. - Az első mindig a szép szó, az emberi kommunikáció (kísérlete mindenképpen). A nyugalmunk érdekében hoztak törvényeket állítólag. Valahogy be kéne tartani-tartatni azokat.


Ezt pedig bárki megtalálja és letöltheti a netről, de a hivatalokban is kell, hogy meglegyen:


"Az ebtartás szabályai


21. § (1) Az ebtartó köteles az állatot úgy tartani, hogy az azonos lépcsőházban lakó, illetve a falszomszéd, továbbá a közös lakáshasználók nyugalmát tartósan vagy rendszeresen ne zavaja, szabad mozgásukat ne gátolja.


(2) Az érintett lakók az (1) bekezdésben foglaltak be nem tartása esetén az ebtartás korlátozását vagy megszüntetését kérheti. Az érdekeltek nyilatkozatai és a szakhatóságok véleménye alapján a polgármester az ebtartást korlátozhatja vagy megtilthatja.


22. § Az ebet közterületen illetve a lakóház közös használatú helyiségeiben s annak udvarán biztonságos - vezetésre alkalmas - pórázon kell tartani. Harapós vagy támadó természetű ebet a harapás ellen szájkosárral kell ellátni.


23. § (1) Bekerítetlen ingatlanon ebet szabadon tartani tilos. Az eb tulajdonosa köteles gondosodni arról, hogy az eb tartási helyét ne hagyhassa el.


(2) Amennyiben az állattartó az ebet kennelben tartja, annak minimális nagysága 2x2 méter. A kennel közvetlenül a szomszéd kerítésére nem építhető, minimum a kerítéstől számított 1 méter távolságot be kell tartani, s a kerítés mentén a telepítési távolságok betartásával növényzetet kell telepíteni.


(3) Bekerített ingatlanon eb szabadon tartható, azonban a kerítést úgy kell kialakítani, hogy az eb közterületre való kijutását, szomszédos ingatlanokra történő bejutását valamint a kerítés résein történő kiharapását megakadályozza.


(4) Harapós, támadó vagy kiszámíthatatlan természetű eb tartása esetén az ingatlan vagy a ház bejáratán szembetűnő módon erre utaló figyelmeztető táblát kell elhelyezni.


(5) A szabadon tartott eb számára minden esetben a méretének megfelelő ólat kell építeni.


24. § Tilos ebet beengedni, bevinni, illetve tartani a vakvezető kutya valamint az intézmény őrzését szolgáló eb kivételével:


a) vendégforgalmat lebonyolító nyilvános helységbe,


b) üzletbe, vásárcsarnok vagy piac területére, vágóhídra, élelmiszer-feldolgozó üzembe,


c) nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális, kulturális létesítmény és fürdő valamint strand területére,


d) ügyfélforgalmat lebonyolító közintézmény épületébe,


e) a temető területére,


f) a játszótér területére.


25. § (1) Az eb tulajdonosa köteles a jegyzőnél bejelenteni nyilvántartásba vétel céljából, ha az eb


a három hónapos kort elérte,


az eb elhullott vagy elveszett


új tulajdonoshoz került.


(2) Az eb tulajdonosa vagy tartója köteles - ha az eb három hónaposnál idősebb vagy a három hónapos kort elérte - 30 napon belül saját költségére állatorvossal veszettség ellen beoltani.


(3) Az évenkénti védőoltás megszervezéséről a jegyző gondoskodik, az eb tartója köteles ezt igénybe venni és az ebet beoltatni.


(4) A veszélyes és veszélyesnek minősített ebek tartásáról az 1996. évi CVIII. törvénnyel módosított 1974. 17. sz. törvényerejű rendelet, valamint a végrehajtására kiadott 15/1997. (III. 5.) BM rendelet és a 15/1997. (III. 5.) FM rendelet rendelkezik. "


- Elnézést az olvasóktól, amiért mégis kissé hosszabb lett ez ide. Higgyék el, van nekem is gondot okozó szomszédságom, pontosan hasonló! Amúgy komolyan, kisebb könyvre valót tudnék fogalmazni a témában.


(2011.08.21. Zala megye... y')


- És ez nem "reklámanyag"! :)

2011. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!