Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korban kezdjem el...

Mennyi idős korban kezdjem el tanítani a kutyámat?

Figyelt kérdés
2 hónapos .és állandóan harapdál. ha rászólunk h nem akkor is ugyan úgy . kicsit ráverek a popójára akkor még jobban . ha meg nagyobbat csapok rá ( nem nagyot , tudom h nem szabad bántani a kutyusokat de mikor már véresre harapdál és nem hagyja abba muszáj tennem valamit ) akkor meg meg haragszik és el megy és ha hívok akkor se jön oda . mintha megsértődne. még kicsi a tanuláshoz? vagy hogyan csináljam?
2011. máj. 25. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
1 éves kortól van értelme tanítani de ezek rendszeresen igénylik a mozgást lehet nincs akkor mozgás tere ilyenkor jön a napi 1-2 óra séta akkor lefog nyugodni hidd el és jobban szót fog fogadni.
2011. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen csak még nem kapta meg az össze oltást addig meg azt mondta az orvos h ne vigyem sétálni mert ha elkap valami bele is halhat. de remélem abba hagyja :)
2011. máj. 25. 20:22
 3/9 Jóska Pista Sanyi válasza:

Hát talán még fiatalabb korában is el lehet kezdeni a tanítást. Minél hamarabb annál jobb.


Az hogy hogyan szólsz rá az is fontos. Éreznie kell hogy valami rosszat tesz. Szóval más módon kell hívni és más módon megszidni. Szóval határozottan kell utasítani.

2011. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha harap vinnyogj fel ahogy az alomtestvérei szokták ha erősen harapja őket. Általában azonnal abbahagyják de mindig ismételd ahányszor harap egy idő után abba fogja hagyni. Nyugodtan lehet már tanítani a kicsiket, én mikor eladom a kölyköket 8-12 hetesen már tudnak ülni feküdni és elkezdem nekik tanítani azt, hogy nem haraphatnak. Szóval elég korán el lehet kezdeni őket nevelni
2011. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van, ez olyan mint a kiskutyáknak, már kölyökkorban meg kell tanulni, hogy nem öli meg a csirkéket, egyéb haszonállatokat a telken játékból sem, ugyan így nem harapdálhat téged. Különbséget kell tennie játék, és komolyság között. Nem a plüss medvéje vagy amit téphet. Mikor megharap, rászólsz keményen, az orrára csapsz, vagy odébb lököd esetleg a tarkójánál lenyomod a földre 1-2 percre, ahogyan a falkában a falkavezér teszi. Lényeg, hogy határozott legyen a hangod, érezze hogy ez most már nem játék. Tegyél ki neki, rossz cipőt, pólót stb amit cibálhat, aztán ha azzal játszik dicsérd meg, ha meg harap akkor jön a szidás. Üdv.
2011. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha már ismerős az új környezet(a jelek szerint már igen:-) akkor azonnal érdemes tanítani, ahogyan azt az anyaállat is teszi...a kicsik agya mint egy szivacs 3-4 hónapos korukig nagyon sokmindent tanulnak-ha nem tanítjuk őket akkor is...csak az emberek világa eléggé ösztönidegen így itt nem lehet kiegyensúlyozott egy kutya(ömagától)

ha a kutyuska harap, nagyot harap, durván játszik akkor jelezd ezt neki egy éles sikoltó, szűkölő hanggal vagy valami morgással és azonnal dermedj le mint egy kőszobor és fordítsd el a fejed tőle, vagy hagyd egyszerűen faképnél, amikor lenyugodott akkor lépj újra kapcsolatba vele-így tanulja meg, hogy nem harapdálhat ész nélkül...

(normál esetben ezt 6-7 hetes korában alomtestvéreitől és anyjától megtanulja-gondolom ebben az időszakban lett elválasztva amikor is a folyamat közepén vannak-dominanciajátékok és harapáskontroll-erről szólna az alombeli szocializáció ezen szakasza)

ideális ilyenkor a határokat kijelölni számukra és elkezdeni fokozatosan a zajokhoz, az egyedülléthez is szoktatni akár alap parancsokat is taníthatsz már neki-egyszerre 5 percnél tovább ne terheld és mindig pozitív élménnyel kezdődjön és fejeződjön be a tréningidőszak!

(soha ne üstd meg a kutyádat, ne légy indulatos-ezáltal bizalmatlanná és akár agresszívvá is válhat, csak a türelmes nyugodt és következetes hozzáállás működik semmi más!)

2011. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jó ötlet köszönöm :) a fölvinnyogást már csináltam de csak elsőre hagyta abba utána ugyanúgy harapott tovább :D
2011. máj. 25. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, mint Neked, kérdező. Engem is véresre harapdált, és semmi nem használt, se síkítás, se fenékre ütés se semmi. Azt mondták, hogyha fél évesen kijönnek a rendes fogai, majd elmúlik ez a harapdálás. Hát már elmúlt régen fél éves, de még mindig úgy játszik velem, hogy harapdál, igaz már nem annyira, hogy látszódjon. Amikor elkezdi még óvatos, aztán egyre erősebb a harapás. Én se tudom mit kezdjek ezzel. :( Már olyat is csináltam, hogyha harapdált kimentem és nem foglalkoztam vele, de nem hatja meg.
2011. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ez nem működik, akkor valamit rosszul csináltok, ugyanis egymástól is ígytanulnak, és egymásnak mindig, kivétel nélkül meg tudják tanítani.


Ha láttál már kutyákat birkózni, pontosan tudják, hogy melyikkel meddig mehetnek el. Az én kutyám tud harapós birkózosat játszani fájdalom nélkül a 60 kilós masztiffal is, meg az 5 kilós tibeti terrierrel is. Tehát ez a stratégia működik, DE!!!!


Nem egy két nap után kell várni a megoldást, meg nem úgy, hogy most nyüsszentettem lemerevedtem, és másodszorra is megharapott erősen ,tehát a módszer rossz.


Kitartóan és következetesen minden egyes alkalommal el kell játszani. Után újrakezditek a játékot, újra van egy erősebb harapés, megint nyüssz, megint merevedés. Napjában akár 150-szer is!!!

Ha néha hagyod, néha másképp reagálsz, néha meg simogatod ilyenkor, akkor összezavarod a kutyát. Minden alkalommal következetesen ugyanaz a reakció legyen. Ha arra, hogy sikítasz és megmerevedsz nem hagyja abba, akkor úgy, ahogy egy másik kutya is odadörrent a kicsiknek, te is odadörrenthetsz és felé mozdulhatsz egyet.


A fenekét ütögetni totál felesleges, számára az nem egy kommunikációs jel, és az esetek nagyrészében nem fáj, ráadásul nem is tudod jól időzíteni,mert mire odanyúlsz és odacspasz már totál máshogy, mást rágcsál, és fogalma se lesz, hogy most pontosan neked mivel van bajod. A kutyázásban általában, de itt különösen fontos a jó időzítés. Ha már 3 mp eltelt mióta a kelleténél erősebbet harapott, tök felesleges bármit csinálni.


És ami fontos még: ha viszont ügyesen, finoman játszik, akkor kell a dícséret. Akár gyors egymásuánban is. Rádfog, nyikkansz, lemerevedsz, abbahagyja, rögtön meg is dícséred, amiért abbahagyta.

2011. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!