Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudunk megküzdeni a...

Nem tudunk megküzdeni a kullancsokkal! Van még valami amit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Egy erdő mellett lakunk a párommal és két kutyánkkal, mondhatni a semmi közepén. Csendes, nyugodt, friss levegő, sok zöld, mindig is ilyen helyen szerettem volna élni, viszont kezdek kétségbe esni. Mostmár lassan 3-4 havonta járunk szinte felváltva a kutyáinkkal állatorvoshoz babézia miatt. Használtunk már mindenféle cseppeket, sprayket, már jó ideje a kettőt kombinálva, de mintha mit sem érne... Nyakörvet nem szeretnénk, mert ketten vannak, játszanak, rágják egymást, nehogy akkor meg abból legyen probléma, amúgy is csak akkor van a nyakukban nyakörv, ha sétálni megyünk. Nagyon szeretjük a kutyusokat, és az otthonunkat is, de mostmár lassan félelemben élünk. Akinek volt már babéziás a kutyája tudja mivel jár mind kutya, mind gazdi részről. Óriási stressz és aggodalom napokig, nagyon nehezen viselem minden egyes alkalommal. Már nem tudom mit tehetnénk, lassan kisbaba is tervbe van véve, szerettük volna, ha a természetben és az udvaron nőne fel, nem a számítógép előtt, de már most belegondolni is rossz, hogy ő hány kullancsot szed össze a fűben hemperegve. Már lassan ott tartok, hogy nem érdekel, feladjuk az álmainkat és költözünk innen, nagyon el vagyok keseredve. :( Van valami szer, ami esetleg extra "veszélyes" helyen is hatott nektek, és észre is vettétek hogy hat? (pl döglött kullancsot találtatok, vagy csak mászkálókat, olyat ami belement a kutyusba nem, stb) Esetleg nincs valami szer, amit az udvarban, vagy akörül lehetne szétszórni? Tanácstalan vagyok, minden egyes ötlet jól jönne. Tényleg bármit hajlandó lennék megtenni azért, hogy ne kelljen itt hagynunk ezt a helyet, de nyugodtan élhessünk kutyusokkal, boldogan!
2011. máj. 25. 23:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

a prac tic nem vényköteles,de csak állatgyógyszertárban kapható,és egy rakás sz@r. Múlt héten szedtem ki 5 kullancsot a kutyámból úgy,hogy egy héttel azelőtt kapta a cseppet.Mi is kaptuk szépen az imizolt.

Én is a permetezést javaslom,van egy szer ami hatásos,csak két éve betiltották a használatát az EU-ban,mert a méheket is öli,de kéz alatt hozzá lehet jutni. A neve Actellic 51 ec.

Mi ott tartunk már,hogy tavasztól őszig nem visszük ki a kutyákat a kertből.

2011. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

én azt tapasztaltam,hogy a nyakörv csak a rövid szőrű kutyánál volt hatásos.

Frontline spray?

2011. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem hosszúszőrűn jó a nyakörv. A mieink is tépik egymás nyakát játék közben, de még sosem szakadt le a nyakörv. Ha meg mégis leszakad, akkor mi van? Össz kell kötni és vissza lehet tenni.
2011. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kiltix a nyakörv,és az enyémek is rágják.Eddig még nem volt baj vele.Napi minimum 1 kullancs volt bennük,most 2 hónapja egyet se találtam.Nekünk bevált.Ha hosszú távon gondolkodsz,ültessetek pár diófát is az udvarba.A kullancs bolha elkerüli a portát,és a cukrászdák jó pénzért a diót is átveszik.
2011. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Sajnos az nem túl jó, ha a méheket is öli, mert a "szomszédnak" vannak méhei, nekünk pedig akácfáink. (illetve az erdőben is sok méh van) Nem közvetlen szomszéd, révén hogy lényegében "tanyán" lakunk, de nem lenne jó ha ebből probléma lenne, sok méh megfordul ilyenkor nálunk, no meg aztán édesanyámék is méhészkedtek régen, így a méheket nem bántanám, szívesen látjuk őket mindannyian! :) Azt viszont én sem értem, hogy a kullancsok még is mi a fenéért védettek. Legszívesebben lemérgezném az összeset, és szerintem ideje is lenne, hogy megtegye valaki. Egyre több van, túlélik a telet, a fertőzött is egyre több... én már rosszul vagyok tőlük. A Frontline-nak csak a cseppjeit próbáltuk, de sajnos ez sem tartotta vissza a kullancsokat, ugyanúgy bekaptunk egy fertőzöttet, akkor váltottunk először szert.
2011. máj. 26. 10:25
 16/19 anonim ***** válasza:

akkor viszont a tactik nevű szerrel permetezhetnél.Ez nem permetezésre lett kitalálva,hanem a haszonállatok bőrébe dörzsölik élősködők ellen, 300-szoros higításban szétfújva kigyilkolja a kullancsokat.márciustól szeptemberig,kb hat hetente,de azt majd úgyis látod.

1 liter 10.000 ft körül van,állatpatika.

2011. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok:

a hatóanyaga amitráz,nem bántja a méheket.

2011. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutyám van már 2 éve folyamatosan mind a 2-őn scalibor nyakörv van.Eddig még 1 db kullancs nem volt egyikben sem pedig mi is rendszeresen járunk az erdőbe!Ők is folyamatosan tépik egymás nyakát, de semmi problémát nem vettünk észre emiatt.
2011. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi scalibort használunk,plussz hetente egyszer neostomosan permetet. Kis ampullában kapható, 460 Ft, 1 liter vízben feloldva, spriccelős üvegbe téve 2 kutyára 2-3 hónapra elég.Megöl mindent :)
2011. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!