Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy az örökbe fogadás?

Hogy megy az örökbe fogadás?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbe fogadni egy kutyát de még soha nem csináltam ilyet tehát halvány fogalmam sincsen milyen feltételell adják oda pl. mi van a szerződésben. És azt sem tudom hogy másik megyébe adnak e kutyát pl. pest, fejér mert amilyen kutyába beleszerettem az bizony nem itt van. És ebben az esetben is kijönnek megnézni hova kerül?
2011. máj. 25. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
attól is függ, hogy menhelyi kutya, vagy sintértelepi?
2011. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fajtamentős németjuhász
2011. máj. 26. 00:18
 3/9 anonim ***** válasza:
ott elég szigorúak a szabályok. Saját ingatlan (nem albérlet) adnak másik megyébe, de valószínüleg nem első alkalommal. mennetek kell többször is, ha látják,hogy jólkijötttök a kutyával,akkor adják oda.
2011. máj. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És sintér telepen mert ott jóval kevesebb ilyen szabály van ott inkább örülnek hogy elviszik az egyik kutyát vagy nem? mert nekem mindenképpen fajta tiszta kell!!!!
2011. máj. 26. 00:29
 5/9 anonim ***** válasza:

nem kell felni a nj fajtamentoktol nem harapnak :)

Felhivod oket, elmondod melyik kutyz erdekel elmesz megnezni es ok hazhoz viszik es egyben le is ellenorzik a helyet.

Nj kutya amugy szinte minden menhelyen, sintertelepn van tehat a kornyekeden is nezelodhtesz.

2011. máj. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"mindenképp fajtatisztát" a fajtamentőknél se kapsz, csak olyat aki nagy valószínüséggel az. De ugyanúgy papir nélküli mint a sintértelepi.

És németjuhászt az minden sintértelepen is találsz. Az nincs mind a fajtamentőknél mert nem győznék.

2011. máj. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

na ebből megint vita lesz de azért leírom.

Kedves Kérdező:

a menhelyeseknek és a fajtamentőknél nem az a cél hogy a sok pénzemn megmentett kutyáikat elszórják az ország területén, statisztikát javítva h ezazzz!! évente 1000 kutyát örökbe adunk!!

Nem, itt a minőség, nem a mennyiség számít. a megmentett, sokat szenvedett kutyáknak a lehető legjobb helyet szánják. Megnézik, hogy kijössz e a kutyával, megnézik hol laksz amikor elviszik (de nem kell őket körbevezetni, meg megmutogatni az értékeidet, vagy gazdagnak lenni).

A szerződésben megígéred, hogy nem vered láncra, ha nicns akkor ivartalaníttatod, mert nem örülnének ha a te befogadott kutyád kölykei kötnének ki náluk, és ha meguntad akkor nem sintértelepre viszed, hanem vissza nekik.

2011. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Így van, itt nem az a cél, hogy minél több kutyától megszabaduljanak, csak vigye valaki alapon...azért megnézik kinek adják, hova kerül, mert ők sem szeretnék ha egy hét múlva az utcán sétálgatna csontsoványan, vagy egy sintértelepre menne, mert mégsem kell. De ettől nem kell aggódnod, megnézik hogyan jöttök ki, hova kerül, írtok egy szerződést és kész. De ez szerintem korrekt eljárás.
2011. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
miért kell neked mindenképpen fajtatiszta kutya?
2011. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!