Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáknak hány napos...

A kiskutyáknak hány napos korukban nyílik ki a szemük?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Általában a 7 napra! De 1-2 nap csúszás is normális!
2011. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nory0722 ***** válasza:
A kiskutyák szeme 8-10/12 napos korukra nyílik ki általában. Eddig fogdosni sem nagyon szabad őket, bár ez után sem nagyon szabad egészen 4hetes koráig,addigra kissé megerősödik az immun rendszerük. És az sem jó nekik,ha túl sok ember fogdossa őket.
2011. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Óvatosan,lehetőleg minél kevesebben,leginkább csak a tenyésztő,de kell fogdozni a kicsiket.Születésüktől kezdve.A szemük 8.-14. napig nyílik.
2011. máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
10-14. napon!Az enyémeknek a 13. napon nyílt ki a szemük.:)
2011. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

14 napos korukig kinyílik a szemük de már van olyan aki 7-8 naposan nyitogatja de még ilyen kor nem látnak. És igenis kell őket fogdosni (99% os antibakteriális kézfertőtlenítés után természetesen, ruha és cipő váltás is)

Ilyenkor van a korai idegrendszeri stimuláció szakasza ami nagyon fontos én már 2 éve alkalmazom és össze se lehet hasonlítani a mostani kölyköket azokkal akiket nem stimuláltunk ennyi idősen. (persze ők is sokat voltak kézben de ilyen tudatos stimuláció soha nem alkalmaztunk)

keress rá arra, hogy Carmen Teszt és ha betartjátok a gyakorlatokat a kicsiknek döbbenetes gyorsan kezdenek el szellemileg fejlődni, könnyebb lesz a tanítás, szocializáció. a gyakorlatokat a kicsik születése után 3. és 16. nap között kell végezni

2011. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nory0722 ***** válasza:
22%
Mi az,hogy IGENIS KELL? Ezt nem nagyon értem,olyan,mintha szemre hányás akart volna lenni. Ha az lenne: NEM NAGYON szabad fogdosni-én ezt írtam. A másik,őszintén: szerinted ő mindig fertőtleníteni fogja a kezét? Nem hinném,hogy tenyésztő,akkor tudná,mikor nyílik ki a szemük. Ez nem szemre hányás akar lenni,csak vannak olyanok,akik ledorgálják a másikat,mert az 'szaporít',de olyanok is vannak,akik azt hiszik,hogy a kiskutya olyan mindenkinek,mint a kisbaba. Nekem is van két kutyám,túlzásba viszem a velük való foglalkozást,kényeztetést,nekem minden körülöttük forog. Mégis tudok józanul gondolkodni. Néha én is szaladgálok a dokihoz egy-egy bajjal,de azért nem gondolom,hogy ezt mások is megteszik. Az emberek 70 %-ának csak úgy van a kutya sajnos. Tapasztaltam,menhelyen vagyok önkéntes.
2011. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég ha kezet mos,esetleg cipőt vált.De minél többet fogja kézbe a kicsiket.Erről van egy csomó infó a neten.Sokan rádiót kapcsolnak mellettük,egyebek.Google a barátod...
2011. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösszönöm
2011. máj. 27. 06:06
 9/9 anonim válasza:
A mi kiskutyáink 11 naposak és még nem nyílt ki a szemük de már nagyon várom.
2020. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!