Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagyon önző dolog lenne?

Ez nagyon önző dolog lenne?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri lány boxer kutyusom, 5 hónapos lesz. Ivartalanítani szeretném, már kérdeztem az állatorvostól is dolgokat, félre tettem pénzt. De egy almot szeretnék. Nem tudom, ez nekem elég önzőnek hangzik, próbálom magam lebeszélni. És maximum az első tüzelésnél fedeztetném. De nem is tudom... Ti mit gondoltok?

13/L


2011. máj. 26. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy ne szaporíts feleslegesen. Nem vagy tenyésztő, 13 évesen még tapasztalatod sincsen. Nem sértésként mondom, de a boxered elég neked, foglalkozz vele sokat, tanítgasd...stb. Meglátod, egy kutya is elég feladat!
2011. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előzővel, nekik szenvedés a párzás, a szülés meg szétszedik majd a kiskutyák a mellét. Az én boxeremnek 12 kiskutyája született, teljesen feledték a kicsik, muszáj volt hatot eltávolítani, mert ők sem jutottak elegendő tejhez, az anya meg hiába evett egyszerűen mindent kiszívtak belőle. A végén már lábra sem tudott állni, annyira gyenge volt. Akkor kellett cselekednünk.
2011. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Azért ezt nehezen értem meg....

Ha valaki elletni akarja a szukáját----fájdalmas -tönkre megy az anyakutya-nyűg az anyakutyának az alom felnevelés , stb.

Mindez a tenyésztőknél hogy is van? Ezek szerint az összes tenyésztő kínozza a tenyész szukáját minden ellésnél?

2011. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye, azt hogy az első tüzelésnél fedeztetnéd, csak félreírtad???
2011. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz ötlet!!

Pláne, hogy az első tüzelése már akár 8-9 hónapos korában is lehet, kutyát pedig 2 éves kora előtt nem ajánlott fedeztetni.

2011. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog, hogy te gyűjtötted a pénzt az ivartalanításra. Költsd is rá. Mert egy ellés és az alom felnevelése sokkal többe kerülne. Ahogy írták, amúgy sem fedeztetünk első tüzelésnél kutyát.

Lesz a kutyádnak csípő röntgene? Lesz küllembírálata? Lesz munkavizsgája, hogy bebizonyítsa, valóban a fajta nemes képviselője?

Mert ezek szükséges dolgok.

2011. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztők értik a dolgukat,egy ellésnél tudnak úgy segíteni az állatnak,hogy a lehető legkevesebb probléma legyen.Tudják azt is,mikor kell SOS állatorvoshoz rohanni a szukával.

Megvanehhez az állatorvosi és anyagi hátterük.

És eleve csak akkor gyártanak almot,ha megfelelő számú előjegyzés jön össze.Jobb tenyészetekben előfordul,hogy a vevő ÉVEKET vár a kiskutyára.

2011. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első tüzelésnél fedeztetés pont olyan lenne, mintha Te most 13 évesen szülnél gyereket. Meg amúgy is. Fedeztetni csak akkor szabad, ha előtte megcsináltattad az összes egészségügyi szűrést, a tenyészszemlét, kiállításokon is jó eredményt értél el a kutya pedig betöltötte legalább a 18 hónapos kort. Az ivartalanítás jó ötlet!
2011. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp sem szabad az első tüzelésnél fedeztetni.Ez kb olyan,mintha egy 13 éves lány szülne gyereket.A harmadik tülelésnél ajánlott csak.

Egyébként kutyakölyökből Dunát lehet rekeszteni,sajnos még fajtatisztából is,nem kell szaporítani a számukat.

2011. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:

most láto,hogy ugyanezt írta az előttem szóló is:)

2011. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!