Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne habzsoljon?

Figyelt kérdés
Olyan gyorsan eszik,hogy néha majdnem megfullad.
2011. máj. 26. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne adj neki, nagy mennyiségű ételt, az evés gyorsaságát nem igazán tudod szabályozni. Esetleg ha a napi étkezését, két részre bontod és akkor nem lesz úgy kiéhezve hogy habzsoljon.
2011. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.Megpróbálom,de attól tartok akkor is habzsolni fog.
2011. máj. 26. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy régen egy nagy követ raktak a tál közepére hogy ne habzsoljon a kutya.
2011. máj. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ninna ♥ ***** válasza:

A kisebbik kutyusomnál ugyanez van. Hiába kap még mindig napi 3x enni, rendes adagokat, le van mindig mozgatva, mindene megvan, és mégis úgy habzsol.. én vettem neki egy olyan tálat, aminek a közepe teljes, és egy körben van a kaja, az azért jóval lelassítja neki az étkezését. Bejött, mert nem habzsol már annyira.. habzsolós kutyusoknál végső megoldás nincs, mert sose fogod tudni leszoktatni róla. Nekik az evés nem gasztronómiai élvezet, hanem csupán létszükséglet, és ezért mindent megtesznek.


Itt van ilyen tányér, ez az előző válaszadóétól csak annyitól különbözik, hogy ez készen van. Én követ nem raknék a közepére, meg könnyen meglehet, hogy megszúrja a szájpadlását, stb, nem kell az oda. Itt a tál: [link]

2011. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi kutyánk egy haspók és ő is a tányért is megette volna.

Mi kb. 4 hónapja úgy szokattuk le erről, hogy amikor odatettem a tálját, nem engedtem, meg,hogy rögtön egyék.


Azokat a vezényszavakat használd amire tanítottad: pl. leteszed a tálat, rászólsz, vagy megfogod - türelmesen lassan teszel mindent - marad! vársz 5-10 mp-ig aztán rámutatsz a tálra és azt mondod: tiéd! Nálunk 1 hét alatt kialakult.A

Az első pár napban még biztos habzsolni fog de szép lassan az is elmarad és úgy fog falatozni mint egy született arisztokrata:)

Ha most odateszem a tálját és lemennék vásárolni, mire visszaérnék még mindig a tál előtt ülne:)))

2011. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

.....ja és még valamit, az elején ahányszor ráugrik a tányérra mindig vedd el tőle, és csak akkor rakd vissza ha leül nyugodtan! Türelmesen és lassan tegyél mindent!:)


Ezt egyébként játékok alkalmával is eljátszom vele. pl. kutyát leültetem labdát elviszem tisztes távolságban leteszem és közben rászólók, hogy marad! aztán várok mindig egy picit többet (5-10 mp-től 1 percig) és aztán mondom, hogy tiéd! Ezzel rászokattam arra, hogy ne legyen izgágat türelmetlen, ne ugrojon rá semmire ami a földre kerül!

2011. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!