Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit kezdjek a mini bullterrieremmel?

Figyelt kérdés

Minden fórumon azt mondták/írták, hogy ez a fajta szuper lakásba, mert csak akkor aktív, ha mindenki aktív mellette, de amúgy egész nap alszik ha egyedül van és olyan mint egy lassított felvétel, ha mindenki csak ül a környezetében. Ehhez képest az enyém szerintem szenved.

Az egy dolog, hogy rág: atomjaira szedte a kanapét, lekerekítette a négyzet alakú asztalt, megrágta a laptop sarkát, stb., de nem ez a fő gondom, mert minden kölyök rág, és az enyém amúgy is kezd már róla leszokni.

Viszont egyáltalán nem bírunk tőle aludni. Egyrészt nem bírtuk leszoktatni az ágyban alvásról, mert eleinte egy garzon lakásban laktunk (az első 2 hónapban), ahol nem tudtuk hova bezárni, így minden este kb. 1 órát küzdöttünk, hogy kidobjuk az ágyból, és végül minden este feladtuk. Aztán átköltöztünk egy nagyobb lakásba, ahol már van külön hálószoba, de az ajtaja nagyon labilis, és a kutya nekidobálja magát, ugat, kaparja az ajtót...szóval inkább beengedjük, mintsem tönkretegye a bérelt lakás ajtaját :S

Másrészt kb. egy hete mindennap hajnali 4kor felébred, és addig bohóckodik (ugrál, a földhöz vágja magát, a kanapén ugrál ami közben nekiütődik a radiátornak, ugrál rajtunk, játékosan belénk harap, kiássa a földet a cserépből...), amíg mi már nem bírunk visszaaludni, és tetteni sem tudjuk az alvást, és a megszokott fél7 helyett hullafáradtan levisszük őt hajnali 5-kor.

Mindennap reggel és délután 1-1 órát sétáltatjuk, és ha sikerül megoldani, este még 10 percet egészségügyi séta címén, de akkor is ezt csinálja.

Az a baj, hogy elajándékozni nem nagyon kéne, ugyanis mi vagyunk a negyedik gazdái, és elég viszontagságos volt élete első 8 hónapja. Márpedig ennél a makacs fajtánál kell a rendszeresség, szóval egy következő gazdával már tuti megbolondul, nagyon megviselné. (arról nem is beszélve, hogy mennyire a szívemhez nőtt már) Mit tehetnék, hogy ne kelljen elajándékoznom? :(


2011. máj. 27. 06:36
1 2 3 4 5
 31/41 Téékáá ***** válasza:
100%
Hát akkor fárazd le alvás előtt...Meg ne hagyd aludni napközbe!
2011. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 panettone ***** válasza:
100%

:-) mindenki elfeljti hogy Cesar alapja az hogy nyugodtan, higgadtan kezeled a kutyát illetve a problémát.

Nekem van most egy agyatlan cavi szukám aki időnként fékezhetetlenül tombol már-már önveszélyes ahogy cikázik és odacsapja magát bárminek is. Valamiért én a jótanácsokból annyit szűrtem le a saját esetemben hogy legyek vége fönök a falkámban kapjam el és nyomjam le...na erre azt hiszi hogy ez egy új játék vergődik karmol ugat stb...stb

Aztán egyik alkalommal már a kezeben volt a kutya le is szorítottam de erő helyett sck próbáltam lehiggadni és csodák csodájára lehiggadt ő is aztán elengedtem és tombolt tovább :-) de azóta ezt többször megcsináltam és érezhetően nagyobb hatással van rá ha fogom és megnyugszom mintha fogom és erővel próbálom irányítani...

mi lenne ha megegyeznétek hogy váltva "őrt ültök hajnalban" egyik reggel Te máskor a párod és semmi mást nem tesztek mint nyugodtan csendben, szó nélkül vissza teszi az éppen soros "nevelőtiszt " Bullikát az ágyába?

Leteszi csend, lefekszik és újra?


Amúgy a scribd.com oldalon ha keresel kutya témában sok jó könyv van ( 101 trükk...Cesar....Fennel...101 dolog amit a kutyád megkérdezne...)

Sok sikert:-)

2011. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Téékáá ***** válasza:
90%

Utolsónak!

Hát ha neked ez jött le akkor szarul fogalmazunk!

Egy kutyát azért szoritunk le a földre mert roszat csinált..azért mert szaladgál még nem vágom földhöz!Mondjuk ha közben átgázol 2 kisgyereken akkor biztos!

Ha leszoritod a kutyád és elkezd harapdálni meg játszani akkor nagyon nincs képben...nem tudja h rosszat tett, vagy nem fél töled és nem tisztel!Pl. neki ugrik u kutyád egy másiknak..te elkpaod és földhöz vágod, nem hiszem h elkezd harapdálni,játszadozni..egyből képben lesz h miért kapta!


Kérdeznek!

A törpe ördögöt meg fáraszátok halálra alvás előtt és majd nem lesz kedve tartani a gyertyát nektek!

A nevelésébe pedig beiktathattok egy kis szigort!

2011. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

kicsit most elképzeltem magam előtt, ahogy Bullika földhöz veri magát, majd megkap amit akar és röhög a markában:)

Olvasd el a Fennel könyvet, az ingyen van, le tudod tölteni.

És gondolkozz el azon is, hogy Te akarsz-e tenni valamit, mert részedről is kemény munka lesz.

2011. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
nem akarok kötekedni,de mi az, hogy mini bullterrier? 13 kilósan?
2011. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
A standard nem ír elő súly korlátozást: A marmagasságnak nem szabadna túllépnie a 35,5 cm-t (14 inch). A szubsztanciának fontosabbnak kell tûnnie a magassághoz viszonyítva. Nincs méret – vagy súlyhatár. Mindenesetre a lehetõ legnagyobb összhatásnak kell lennie a méret és nem tekintetében.
2011. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Úgy mini a bullim, hogy pici ugyan (kb 30 cm magas és 40-50 centi hosszú), de egy izomgolyó, és tényleg meglepően nehéz a méreteihez képest, mert az izom sokkal sűrűbb és sokkal nehezebb a zsírnál :)

Persze azért nem is egy csivava méretű, csak a normál mérethez képest fele akkora. :D

2011. máj. 29. 21:46
 38/41 A kérdező kommentje:
Jaj és amúgy mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Hasznosak voltak, és képzeljétek, tegnap kínkeservesen ugyan, de sikerült a nappaliban tartani a kutyát alvásnál :) Igaz, közben a párom legalább háromszor kiment, hogy ráparancsoljon, mert elkezdett ugatni, és az ajtót kaparni, de valahogy gyanúsan nyugodt volt a korábbiakhoz képest :D Lehet, hogy azért, mert a sétánál erősen kikapott, ugyanis a kutyafuttatóból átszökött a szomszédos focipályára a focilabdáért, amivel halálra rémített mindenkit :S
2011. máj. 29. 21:54
 39/41 anonim ***** válasza:
Ez csak nem a papp kerti futtató? :)
2011. máj. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ez az alvások előtti kifárasztás azért nem jó végleges megoldásnak, mert nem lehet az embernek mindig ideje, vagy kedve, hogy ez minden áldott este eljátsza!!!
2011. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!