Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nőnek meg a kutyám...

Miért nőnek meg a kutyám cicijei, ha nincs kiskutyája és nem is vemhes?

Figyelt kérdés

Már tavaly és talán azelőtt is produkált ilyet. Furcsa. És néha nyüszög, mintha fájna neki, meg nyaldossa.

Meg pár napja nem hajlandó a házában aludni, hanem a kertben ás magának gödröt és belefekszik. Bár ez lehet nincs összefüggésben a cicijeivel, talán inkább a meleggel, nem tudom.


Mit gondoltok?


2011. máj. 27. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Valoszinu hogy alvemhess, vidd dokihoz ivartalanitani es remenykedj hogy meg nem daganatos.
2011. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nézz után az álvemhességnek. Csodálkozom, hogy egy szuka kutya gazdája ezt nem tudja :( És nem Te vagy az első ezen az oldalon.

Mielőbb ivartalaníttassad, mert ennek egy jó kis méhgyulladás lesz a következménye, amibe belepusztulhat.

2011. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

álvemhes.Mindenképp vidd orvosoz,mert erre fog kapni gyógyszert,és így szenved!

Ha erre hajlamos a kutyád,ivartalaníttatni kell,mert fennáll a veszélye,hogy daganatos lesz.

2011. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
álvemhes. Nem ártana ivartalanítani a sorozatos álvemhesség szinte mindíg emlőrákban és gennyes méhgyulladásban végződik. Ha azt megvárod, akkor már sokkal nehezebb lesz a műtét
2011. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden jel arra mutat, hogy álvemhes. Ivartalanítod, és nem lesz ilyen gond soha többet. Menj el dokihoz, és beszélj vele.
2011. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és mindenképpen ivartalanítani kell, ha még szeretnél vele jó sok időt tölteni. Mert a folyamatosan álvemhes, előbb-utóbb én úgy olvastam, hogy rákos lesz.
2011. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az álvemhesség tulajdonképpen nem betegség, hanem biológiai állapot; eredetileg azért alakulhatott ki a törzsfejlődés során, hogy a vadon élő húsevők nem vemhesült nőstényei szükség esetén szoptathassák a falkában született kölyköket, növelve ezzel a túlélés esélyeit. Az álvemhességet a tüzelés után megemelkedő prolaktin (tejelválasztást serkentő) hormon szintjének növekedése váltja ki. A prolaktinszint minden szuka kutyában és minden tüzelés után megemelkedik, de nem mindig okoz tüneteket.


Ha mégis, ezek a következők: fészek készítése, játékok, tárgyak babusgatása, szomorkodás, étvágytalanság és "bújóssá" válás, vagy ellenkezőleg, étvágynövekedés és a képzelt kölykök "védelme". Az emlők megduzzadnak, több-kevesebb mértékben a tejelválasztás is megindul, súlyos esetben a has térfogata is megnőhet, sőt, ellésre emlékeztető cselekvéssort is produkálhat az állat.


A tünetek változatos súlyosságúak lehetnek, általában sokat babusgatott kutyákban élénkebben mutatkozhatnak, és általános tapasztalat, hogy ha már egyszer jelentkeztek, későbbi tüzeléseknél is jelentkeznek majd. A hormonszint csökkenésével a tünetek automatikusan megszűnnek. Ez enyhébb esetekben házilag is kiváltható, mégha a "gyógymód" drasztikusan hangzik is: egy-két hétig bánjunk kutyánkkal ridegebben, ne simogassuk, játékait, babáit vegyük el tőle, vackát rendezzük át – akármilyen bánatosan néz! Jót tesz viszont, ha nagyokat sétálunk, mozgunk vele. Pár napig ne adjunk neki enni, vagy csak fél adagot! A megduzzadt emlőket bórvízzel borogassuk, de ne próbáljuk megfejni!


Az említett stratégia alapja a következő: az álvemhességet kialakító prolaktin hormon termelődését a sok testi érintkezés (simogatás), a fészek, a kölykök (vagy annak kinevezett tárgyak) szaga, emlők fejése (=szoptatás) serkenti. A "spártai" életmód, a visszafogott etetés, szigorúbb bánásmód, és a sok mozgás viszont a hormon termelődése ellen hat.


Az enyhébb formában jelentkező álvemhesség önmagában nem okoz komoly problémát, és ettől még a későbbiekben valódi vemhesség létrejöhet. Súlyosabb esetekben az emlőkben pangó nagyobb mennyiségű tej emlőgyulladáshoz vezethet, ennek jele az emlők bekeményedése, kivörösödése és fájdalmassá válása. Komolyabb tünetek, levertség, láz, fájdalmas, gyulladt emlők esetén érdemes állatorvoshoz fordulni, aki fel tud írni megfelelő gyógyszert a hormonszint csökkentésére, az állapot megszüntetésére. Ilyenkor is ajánlott azonban kiegészíteni a gyógyszeres kezelést a fent leírt magatartásbeli változtatásokkal.


Tudni kell, hogy bizonyos gyógyszerek kihatással lehetnek a szuka következő ciklusára, más gyógyszerek mellékhatásaként hányás jelentkezhet. Ami a legfontosabb, hogy összefüggés állhat fenn a gyakori álvemhesség, és az emlődaganatok, illetve a méhgyulladás kialakulása között, ezért (is), amennyiben nem szeretnének mindenáron kölyköket, megfontolandó, hogy ivartalaníttassuk kedvencünket.

2011. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!