Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jellemű az ausztrál...

Milyen jellemű az ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés
Úgy általában tapasztalatokat kérnék. Mennyire hasonlít a border colliekra?
2011. máj. 28. 14:01
 1/6 anonim válasza:
baratsagos
2011. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül h a border colliek családjába tartozik nem sokban. Nekem kettő is van nagyon szeretem őket. Az eggyik 3 a másik 1 éves múlt.

Nagyon nagy a mozgásigényük, szinte nem lehet lefárasztani őket, apportirozni eggyáltalán nem szeretnek mert ők ehhez túl okosak. (rádnéz és gondolja magában h hozd vissza te magad.): D de amugy nagyon szerenek játszani. Abszolút nem aggresszív fajta,másik kutyákkal imád lenni, játszani, nem ellenséges velük. Ha mégis harcba kerül inkább kitér belőle. Az aussie-nak van egy olyan érdekes tulajdonsága, h megválasztja h kit fogad el és kit nem. Akit elfogad,szeret annak hagyja magát simogatni játszani vele meg annak mindent szabad. Viszont akit nem fogad el azt letojja, és ha az illető esetleg játékot kezdeményezne, visszautasítja illetve simogatásnál otthaggya. Ezt a tulajdonságát természetesen csak idegeneknél veti be, de a gyerekeket minden szempontból imádja és nagyon családcentrikus. A border collieval ellentétben nem hiperaktív, tehát nem piszkál addig amig nem mész vele játszani. Ha tudtára hozod h most nincs kedved, elfogadja és lefekszik melléd, vagy elnyugszik. Imád úszni és terelni. Mi a mieinkket nyáron visszük mindig magunkkal tengerbe és ott akár az egész napot képesek a vízben tölteni. Illetve terelni is szoktunk járni bár azt nagyon ritkán, mert igazándiból a mostani terelésforma már nem a régi, hanem csak arra megy ki az egész h minél látványosabb legyen, nem ami az igazi rendeltetése lenne. Az aussie őrző-védő fajta, de nagyon fontos h csak akkor jelez h ha tényleg baj van, vagy igaz veszélyt észlel.Fölöslegesen csak úgy bele a világba sohasem ugat. Míg más kutya a területet védi ő a "házat",és a falkát. Ami nagy előny, h nem ás. Hihetetlen okossága miatt mindenre meglehet tanítani (annyira okos h mi a kissebb kutyusunkat már babakorától póráznélkül sétáltattuk, mert annyira ragszkodó tipus. A nagyobbik kicsit makacsabb volt.) hihetetlen rövid időn belül és nagyon fogékony a tanulásra. Kutyák közül is letudja szűrni h melyik "normális" és melyik nem. A "nemnormális" viselkedésű kutyákkal nemis foglalkozik. Egy hihetetlen jó idegrendszerű fajta. Csak ajánlani tudom neked. Mind családi, mind showkutyának tökéletes. Nekem a nagyobbikat showkutyának vettük,járunk is kiállításokra és most fedezett és nagyon szépek lettek a picik : )Ha érdekel tenyésztőt is tudok neked ajánlani, nemmindegy ugyanis, mert sajnos a mostani aussiek, elmentek ebbe a border collie formába, az ilyen vékony, nyikhaj, csontozatlan irányba. Kevés tenéysztő van magyarországon a 3ból csak 1 aki az amerikai vérvonalat viszi tovább, ami egy erős csontozatú középméretű, macis formát jelent.

Egyébként meg első kutyának tökéletes. Remélem segítettem. : )

2011. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem per pillanat 5 aussiem van itthon, furcsa de nem értek egyet az előzővel mert az enyémek szeretnek labdázni. Nagyon jó fej, okos kutyák, nem hiperaktívak de ha kell pörögnek. Magyarországon 3-4 tenyésztő van. Pontosabba: Silver Dream kennel, Vitality aussies, Tanmarks, Kaleido Star de volt ahol régen volt alom mint pl a Show Aussies farm kennelben. Nézd meg a kutyákat, melyik típus tetszik és dönts az alapján. Nekem Silver Dreamból vannak kutyáim
2011. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És másik kutyával hogy jön ki?
2011. máj. 30. 16:40
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyon jól, bár elég durván játszanak néha amit nem minden kutya tolerál
2011. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez igaz, van egy speciális aussies játékuk, ami egy elég erőteljes birkózós játék. nekem amúgy a tanmarks kennelből vannak .

2.voltam

2011. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!