Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kiskutyá...

Hogyan tanítsam meg a kiskutyámat arra hogy ne menjen ki a kapun gazdi nélkül?

Figyelt kérdés

gondoltam korán el kellene kezdeni csak nem tudom h hogyan?

azt akarom elérni h ha szólok neki azonnal visszajöjjön az utcáról is akár. gondoltam síp használatára is vagy mit ajánlotok?


2011. máj. 28. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:
a kapu jó , de a kocsis forgalom nagy nálunk :D
2011. máj. 28. 16:25
 2/7 eNerdzsy ***** válasza:

A kíváncsiság ki fogja vinni, ha nincs póráz vagy csukott kapu.

Betanítani, hogy vissza jöjjön, ha hívod pedig jutalom falatkákkal lehet.

2011. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SOHA semmilyen ajtón ne engedd h előbb lépjen ki, mint te, akkor meg fogja szokni.
2011. máj. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én úgy tanítottam meg, hogy pórázzal fogtam, miközben kinyitottam a kaput, és csak az engedéjemmel indulhatott el. Amikor hallgatott rám, akkor pedig megdicsértem. A behívást jutalomfalattal meg lehet tanítani neki. Egyébként, ha van időd és energiád esetleg kutyaiskolába is elvihetnéd. Ott megtanulja az alapvető dolgokat, mint ezeket, amiket kérdeztél.
2011. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyem erre nagyon raerzet, tulajdonkepen csak a "marad" vezeny szot kellet par szor elmutogatni neki es mar minden helyzetben szotfogad, legyen az a kertben, kapuban, utcan...

itt levannak irva az alap parancsok: [link]


Fontos koran elkezdeni, es fontos hogy folyamatosan tanitgasd, tehat ne legyen olyan hogy egyszer rahagyod, maskor meg leorditod a fejet. Ha azt akarod hogy engedely nelkul ne lepjen ki a kapunk, akkor mostantol akarhanyszor megprobalkozik hatarozottan fogd meg a nyakorvenel es vidd vissza a kapunbelulre.

A behivast meg csak is jutifalival, hivod-oda jon-falat es dicseret, majd szep lassan kevesebb falat es simi es marad a hang dicseret.

2011. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Póráz, kutyaiskola, kutyás könyvek.
2011. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát.. Barátnőmnek sikerült de olyan kiváncsi volt a kutyus hogy már megsem hallotta a szavát és kisétált .. :S
2011. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!