Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyátoknak amelyiket a...

Téékáá kérdése:

Kutyátoknak amelyiket a lakásban tartatok, minden séta után alaposan megmossátok a lábait mielőtt be engeditek a lakásba?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 4 hónapos kölyök kutyám napi 5x megyünk ki a szabadba utána mindig lábmosás, az nélkül ne mehet fel a butorokra!Sajnos most vettem észre valami barnás-pirosas kiutést a 2 hátsó lábán az ujjak fölött!Nem kör alakú inkább ilyen szabálytalan!

Lehet a sok mosogatással rásegitettem valami fertőzésre?


2011. máj. 28. 16:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Én csak akkor mosom meg, ha kint belelépett vmibe... Vagy ha esett/esik az eső és sáros lesz a mancsa.
2011. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én mindne séta után kádba engedek pár cm vizet és megsurolom benne a talpát h tiszta legyen, megtörlöm és mehet be alakásba!
2011. máj. 28. 16:42
 3/31 anonim ***** válasza:
Nem, de a miénk amúgy is kutyaként van kezelve, tehát természetesen nem mehet fel a bútorokra.
2011. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Én csak lábat szoktam törölni, és egyébként sem engedem fel semmiféle bútorra. Szerintem így egészséges. A sok mosás biztos nem tesz neki jót, pláne ha valami sampont is használsz. De kiütéses akármi mástól is lehet; szerintem hagyd abba a mosogatását, és ha nem múlik el, mutasd meg dokinak.
2011. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Okés, köszi az eddigi válaszokat!

Továbiakat is szivesen várom!

2011. máj. 28. 16:47
 6/31 anonim ***** válasza:
Lábmosás max nagyon saras, téli lucskos hónapokban van. Elhanyagolható mennyiség. De h napi 5ször suvickold a kutyád lábát....hát? te tudod. Ha nem samponos akkor talán nem gáz. De én biztos nem csinálnám. Bútorra (fotel, kanapé, ágy, asztal stb) meg nem mehet föl. Ez szabály. Se sáros lábbal, se tisztával. Ezt úgy hívják, h a privát terület határai. Ha oda beengeded akkor majd ne csodálkozz ha más egyébbel is gondotok lesz a közös életben (pl. behívás)
2011. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Sampont nem hazsnálok, csak megvizezem a lábát és lesurolom kefével a talpát!
2011. máj. 28. 16:49
 8/31 anonim ***** válasza:
súrolod? egy 4 hónapos kölyöknek még nagyon puha a bőre.inkább csak töröldát egy vizes kendővel. ha lesúrolod a bőrét folyamatosan el fog fertőződni
2011. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A talpát súrolom, ott nem vettem észre semmit szép bőrszinü, nem repedezett meg semmi..!A kiütés féleség jóval feljebb van az ujjak felett!
2011. máj. 28. 16:58
 10/31 anonim ***** válasza:

Mi a fenének kell súrolni kefével? Annyira mocskos? Gondold el ha a te talpad kefével súrolná valaki. Fáj neki, bök. Igen, szerintem a sok sikálástól és vizezéstől sebesedett ki. Nem arra van kitalálva a kutya lába mint az ember keze, hogy 1 nap 20-szor sikáljuk!

Figyelj, ha sáros lesz, vagy télen esetleg sós lé kerül a lábára, akkor mosd le, de ne kefével, egy lavór langyos víz és egy régi mosdókendő vagy szivacs, vagy törülköző darab elég. Azzal finoman áztasd le a sarat s utána töröld meg neki. Sőt télen majd néha kend be vmi krémmel a talp párnáit, nagyon hasznos, már csak a só miatt is, sajnos télen nem tudjuk elkerülni.

Inkább szoktasd le hogy a bútorokra ugráljon, és ha csak porosnak látod elég egy vizes ronggyal letörölni és kész. Nem kell folyton áztatni, nem tesz jót a bőrének, hidd el.

2011. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!