Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Goldent lehet kint tartani?...

Goldent lehet kint tartani? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Van egy goldim már 2 éve. Be a házba nem jöhet, télen alszik a garázsban, mert nincs szívem kint hagyni a mínusz 15 fokban. Vannak emberek akik azt mondják, hogy szükségük van ezeknek a kutyáknak, hogy az ember mellett legyenek a nap azon részében amikor a gazdi otthon van. Minden nap megfésülöm, és nagyon szeretem, de nagyon hullik a szőre, főleg így nyáron, és az az elmélet van bennem, hogy egy ekkora kutya miért kéne bent legyen?! Tudom, hogy ember centrikus, de minden nap játszok vele, tanítgatom sétálok minimum fél órát, nyáron szoktam slagozni azt imádja, meg kirándulni is szoktunk heti 1-2 alkalommal kirándulni, 2-3 órát. Néha már én érzem hülyén magam, hogy nincs bent a kutyám, és lelkiismeret furdalásom van hogy keveset vagyok vele, de sajnos be nem jöhet a szüleim miatt sem, meg én sem szeretném, hogy minden tiszta szőr legyen. Biztos vannak akiknek több idejük van és többet foglalkoznak vele viszont vannak akik kevesebbet. Én próbálok vele minél többet foglalkozni, és imádok vele lenni. Szerintetek változtatni kéne valamit a kapcsolatunkon? Vagy kevés az együtt töltött időnk? Rengeteget kell tanulnom de a napi minimum 1.5 óra foglalkozás megvan. Ha tehetem mostanában kint tanulok hogy vele lehessek.( Egyébként nagy a kertünk, és a szüleim is szoktak vele foglalkozni.)

Előre is köszi :)


2011. máj. 28. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Úristen, hát itt már mindenki meg van zakkanva (már bocsi) de ez nem normális. A kutyának az a jó ha kint van. Egy golden nem hinném, hogy fázan legfeljebb ha nagyon hideg van.
2011. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tán nyafog a kutya? :D

Szerintem oké amit leírtál. Attól még, h ember centrikus nem kell együtt is "aludni" :D

2011. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nory0722 ***** válasza:
A szomszédunknak goldenje van. Ki van zárva a kertbe egész nap,mikor ők kint játszanak a kutya be van zárva,pedig nem bántja a gyerekeket,csak ugrál,mert egy: még kölyök, 1éves sincs 2: nincs megnevelve. Télen mindig átbújt hozzánk,szétszaggatta a kerítést,de én nem bántam,mert szeretett itt lenni. Volt,hogy elmentek itthonról,kint hagyták,szaladgált az úton,én meg beengedtem,nehogy elüsse egy kocsi. A 2kutyámmal jól kijön. Mindössze fél órát játszottunk/játszottak,utána haza vittem,lefektettem az ajtó elé,és fel sem állt egész nap. Igen,igényli a törődést,nevelést,emberközpontú, de elég az,amit vele foglalkozol. Főleg ha ebből a 1,5 órából legalább 30-40 perc intenzív játék/futás. Ha nem foglalkoznak vele eleget,megtalálja a maga szórakozását:) Nagyon okos kutyák,így max még annyit tehetsz,hogy néha tanítasz neki pár új trükköt,így agyilag is teljesen lemeríted. De szerintem elég ennyi idő. Még futással tudnád igazán lefárasztani,bár egy ekkora kutyánál igencsak elkél a nevelés,ha biciklizni mentek,nehogy meglásson valamit és még neked is bajod essen. Az enyémek 1-1,5 óra biciklizéstől teljesen lefáradnak:) Egyik nap biciklizünk,másik nap sétálunk,vagy többet játszunk.
2011. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt kerti goldenem. Hiába foglalkoztunk vele,ivartalanítottuk,sétáltattuk, folyton szökött. Aztán egyszer haza se jött.

Most bernim van. Inkább fésülöm naponta, meg takarítok,de beengedem. Tudja,hogy csak akkor jöhet be,ha hívom, így tényleg csak akkor van bent, ha nem zavar. Éjjel kint van.Szeret itt is,ott is, de leginkább a lábam mellett hortyog:)

2011. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet kinn tartani, de a szeretetet ugyanúgy igényli. Lehet a kutya a legjobb barátod úgy is, hogy nem alusztok egy ágyban.

Csak kell neki egy szélvédett hely, oda meg egy méretének megfelelő kutyaház. (+víz, lehetőleg vödörben, kutyatál)


Nem fogja magát kirekesztettnek érezni, csak mert kinn van, ha eleget foglalkozol vele.


(nekünk vizslánk van, szintén kinn)

2011. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a Goldennek pont ez a jó, ha kint van, és a szavadban futkározhat. Egyébként meg minden kutyának szüksége van egyedüllétre is. Nálunk is pont ugyanez van, bár nekünk 1000 nm-es a kertünk, nem tom nektek mekkora, de télen sem kell hogy a garázsban legyen, mert nem fázik, szeret rohangálni a hóban.
2011. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2011. máj. 29. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!