Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám, vagy...

Depressziós a kutyám, vagy ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés

Van egy idősebb, befogadott kutyusom,és hoztam mellé egy kölyköt. Előtte is volt társa, csak az sajna elpusztult,és egy ideig egyedül maradt. Teljesen szófogadó,engedelmes,életvidám kutyus volt addig,amíg nem hoztam a kölyköt. Semmi nem változott, sőt,nyert napi egy plussz sétát, mert reggel az egyikkel, délután mindkettővel,este a másikkal megyek. ( kertesház )

Ugyanúgy bejárhat, szeretgetem,stb.

Viszont ióta itt a kölyök, ( 1 hete ), teljesen letargikus. Voltunk orvosnál, semmi baja. Mégsem akar enni, nem jön oda,ha hívom,sétánál is lemarad,alig akar jönni. Szinte egésznap fekszik a helyén.

Létezik,hogy ennyire megviselte a kölyök?


2011. máj. 29. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Szia :) Nálunk is ugyan ez volt a helyzet,sőt!Még jobban nehezítette a helyzetet az,hogy a pici,mikor hoztuk nagy beteg volt,majd nem elpusztult,parvos volt és ő bennt volt a lakásban a kórhűzi kezelése alatt és a nagy addíg depis lett.Mi azt csináltuk,hogy jobban szeretgettük a nagyot,mint eddíg és behívtuk őt is a lakásba,és sosem kivételeztünk a kicsivel.Szépen lassan a kicsi felépült,s azóta a legjobb barátok lettek :) 1 hónap körülbelül-erre számíts :)
2011. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy be se tudom hívni,mert nem moccan. Néz nagy bociszemekketl. Behozni tudom,kézben,de azért az nem állapot,hogy kézben cipelem :(

Oda se jön,pedig amúgy egy hiperaktív kutyus,ott pattogott mellettem egész nap,most meg:(

2011. máj. 29. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg h*lyére vesz, már ne haragudj. Ha az orvos szerint sem beteg... A kutyák nem tudnak féltékenyek lenni. Ez egyszerű dominancia harc. Jött egy új kutya és neki nem tetszik. El akarja érni, hogy vele foglalkozz és azt tedd amit ő akar. És te meg is teszed, hurcolgatod meg minden. Kifejezésre kéne juttatni, hogy ő az első, mert biztod, hogy még ő van a rangsorban a kiskutya fölött. Mindenben ő jön a kiskutya előtt. Ugyanakkor te vagy a főnök és az lesz amit te akarsz.
2011. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, úgy szoktam,hogy pl. ő kap először enni, ő kapja a simit,stb. De pl., ha mondom neki,hogy bejöhet,és nem jön,akkor nem hozom be,hanem becsukom az ajtót,és otthagyom.

CSak az evés miatt félek, mert azért egy pincsinél nem állapot a 3-4 napos éhségsztrájk.

2011. máj. 29. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!