Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a megoldás? (atka) Egy...

Masztino kérdése:

Mi a megoldás? (atka) Egy másfél éves Mastinom van (szuka). Lassan fél éve kezelem atka ellen. Kapott ivermectint, antibiotikumot és amitrázzal mostam, de sajnos eredménye nincs. Közben a doki gombát is diagnoztizált és az ellen is kezeltem.

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel küzdünk mi is. Nekünk labrador-németjuhász keverékünk van. Szuka. Azt mondta a dokink, hogy még megpróbálhatjuk az ivartalanítást. Tény, hogy mindig a tüzelére jön elő. Sajnos, mire kiírtanánk, újra tüzel. Nálunk már ez 3 éves probléma. :(
2011. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Strongold cseppet kellene megpróbálni és immunerősítőt adni neki.
2011. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Advocate spot is atkaölő hatású.
2011. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás tényleg jó megoldás. A szomszéd kutyának is kihullott a szőre, semmilyen csodaszer nem segített rajta. Ivartalanították és utána többet elő sem jött ez a probléma.
2011. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vok:

A Neostomosan nevű készítményt is kipróbálhatod, hátha segít.

2011. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az a legfontosabb, hogy az immunrendszerét erősitsd meg. az atka minden kutyában benne van, betegség esetén, ill. ha valami miatt legyengül az immunrendszere, akkor előjöhet.

Nekünk pl. az immunovet nagyon jól bevált, és aránylag rövid idő alatt érezhető is volt a hatása.

2011. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy irtatok.

Úgy néz ki,hogy alakulóban van a kutyusom.Más antibiotikumot kap és 3 naponta ivermectint, na meg a dokink hetente 2x kezeli.

2011. jún. 7. 21:41
 8/8 Gigike86 ***** válasza:

Az enyém is szedett mindent egy évig.. Allergia vizsgálattal derült ki az én kutyusomról hogy allergiás az atkákra, mindegy az hogy levegőben vagy a porban van. Viszketett neki, csomók jelentek meg mintha szúnyogcsípés lenne.. Érdemes kipróbálni ezt a tesztet, mert én egy évig mászkáltam orvosról orvosra és senki nem tudta mi a baja. Aztán vannak olyan szerek mint pl spray ami öli az atkákat és még sok mást, és azzal kell befújni a takaróját, ágyát, szőnyeget, vagy bármit amin előfordulhat! De a kutyára nem szabad azt fújni, neki kell venni külön tea fa olajat és keverni azt aloe verával, én ezzel a komboval fújtam a kutyim kint ami segített neki, de itthon még nem találtam ilyen jó kis sprayket, csak Amerikában, mint pl ezeket: [link]

De érdemes a dokitól is megkérdezni, hogy milyen viszketés elleni spray vannak, hátha.

Jobbulást a kutyusnak!

2016. júl. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!