Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudjuk kivinni az utcára,...

Nem tudjuk kivinni az utcára, de akkor hogy jussunk el a kutyaiskolába?

Figyelt kérdés

Rehabilitációs/szocializációs programra szeretném vinni a kutyámat, de addíg nem is merek jelentkezni, míg ki nem találok valami megoldást a problémára: nem tudom kivinni a kutyát az utcára.


Teljesen bepánikol, fél: az autóktól, egyéb járműtől, emberektől, kutyáktól, macskáktól, de a legjobban a zajoktól, konkrétan mindentől retteg. És az a baj, hogy ilyenkor teljesen meghülyül szegény, vérben forognak a szemei, zihál, folyik a nyála, annyira remeg, hogy alig bír talpon maradni és olyan lendülettel rángatja néha a pórázt, akár körbe-körbe, hogy sosem tudom, mikor fojtja meg saját magát, vagy ránt mindkettőnket az autók közé. Egyszerűen lehetetlen vele közlekedni, mert a pánik miatt, ami eluralkodik rajta, vagy magában tesz kárt, vagy mindkettőnkben.


Ilyenkor mi a megoldás? Autó nincs (ismerősöknek, rokonoknak sem), taxira nincs pénz, de egyébként sem vállalja egy taxi sem, mert a taxiban is pánikol, őrjöng, ez balesetveszélyes...


Gyalog nem mehetünk, mert túl hosszú az út, és még az utcasarokig sem biztos, hogy épségben eljutunk, úgyhogy egy több 10 kilóméteres utat nem kockáztathatunk meg.


Nyugtatót nem szeretnék adni neki, meg nem is érdemes, mert nem használ.


Valaki tudna adni ötleteket?


2011. máj. 29. 13:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
sajnos nincs más megoldás,csak az ha nem viszed sehova :(
2011. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy előbb a közeletekben, a ház mellett kellene kezdeni a tanulást.

Keress egy kedves kutyást akinek nyugodt, türelmes kutyusa van, hogy találkozzatok a ház körül.

Meg barátokat, rokonokat akik nyugodtan, kedvesen tudnak viselkedni a kutya közelében.

De ha ennyire rossz a helyzet akkor kezdetnek én azt tenném, hogy leviszem az utcára fokozatosan növelve az időt ( ha nagyon fél, elején akár 5-10 perc is elég).

Közben nem csinálnánk semmit, csak kint lennénk, teljesen nyugodtan viselkednék, próbálnám elterelni a figyelmét játékkal, jutalomfalattal.

És ha fél,retteg, ne kezdd el simogatni, nyugtatgatni, mert ezzel csak megerősíted benne a negatív viselkedést.

Viselkedj úgy, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne az utcán való séta, vagy akár csak leöltök egy padnál és nézelődtök, hogy szokja az ingereket.


Aztán utána jöhet a kutyasuli a sok kutyával.

Lehet, hogy van jobb megoldás is, én nem vagyok profi, én így csinálnám.

2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy a BKV-s tömegközlekedés teljesen ki van zárva. Még soha nem sikerült feltuszkolni a kutyát egy buszra sem, a nagyobb járművektől fél a legjobban. Ilyenkor kapálózik, karmolja (nem direkt) az arcomat, visít.
2011. máj. 29. 14:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Kertes házban laktok?Ha nem akkor lehet,hogy azért fél a kocsiktól.

Az én egyik kutyám is ilyen volt.A csodálatos kutyadokiban láttam azt,hogy a kutya rettegett az utcán minden tárgytól,kukáktól,biciklisektől.A fickó határozottan megpróbált elsétálni a kuka mellett,hogy a kutya lássa rajta,hogy ő sem fél.Ezt párszor megismételte,persze a kutyán látott,hogy be volt rezelve de a csávó nagyon határozott volt és a végére már nyugodtan sétált az utcán.Milyen fajta a kutya és miért kell a kutyaiskola?

2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Aha, és éljen úgy a kutya 14 éven keresztül h bevan zárva.. gratulálok nagyon jó tanács -.-"

Szerintem hívj ki magatokhoz egy kutyaoktatót, hívd fel őket, mond el mi a baj, és ha kimennek hozzátok, talán pár alkalommal, akkor akutyus kicsit helyrejön. De készülj fel h nem fillérekért fognak menni :(

Ne mondj le a kutyusról! Hány éves amúgy?

2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hívd fel a sulit és beszélj a kiképzőkkel, lehet elmennek érte vagy kimennek házhoz.
2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Orvossal kéne felíratni nyugtatót, én se pártolom nagyon, de ez túlzás.

Gondolom nagy testű, mert ha kicsi, akkor a kutyahordozó megfelelő opció lenne, és akkor taxi. (Persze értem, hogy kevés a pénz, de a kutyaiskola se olcsó, meg a kajája, orvosa sem, ez sajna hozzátartozik az állattartáshoz...)

2011. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha benyugdtatózza akkor a kutyaiskolában sem fogják tudni tanítani. Akik ilyen problémás kutyákkal foglalkoznak, biztos, hogy eljönnének házhoz is. Vagy még az is szokás, hogy keresnek valakit aki felétek lakik és jár a kutyaiskolába és az elvisz.
2011. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Már két éve próbálom hozzászoktatni az utcához. Pont azért van szükségem a kutyaiskolára, mert nem haladunk előre, max csak visszafele. A környéken nincsenek kutyások. Ez egy kertvárosi rész, ahol az emberek a kertben tartják a kutyákat 15 évig és soha nem sétáltatják őket, nemhogy kedvesek lennének ezek az emberek, de egyenesen rosszindulatúak.

Még tavaly nyáron, mikor próbálkoztam a sétáltatással az egyik szomszéd kutyája ugatott az enyémre, a szomszéd kijött, lelocsolt vízzel minket, ránk engedte a kutyáját és megfenyegetett, hogy jégcsákányt vág a fejembe. Az összes szomszéd ilyen, segítségre nem számíthatok tőlük, sőtt, inkább kerülöm őket. Kutyás ismerőseim nincsenek sajnos.


Nem tudom tanítani az utcán semmire a kutyát, nem hajlandó elfogadni még a jutalomfalatot sem, ilyenkor megsüketül, nem is vesz észre engem, eluralkodik rajta a pánik, mindenképpen rehabilitálni kell őt, csak nem tudom, hogyan jussunk el a célállomásra... :(

2011. máj. 29. 14:05
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a kutyasulira is alig fogom tudni összeszedni a pénzt, és tudtommal az a kiképző, aki házhoz jön, nem olcsó és pont most vagyok elég rossz anyagi helyzetben. De valóban ez lenne a legjobb megoldás.
2011. máj. 29. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!