Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának kant vagy...

Első kutyának kant vagy szukát érdemesebb választani? Melyik a könnyebben kezelhető?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
fajta függő, nálunk a csajok kis domináns hisztérikák a kanok sokkal nyugisabbak és kezelhetőbbek
2011. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szuka kutyák kezelhetőbbek.Nekem van egy alig 3hónapos Beagle szuka kiskutyám és,ha úgy vesszük akkor ez az első olyan igazi kutyám...(Ő itthon van bent velem a lakásban..sosincs egyedül..)

Amúgy a kan kutyák általában jobban ragaszkodnak a férfiakhoz,mert nekik kell egy igazi falkavezér,persze ez nincs mindig így..((=

2011. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Beagle elsőnek? Bátor, de sok sikert vele.:)


Szerintem is szukát érdemesebb elsőnek venni, legalább azzal nem lesz gondod, hogy hány kannak akaszkodik össze sétakor. Ha pedig ivartalanítod, nem nagyon fog szukákkal sem balhézni. Persze nem ez a balhézás az első szempont, hiszen egy jól nevelt kutya nem ugrik össze a másikkal, mindegy, hogy kan vagy szuka. De szerintem egy szukával egyszerűbb, könnyebben tudod irányítani. Csak ismertesd meg jól mindennel, szocializáld.

2011. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát igazából nem ő az első..csak úgy az első,hogy most már sokkal nagyobb vagyok és nekem kiskoromban sok kutyám volt de nem volt itthon velünk,hanem a nyaralónkba és akkor ugye nem kellett vele úgy foglalkozni meg semmi..Meg kicsi is voltam,így apáék etették mindig,én csak simogattam..((=

De most a kis Beagle kutyámat tanítom,majd viszem kutyasuliba is,és én fizetek neki mindent...:D..szal tél az enyém.((=

2011. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! :) Szóval általában fajtafüggő, de a többség szerint egy szukával könnyebb boldogulni. Mit gondoltok, egy Golden Retriever szuka ideális első kutya lenne?
2011. máj. 29. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2011. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, a goldi szuka tökéletes.
2011. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2011. máj. 29. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Szukát érdemesebb választani nekem a bátyám labrador tenyésztő és neki van mind a 2-ő fajta a szuka sokkal könnyeben kezelhető nem tanitatta őket és a szuka sokkal jobban engedelmeskedett neki. A fiuk (emberek) jobban ragaszkódnak a fiuhoz én is jobban ragaszkodtam.Attól füg nagy kutyát akarsz mert az át ugrik a kerítésen és akkor valaki elviszi nem garantált hogy visszajön szuka nem megy el sokkal jobb fiút el viszik párzási időben ne tudjon át furni szomszédba ha fiű mert valaki elviszi. Szerintem szuka sokkal jobb nekem az van.
2011. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!