Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összesen hány kutyát lehet...

Összesen hány kutyát lehet tartani egy háznál, ha mind saját kutya (vagyis nem panzió)? Szóval maximum hány kutyus legális?

Figyelt kérdés

A szomszédunknak 9 kutyája van. Nem sok az? Igazából a tartási körülmények rendben vannak, nagyon nagy a kertjük, így a kutyák kényelmesen elférnek, és 5-nek van kint saját háza is, 4 kutyus pedig a gazdákkal lakik bent a lakásban (ők kis termetű kutyák), de nap közben általában ők is sokat vannak kint a kertben. Szokták őket vinni sétálni, mind ivartalanítva van, egyik kutya sem sovány, rendesen kapnak enni és mindig van előttük friss víz is, ahogy láttam. Szóval alapjában véve a tartási körülményeik rendben vannak, törődnek a kutyáikkal, gondozzák őket, és nagyjából azonos időt fordítanak rájuk, de én akkor is sokallom egy kicsit... Lehet egyáltalán 8 kutyára elég időt szánni, amennyi valóban megfelelő a kutyáknak?

Nekem csak egy kutyám van, de ő olyan életvidám, játékos, energiával teli kutya, hogy minden szabadidőmet elveszi, és mégis, napi 5-6 óra foglalkozás mellett sem fárad el. Akkor 9 kutyával hogy játszanak, foglalkoznak, sétálnak eleget?


2011. máj. 29. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem 16 kutyám van... lehet velük foglalkozni és szerintem jóval több időt fordítok rájuk mint azok akik a kertben tartják úgy a kutyát, hogy az őrzi a házat (kb az összes szomszédom) minden kutyám BH vizsgás (kivétel a még nagyon fiatalok)
2011. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ja még annyit, hogy ennyi kutyát sokkal könnyebb lefárasztani egyrészt mert egymást fárasztják másrészt pl mikor labdázunk mind fut a labda után és aki elkapja az fut kb még egy jó 10 percig (kicselezve a többieket, hogy visszahozza a labdát) napi 3-4 óra alatt letudom őket úgy mozgatni hogy kedvük se legyen pl rombolni
2011. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A tartható létszám a helyi, önkormányzati rendeletben van leírva. Ez a hivatalos. Viszont, ha rendben vannak azok a kutyák, nem okoznak semmi gondot a lakóközösségnek, akkor Neked mi okból van fenntartásod miattuk?
2011. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

16 kutya! Hűha, az nem semmi! Szóval, ha jól értem, akkor ha több kutyád van, még egyszerűbb is a tartásuk? Hmm, végül is van benne logika... én csak abból indultam ki, hogy nekem 1 kutya is mennyire elveszi minden energiámat, akkor vajon 9 kutyát hogy lehet rendesen gondozni, tanítani, és megúszni ép ésszel? De végül is jogos, ha többen vannak, akkor lehetőségük van egymással is játszani, bohóckodni, és nem csak velem tud szaladgálni, hanem van egy játszótársa, akivel ugra-bugrálhat. :)

Gratulálok a kitartásodhoz, hogy 16 kutyát ilyen lelkiismeretesen nevelgetsz és sok sikert a fiatalabbakhoz is. :)

Amúgy azért is kérdeztem meg, mert valakitől hallottam, hogy nem legális egyszerre ennyi kutyát tartani, ha az adott személy nem kifejezetten kutyapanziót üzemeltet és kíváncsi voltam, mi igaz ebből. De köszönöm a gyors választ. :)

2011. máj. 29. 15:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnak megvan a maga rendelete erre.Általában 2 kutya tartható a szomszéd beleszólása nélkül.Ha többet akar valaki tartani,a 2 közvetlen szomszéd aláírása kell,vagy az hogy ne foglalkozzon vele.Főleg ha jól vannak tartva a kutyák.
2011. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És tényleg, miért zavar ez téged? Ha rendesen bánik a kutyákkal, téged nem zavar, mást sem, akkor nem mindegy, hoyg papíron legális-e vagy sem?
2011. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nekem nincs semmiféle fenntartásom, mint ahogy írtam is, nem találok semmiféle kivetnivalót a kutyák tartási körményeinél, csak fogalmam se volt, hogy hogyan bírnak el egyszerre 9 kutyával, amikor nekünk néha ez az 1 is sok, olyan kis mozgékony. Amúgy meg mondom, hallottam valahol, hogy elvileg törvény vagy határozat van rá, hogy maximum hány kutya tartható egyszerre egy helyen, és kíváncsi voltam, mi a limit.

Engem nem zavarnak, jól nevelt kutyák, néha éjjel vonyítanak, de szerencsére mély alvó vagyok. :) Néha előfordul, hogy megugatnak egy-egy idegent az utcában, és olyankor nagyon hangosak, de engem az sem szokott különösebben zavarni. Nincs semmi bajom a szomszéddal, sem a kutyáival, csak sokallom... én tuti nem bírnám, de ha nekik így jó, akkor nekem is jó.

2011. máj. 29. 16:02
 8/15 anonim ***** válasza:
Mármint a szomszéd ne foglalkozzon azzal,hogy mennyi kutya van.
2011. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

legálisnak éppen nem mondhatnám de egyszerűen én pl nem tudom máshogy megoldani... mostani almom: USA ából import fagyasztott sperma 3 kölyök lett és mind a 3 fantasztikusan szép, egyet eladtam mert mind mégse maradhat de egy szuka és egy kan maradt...az megint plusz két kutya..Egy időben próbálkoztam ezzel a társban való tartással de mind 2 esetben nagyon ráfaragtam a dologra...így maradt az, hogy folyamatosan tartok meg kölyköket.. ha így folytatom költözhetünk tanyára.


Igen lemozgatni le lehet őket és kutyasuliba is járok DE pl igazán csak mindig a fiatalokkal tudok foglalkozni, hogy legalább élni lehessen velük, sok kiállításra járunk ami szintén idő igényes annyit azért nem lehet velük személyesen foglalkozni mint egy egyke kutyával de falka szintjén nagyon jól tud működni a dolog. Tény az, hogy a kapcsolat ember-kutya között soha nem olyan mintha kevesebb kutyám lenne. 9 kutya még egy viszonylagosan viselhető létszám (ahogy én emlékszem mikor nekem volta annyi) de tény, hogy most nagyon el vagyok havazva és azt hiszem néhány évig nem lesz nálunk alom mert nem tudom, hogy megtudnék e több kutyát tartani... közepes minőségű almot lehozni nem szoktam azért hogy csak úgy "legyen" kiskutya. A drágán lehozott és rengeteg munkát és szervezést igénylő almaimból meg mindig tartok meg, hogy tovább tudjak lépni.. szóval nagyon nehéz ennyi kutyával foglalkozni, szerintem 2-3 kutya az ideális, lefoglalják egymást és még a gazda is tud velük egyesével folyamatosan törődni

2011. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenhol van egy limit, mennyi kutya tartható. Viszont sok helyen több van, de amíg nincs harag, gond, senki nem foglalkozik a létszám felettiekkel. A mi lakótelepi házunkban is van sok helyen 2, néha több kutya is. Senki nem piszkálja őket, mert nem okoznak gondot.Gáz akkor van, ha jön új szomszéd és éppen utálja a kutyákat.
2011. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!