Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hívják ezt a hámot?

Hogy hívják ezt a hámot?

Figyelt kérdés

Gondolom valami speciális hám és van valami megkülönböztető neve a sima hámhoz képest.

Azt a célt szolgálja, hogy ha sétáltatunk egy kutyát, ami elkezd húzni, akkor enyhén megemeli a mellső lábait, és ezáltal majd nem akar húzni. Ma láttam a póráz két végén című műsorban.

Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ez a hám a jobb, könnyebben kezelhető vagy a halti? Vagyis a kutya könnyebben kezelhető a használata során. (Neked volt már valamelyik?)


2011. máj. 29. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam erről a hámról, de van Haltim. Eddig a kutyám úgy húzott hogy már ő maga majdnem megfulladt, folytót nem akartam, mert én azt kínzásnak tekintem, de a Halti nagyon bevált. Azóta láb mellett jön, és még rá is tudom tenni a pórázt a hátára, mert úgyis szépen jön mellettem.
2011. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy az ilyen eszközök, amik fizikailag akadályozzák meg, hogy a kutya húzzon, nem célra vezető. Hiszen a kutya így nem azért nem fog húzni, mert tudja, hogy Te vagy a főnök és neked mindig engedelmeskedni kell, hanem mert valami megakadályozza ebben. Ettől téged nem fog jobban tisztelni. De ez csak az én véleményem. Én ezért nem szoktam nézni az Victoria műsorát, inkább Cesar Millan-ét. De persze mindenkinek meg lehet a saját véleménye. :)
2011. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a póráz két végén sorozat nem olyan jo mint a cesar miláné. hát én sem szeretem a fizikailag akadályozó dolgokat, de a halti lehet beválik.
2011. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem értem miért vagytok tőle elszállva, én egyszerűen nem bírom nézni mikor elfigyelmetlenkedi a dolgot és két kutya már egymásnak ugrik, vagy mikor elektromos nyakörvet tesz rá, hogy ajándékozzon neki egy kis áramot ha rosszat tesz.

Szóval inkább ez a hám, vagy a halti, mint egy elektromos nyakörv.

2011. máj. 30. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még tényleg nem láttam, hogy elektromos nyakörvet tett volna rá, de már tényleg érdekelne melyik részben volt. (Ez nem kötözködés, csak kíváncsi vagyok)
2011. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik részben volt. Csak néha-néha néztem régebben, mostanában amint kezdődik már kapcsolok is el. Nézni sem bírom.

Azt tudom, hogy egy zömök kutya volt, férfi gazda és valami olyan rémlik, hogy fához volt kikötve. Eléggé támadós volt, mert ugye a gazdája nem nevelte, tanította. Csak elvárta tőle, hogy jól viselkedjen mikor a kutya azt se tudta mi a jó és mi a rossz.

Amint felkerült ez az említett elektromos nyakörv rá, egyszer használta és elkapcsoltam. Onnantól kezdve van az, hogy rá se bírok nézni a műsorára. Párom csak néha oda-oda pillantott mikor még néztem, de ő is inkább állatkínzónak tartja, mint egyéb másnak.

1. Bevinni egy olyan kutyát sok kutya közé, amelyik szocializálatlan. Aztán még oda se figyel rendesen, az meg nekimegy egy másik szerencsétlennek, amelyik csak barátkozni akart volna.

2. A futópadon fárasztja, nem sétálni küldi vele a gazdiját. Még akkor is mikor a kutya majd be szarik úgy retteg a futópadtól, sebaj, rákényszerítjük, erőszakkal. Szerencsétlen kénytelen megszokni, ha egyszer oda van kötve.

3. Elviszi a gazditól az meg az se tudja mit csináljon ha a rossz nevelésbe visszakerülve újra előjönnek a kutyája rossz szokásai. Mert arra az időre is gondolni kell, ami utána jön, akár 2-3 évvel.

Már ezek se tetszettek, de mikor jött az a nyakörves rész, na az nagyon betett...

2011. máj. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!