Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elköltözünk! Képesek lesznek...

Elköltözünk! Képesek lesznek a kutyák megszokni az új környezetet?

Figyelt kérdés
Két felnőtt border collie-nk van. Részben benti, részben udvari kutyaként tartottuk őket. Szeretnek kint rohangálni, játszani, felfedezni mindent. Mivel be is bejöhetnek bármikor, ezért szobatiszták természetesen. Sajnos családi okok miatt el kell adnunk a házunkat, és valószínűleg panel lakásba költözünk. Két ilyen temperamentumú kutyával félek ez nagyon nem lesz egyszerű, és nem tudom képesek lesznek-e megszokni a bezártságot. Nekünk is hatalmas változás lesz, és sajnos nem a legjobb élmény, nagyon aggódom miattuk. Nyilván ezzel az én elfoglaltságaim száma is nőni fog, hiszen a kinti rohangálást így is meg kell majd oldani, de vajon lelkileg ők mennyire fogják nehezen tűrni, hogy hirtelen nem lehet a házban sem rohangálni, mert "összemegy", és nincs is hova ki menni!? Akinek van valami tapasztalata ezzel, esetleg néhány nyugtató szava, annak nagyon megköszönném! Imádjuk a kutyáinkat, megválni semmiképpen nem szeretnénk tőlük!
2011. máj. 29. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj előre, biztos vagyok benne, hogy meg fogjál szokni a kutyusaid az új környezetet, új szokásokat.

Nekem egy dobermann-om és egy bolognesem van, mi is kertes házban éltünk, a szituació majdnemhogy ugyan ez volt, elkerültünk egy panellakásba. A dobermann is kinti-benti kutyus volt, a bolognese is, ő több időt töltött kint, de imádtak együtt a szabadban játszadozni.

Körülbelül 1-1,5 hét kellett ahhoz, hogy hozzászokjanak a változáshoz. Nyilván fokozottabb és többszöri sétát fognak igényelni a kutyáid, de szerintem ezt te biztosítani is fogod nekik. Az enyémeknek inkább az új zajokat, új szagokat volt nehezebb megszokni, de ez a folyamat sem tartott sok ideig. Szóval nyugodj meg, nem lesz semmi gond!:)

2011. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
persze
2011. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj meg fogják szokni, és ilyen gazdik mellett állítom hogy sokkal nagyobb fájdalom lenne neki, ha tőletek kéne megválniuk. Szerintem nem lesz gond, megszokják majd az új helyzetet, és alkalmazkodni fognak hozzá. Ha pedig kutyafuttatóban, parkban, vagy akárhol a szabadban tudnak majd rohangálni, le tudod őket fárasztani, az energiájukkal sem lesz gond.
2011. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen! idő kell majd hozzá, de a gazdi mellett hamarabb megszokják az új dolgokat. azt mondják, hogy a kutya gazdafüggő, tehát ha a gazda elmegy, a kutya követi, a macska meg a territóriumához ragaszkodik, elvégre ha kinti cica..
2011. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Sajnos "kényszerből" költözünk, így nekünk is elég megterhelő lesz ez az egész szituáció lelkileg, és a kutyák egyfajta menedéket jelentenek az élet nehézségei elől, ezért aggódom miattuk nagyon. Elég ha a párommal ketten nehezen éljük meg a helyzetet, nem szeretném, ha a kutyák is totál "depisek" lennének. :) Olyan szempontból szerencsések vagyunk, hogy bármi bajunk van, a kutyák a legjobb barátaink, ahogy (remélhetőleg) mi is nekik, tehát próbálunk mindent megtenni azért, hogy nekik könnyebb legyen majd a helyzet, nekünk pedig elég, hogy ott vannak, és örömmel várnak minket haza, nem kell lemondanunk róluk! Szerencsére túl messzire nem költözünk, így a megszokott helyekre mehetünk sétálni, egy-kettőt leszámítva. Azért valahol titkon reménykedem benne, hogy nem sokáig tart ez a kényszer helyzet, és sikerül magunkat összeszedni annyira egy-két év alatt, hogy visszaköltözhetünk családi házba.
2011. máj. 29. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm két dobermannal élt egy 62 nm-es panellakásban, és ők is megvoltak. Nem lesz gond:)
2011. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!