Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kockázatos? Mi van ha lopott?

Nem kockázatos? Mi van ha lopott?

Figyelt kérdés
Épen kutyát keresgéltem találtam egy spiccet de ingyen az van oda írva hogy találták de azon is gondolkodtam hogy lopott
2011. máj. 29. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért nem ritka, hogy valaki talál/befogad egy kutyát, és odaadja ingyen, mert nem tudja vállalni, és jó helyet akar neki
2011. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Már bocsi, de ki az a hülye, aki azért lop, hogy ingyen oda adja a neten????:D
2011. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ő lenne az mondjuk azon is gondolkodtam hogy tényleg talált de egy ilyen kutya nem két forint

2011. máj. 29. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudja pontosan mikor született a kutya? (mármnt a hirdető)
2011. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


előzőnek: a húgom is befogadott kutyát nevel. Az állatorvos a fogai alapján egy sacc/kb születési dátumot beírt az oltási könyvébe. Lehet, hogy ez is olyan dátum.


Kérdezőnek: szerintem nem lopott, lehet tényleg találták. Ha meg van benne valamilyen azonosító, akkor meglenne a gazdája szerintem.

2011. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Cseppet sem kizárt, hogy talált kutyus. Én is találtam már elég sok (30+) kutyát, akiket új vagy régi gazdihoz juttattam. Ha hirdetést tettem fel, kötelezően meg kellett adni a pontos születési dátumot napra pontosan, így lehet hogy ezen az oldalon is kötelező volt.

De persze az is előfordulhat, hogy megunták a kedvencüket. Ha nem írták volna bele, hogy utcáról befogott, akkor jogosan kérdezné a gazdijelölt, hogy miért akarnak tőle megválni. Így viszont rá lehet vágni, hogy azért nem tartják meg, mert pl. van egy másik kutyájuk, aki bántja őt. Ennyi. De ez nem száz százalék, hogy itt is ez a helyzet, csupán felvázoltam, hogy ilyen is előfordulhat.

2011. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az az elmélet, hogy "egy ilyen kutya nem két forint" nem jó... Ugyanis a legegyszerűbb: német juhászkutyát lehet kapni a szomszéd bácsitól is ingyen, de lehet venni 200.000-ért is. Ennél a fajtánál is ugyanez a helyzet. Egyik ismerősömnek is van egy dettó ugyanilyen fekete kisspitz szukája, aki a szomszéd néninél született, de a néni agyon akarta csapni a kiskutyát. Elhozta tőle, azóta vígan elvan, és egy vasat sem fizetett érte.
2011. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!