Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kan kutyámra is veszély...

1 éves kan kutyámra is veszélyes lehet a városomban tomboló lepkehimlő? Ha igen, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ahogy az a TVben is volt, Kiskunfélegyházán tombol a lepkehimlő vírus, ráadásul pont abban (a tv által is mutatott Platán iskola környékén) a városrészben, a Móravárosban tartom a kutyámat. Az utcán eljáró gyerekek gyakran megsimogatják, és mivel ez egy parvol vírus, félek hogy elkaphatja a kutyus. Ha elkapja, hogyan veszem észre, és mit tehetek?
2011. máj. 29. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem az oltóanyagok közül a Novibac az ami a legszélesebb spekrumú oltás. A parvo több virusa ellen hatásos. Ha 1 éves, akkor lassan aktuális az ismétlőoltása. Adasd be neki. Mondjuk én még nem hallottam, hogy embertől elkapnának valamit, de semmi sem lehetetlen.
2011. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az átlag ember nem tud válaszolni, lehet, hogy még a járvány ügyisek vagy mi a fene sem.

Kérdezz meg egy állatorvost. Lehetőleg egy fiatalabb, értelmesebb dokit, akinél esélyt látsz arra, hogy tájékozódik, olvassa a körleveleit, tartja a lépést a világban történő dolgokkal.

2011. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Meg fogom kérdezni a dokinkat, köszönöm a segítséget!
2011. máj. 30. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!