Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Border Collie, egy Golden...

Egy Border Collie, egy Golden Retriever, egy Dalmata, egy Hovawart, egy tacskó és egy pomerániai törpespicc egy háztartásban?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyánk, többet is tartottunk már, volt olyan, hogy egyszerre 4 kutyánk volt, és mindegyikre kellő időt fordítottunk, járattuk kutyaiskolába és rendszeresen vittük az állatorvoshoz is őket, tehát nem vagyunk kezdők. Az utolsó, legöregebb kutyánk tavaly pusztult el 16 éves korában, őt egy évig gyászoltuk, de a család mostanában egyre gyakrabban mondogatja, hogy kéne egy új kutya a házhoz. Viszont mindenki mást szeretne. Az összes kérdésben felsorolt kutyafajtát természetesen nem szeretnénk bevállalni, de jelenleg 3 kiskutyán gondolkodunk, és nem tudjuk, hogy jönnek ki egymással ezek a fajták. Eddig általában mindig azonos fajtájú kutyából volt náluk egyszerre több, ezért érdeklődnék, hogy például egy kis termetű tacskó, egy közepes méretű Border Collie, meg egy nagyobbacska Golden Retriever hogy viselné el egymást? Vagy ez nem jelent gondot a kutyáknál? Szoktatás kérdése minden?


Csak normális válaszokat, légyszi.


2011. máj. 29. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fajtatisztát akartok?
2011. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak is szoktatás és nevelés kérdése. Mennyire szocializáltak más kutyák terén...főleg ha együtt nőnek fel, teljesen mindegy milyen fajta, megszokják egymást és nagyon jól kijönnek. Egy normálisan kiépített falkaként fog működni. Nekem is mikor befogadtam a kuvaszok mellé, egy nagy keveréket, én is tartottam tőle, hogyan jönnek ki, de semmi gond nem volt. Már 2 éve van nálunk és nagyon jól megvannak, azóta egy kis pulit is vettem, vele is szint úgy. Szerintem, ha kellő időt fordítasz rájuk, semmi gond nem lesz. Üdv.
2011. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a fajta dönti el általában, miként jönnek ki egymással. A kutya természete a fontos. Ne legyen egyik sem túl eleven,túl domináns.
2011. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha mindegyik kutya kölyök,és mindegyik kutya a az anyjukról való leválasztás után nem túl sokkal kerül egy gazdához,akkor jó haverok lehetnek.Tehát ha gyerekkortól,kölyökkortól együtt nőnek fel.


Elméletileg így még macskabaráttá is lehet tenni egy kutyust.Magyarul: azzal a macskával(de csakis és kizárólag azzal),amelyikkel együtt nő fel,a kutya nem szokott ellenséges lenni.

2011. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem. Nálunk soha nem volt kikötés, hogy mindenképp fajkutyánk legyen, sőt. De emiatt még bizonytalanabbak vagyunk, mert nem tudjuk, hogy egy keveréknél melyik szülő tulajdonságai lesznek majd dominánsabbak és mire készüljünk, mire számítsunk tőle.
2011. máj. 29. 20:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. :)
2011. máj. 29. 20:46
 7/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb keverék (menhelyes) kutyánál a szülők sem ismertek, nemhogy "kitől melyik tulajdonság öröklődik". A viselkedéselemek nagy része a környezet által meghatározott és befolyásolt dolog, tapasztalati úton rögződik a kutyában (alomban az anyától eltanult reakciók, kisugárzás; kölyökkori szocializáció!!!).

Így inkább magát az adott kutya jellemét, habitusát, viszonyát a világhoz, stb. kell megismerni (és beleszeretni :)), mintsem azt mondani, hogy hmm... ő úgy néz ki, mint egy tacskó, na akkor visszük.

2011. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez soha nem fajtától, hanem a konkrét egyedektől és a neveltetéstől függ, na meg a nemek eloszlásától és az ivartalanítástól.
2011. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
amennyiben goldit vesztek,az minden mas kutyaval kijon, csak az a baj,hogy tul kedves es sokszor elviseli a masik kutya idegesiteset is..pl harapdalja a nyakat es a fulebe csahol..de a border c. es a goldi nem jo parositas..mert a golden egy nyugodt bekes kedves allatka,de a collie az egy orokmozgo tudasraszomjas mozgekony teremtes:)
2011. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Uolsó, köszönöm a tanácsot. :)

Akkor Collie-t és Goldent semmiképpen nem választunk együtt, egymás mellé.

Jelenleg amúgy a Golden Retriver és a tacsi áll nyerésre a családnál. :)

2011. máj. 31. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!