Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kan Szamojed kutyánk, lakásban van tartva, de keveset van egyedül. Szeretnénk mellé egy szukát is, ugyanezt a fajtát. A körülmények adottak, van kert is. Jó ötlet?
2011. máj. 30. 10:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy a 9 hónapos mennyire jól nevelt. Bárhol el tudod engedni? Bármilyen helyzetből vissza tudod hívni? Bármiről le tudod tiltani? Ha igen, akkor hajrá!


Ha nem, akkor inkább dolgozzatok, gyakoroljatok a meglévő kutyával még!

Ja és tapasztalatból mondom, hogy két kutya inkább háromszor annyi gond, mint egy.

2011. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sokan mondták nekünk, hogy jó lenne mellé egy kutya, mert lekötnék egymást. Amúgy nagyon hiperaktív a szamink.
2011. máj. 30. 10:24
 3/34 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg jólnevelt, behívható a kutya, akkor igen.
2011. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel mellé még egyet, akkor egyiket mindenképpen ivartalanítsd!

Nem sül meg bent?(Imádom a samoyed-okat!!! :))

2011. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy lekötik egymást. Nekem két kutyám van, kizárólag akkor játszanak egymással, ha én ott vagyok, de akkor is inkább engem akar mind akettő.


A hülyeségbe persze belerángatják egymást, mindkettő eltanulja a rosszalkodást a másiktól, érdekes módon az okosságot meg nem tanulják egymástól :)


Ha egy kutyát nem tudtok megfelelően lefárasztani, akkor kettővel még nehezebb dolgotok lesz.

2011. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 kutyám van, ők lefárasztják egymást, pedig nagy a korkülönbség (5 év). Egyszer egyik, másszor a másik akar játszani a másikkal, így nem unatkoznak.

Szerintem ez kutyafüggő is.

2011. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
63%

A szamojed csodálatos kutya, nekem 13 éves koráig élt. Nagyon okos, gyönyörű, csak a szőre a rengeteg...

:-)))

Most pedig egy rokonunk beszerzett egy kölyköt, a család körbeugrálja, nekem, meg anyukámnak meg megszakad a szívünk, mert a miénkre emlékeztet.

Nem kellett ivartalanítási szerződést aláírnod a kutyára?

Mert az jó, akkor hajrá, egy lányt mellé, csak fajtatisztát, és jó tenyésztőtől...

És szólj ha vannak kölyköööök!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van, tényleg lefárasztják egymást, de a hülyeségeket eltanulják egymástól, ahogy itt már írta valaki.
2011. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pacsi! Nincs melege a lakásban, mert nem is húzzuk fel a redőnyt teljesen. A szőrével pedig semmi gondunk nincs. Igaz, hogy nagyon odafigyelünk rá, hogy tiszta legyen, most kezdett el vedleni. Ivartalanítási szerződésről még nem is hallottam. Több okból is szeretnék mellé egy szukát. Először is, hogy lekössék egymást arra a pár órára amíg nem vagyunk otthon, illetve azért mert még egyszer átakarom élni azt az időszakot amikor még picik és az elmondhatatlanul szuper!:)Ja és olyan jó lenne ha 2en lennének!
2011. máj. 30. 11:34
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

huhh...avalahogy sejtettem, hogy beugrik a szaporítás témája...én nem fogk zöld pacsit kapni, de mások is akik olvassák a kérdésed és válaszaid le fogjéák neked irni.

szaporítani bűn, mert minden sintértelep és menhely fullon, van a hobbiszaporítók miatt.

Ha szereted a kutyád nem teszed ki sem a párzásnak ami a szuka számára FÁJDALMAS, a kannak pedig nagyon megeröltető. a vemhesség és ellés, majd a kölykökk felnevelése nagyon megviseli a szervezetét, ami leröviditi az amugy is rövid életét.

2011. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!