Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyírt törpeschnauzert lehet...

Nyírt törpeschnauzert lehet tenyészszemlére vinni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne lehetne. ott azt nézik, hogy a kutya testfelépitése mennyire felel meg a standar-nak. Azért annyi szőrt hagyjatok rajta, amiből a szőrminőséget megtudják állapitani:)))))
2011. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van rajta bőven ... csak hülye türelmetlen vagyok, utoljára inkább letolattam géppel. Amikor javasolta a kozmetikus - gondoltam kiállításozni már úgyse telik - eszembe se jutott, hogy tenyésszemlére kellene vinni. Idáig trimmelve volt ...
2011. máj. 30. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy legépezett kutyának, már nem lesz olyan minőségű a szőre, mint amikor trimmelték. És mivel egy tenyészszemlén a szőr minőséget is nézik, mint ahogy egy kiállításon is.

Majad meglátjátok mit mond a bíró

2011. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs felpuhulva neki .. csak 1x lett letolva.

Verem így is a falba a fejem, milyen hülye vagyok :(

2011. máj. 30. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát verheted is, mert már soha nem lesz olyan szőre, amit trimmelni lehet. Tenyészszemlén szinte minden kutya megkapja a tenyészthetőt, aminek nincs valami nagyon durva hibája, szóval ha a szőrétől eltekintve típusos a kutya, akkor valószínűleg nem lesz gond. A kérdés, hogy minek az a szemle? Kiállításra nem jártok, ergo egyáltalán nem tudjátok, hogy milyen minőségű a kutya, érdemes-e továbbtenyészteni. A minőséget kell növelni, nem a mennyiséget, tenyésztési koncepció nélkül felesleges almot lehozni. Ha nincs semmi kiemelkedő a kutyában (küllem, képesség, egészség, idegrendszer vagy nagyon jó vérvonal), akkor szerintem hót felesleges a kutyák számát gyarapítani. Akinek nem inge, ne vegye magára, ne vedd kioktatásnak, ha ez rád nem igaz.
2011. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltunk elég kiállításon, több HPJ és fajtagyőztes címe van. Nem ez volt a kérdés.
2011. máj. 30. 19:41
 7/8 A kérdező kommentje:

Megnyugtatásképp:

az ország egyik legjobb kanjának a kölyke. Kennelnév megvan, eü.leg minden ok. Egy ideglenesen itt lévő kannal lenne fedeztettve, akit nemsokára visszavisznek külföldre, ezért sürgős a dolog, mert itthon nem találtam hozzáillő kant.

2011. máj. 30. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha vonalban jó a kan, és jól örökit, akkor persze. Miért ne.
2011. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!