Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináltátok a ti...

Hogyan csináltátok a ti kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Ezen a héten kapok egy Golden Retriever kiskutyát! Mi az első, legfontosabb dolog, amit meg kell tanulnia? Mikor kezdhetem el a kutya nevelését úgy értem, hogy az "ül" parancsszó, vagy a "fekszik" "marad". Melyikkel kezdjem? Ti hogyan csináltátok, és mennyi időbe telt, míg a kutyusotok megtanulta? :)

Minden nap rendszeresen foglalkozni fogok vele, így hány hetes korára fogja rendesen megtanulni, hogy mi mit jelent? :)Ilyenekre is gondoltam, hogy hozza vissza a labdát, vagy az újságot :)


2011. máj. 30. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha hamar elkezded nagyon gyorsan fog tanulni:) Szerintem az ülést tanítsd meg neki először, ez a legkönnyebb, utána a fekvést és a helyben maradást. A helyben maradást úgy, hogy pl. leülteted és mondod, hogy marad, kicsit távolabb lépsz, ha ott ül akkor dicséred közbe. Fontos, hogy a Nem/Fuj/Nem szabad! és az Okosvagy/Ügyes/Bravo stb... parancsszavakat nagyon jól tudja. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy pl ha csinál valami jót, akkor kaja és okosvagy. Ha rosszat akkor kicsit rákoppintasz az orrára és mondod, hogy Nem/Fuj ezek szerintem a legjobbak, mert rövidek. A hang sem mindegy. Ha dicséred akkor lelkesen és örömmel szólj hozzá, ha szidod akkor határozottan és mély hangon. A játék is iszonyat fontos. A labda visszahozása elég könnyű dolog lesz mivel vadászkutya, de ezzel szerintem még ráértek:) Én javaslom neked a kutyasulit és a kutyaovit:) Ha vannak még kérdéseid írj privit, adok msn címet és beszélhetünk:)
2011. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:
Eleinte ne legyenek nagyok az elvárásaid vele szemben, hiszem még nagyon picik ilyenkor. Ennyi idősen leginkább a játék meg a kaja foglalja le őket. Egy-két perces gyakorlatokkal elkezdheted neki tanítani az Ül-t, de fontos, hogy ha látod, hogy nem igazán érdekli, akkor csináljatok mást, ne érezze tehernek a tanulást. Az apportírozást kicsit később kezdjétek el, bár ez kutyafüggő. Kölyökkorban rengeteg jó dolgot meg lehet alapozni, így mindenből egy kicsit. :) Amúgy én 2,5-3 hónapos kora körül kezdtem vele foglalkozni tanulás szempontjából, de eleinte nem sok sikerrel. :D
2011. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi először szobatisztaságra neveltük, ez kb 2-3 hónap volt amíg teljesen megtanulta 1-2x még bement neki, de hát ez még néha így 2 éves korábn is megtörténik. Kb. szerintem 5-6 hónapos korától taníthatod parancsszavakra, minnél előbb annál jobb ugye, de sokáig fog tartani, és el is felejti, ha nem gakoroltatod vele.
2011. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb amit meg kell tanulnia kitűnően a Gyere ide! vagy a Hozzám vagyis a behívás

Kölyökként ez sokkal egyszerűbb megtanítani.

Utána szépen megtaníthatod az ülést fekvést lábnál követést

Ajánlom a kutyaóvodát ha már elég idős lesz :)

Ez változó, hogy mikorra tanulja meg egyedfüggő

sok sikert :)

2011. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb! Én naponta 5-6 órát foglalkozom a kuvaszokkal, meg a többi kutyámmal is. Első lépés az alap vezényszavak, majd a komolyabb parancsok. Utána normális séta pórázon, illetve póráz nélkül láb mellett, ételmegtagadás idegentől, majd az őrző védő gyakorlatok elkezdése. Ha naponta több órát rászánsz, nagyon gyorsan megtanulják a dolgokat. Csak legyél határozott és következetes! Sok sikert! üdv.
2011. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Eddig menhelyi kutyám volt, igaz akkor volt 2 éves amikor hozzám került, de valahogy a fekszik-et nem tudtam neki megtanítani :S Mindig is baj volt a fekszik-el :S

Ötletek? :)

2011. máj. 30. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg, mikor már tudta az Ült! akkor kezembe fogtam a kedvenc csemegéjét, és leguggoltam majd a kezemben a kajával mutattam neki hogy fekszik! és lenyomtam a kutyát...Ezt rengetegszer ismételni, először ül, majd abból a fekszik. Csemegékkel hamar megtanulja meglátod! Üdv.
2011. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"nem szabad", "helyedre", "tied", a neve, "okos kutya", "gyere ide" ezek a legfontosabbak. Persze közben kezdheted neki a trükköket is.
2011. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!

Nálam mindig úgy volt, hogy lenyomtam a hátát, de erre fel állt..

2011. máj. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!