Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kutyám csak tőlem fogadja el az ételt? Max még a családtagoktól

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
etesd meg ha mások járnak arra
2011. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Megkérsz egy idegent hogy dobjon be zamatos húsdarabot,de a belseje legyen megborsozva erősen.Utána 10-20 perc múlva hívd magadhoz és ugyanolyan húst adj neki csak bors nélkül.Ugyanezt a gyakorlatot más idegennel a családtagjaiddal.Remélem segítettem.
2011. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám olyan mohó volt, hogy a borsos módszer nem használt. Azt, hogy nem! viszont ismerte. Letettem elé kaját, de rögtön mondtam, nem nem!

Ha volt egy kis önuralom, Tied! és mutattam, hogy oké, eheti. Ezt játszottuk kb 2 hónapig, minden kajánál.

Ennek egy éve, és hozzá se nyúl a kajához, ha nem engedjük neki. Sok sok türelem és kitartás!

2011. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
engem is érdekelnének a válaszok :)
2011. máj. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendbenm köszönöm :D
2011. máj. 30. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

en ezt a 2 technikat egy kutyasrendortol tanultam..

az elso technika: nyakorvet es porazt a kutyara..hivsz egy segitot, akitol nem akarod h etelt fogadjon el.Odaadod a segitodnek a falatot,aztan a kutyat odaviszed,es amikor az meg akarja enni az ennivalot,te egy nagyot kell rants a kutyan,hogy teljesen feledforduljon vagy akar a levegobe emelkedjen..kegyetlennek tunhet, de nem az...bevalik ha parszor megcsibnalod..mindig mas segitsen h a kutya tudja h nem csak attol az egy embertol nem fogadhat el etelet..aztan ugyanezt csinalt meg ugy h mas fogja a kutyat es nalad az etel,ezuttal ha elvette a jutalmat dicserd meg es adj meg neki:) a ,masadik technika bonyolult es sokkolo kell hozza, azt inkabb nem irom le:)

2011. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rohadt nehéz feladat. Azt, hogy emberektől nem fogadhat el ételt, akkor tudod megtanítani neki, ha tényleg mindig csak engedéllyel ehet. Először építsd fel odáig a kérdést, hogy bent a házban elől hagyhass a földön egy sült csirkecombot, és elmehetsz zuhanyoni úgy, hogy a kutya ne nyúljon hozzá. Ez mellesleg nagyon jó dominancia gyakorlat is.


Aztán építgesd azt, hogy sehol semmilyen talált élelemhez nem nyúlhat. Rejts el előre falatokat úgy, hogy a kutya ne lássa, és menj vele arra, tiltsd le róluk.


ezután jöhet az ember, aki segít, és kajával csalogatja a kutyát, de ahányszor érte nyúlna az ember felé mozdul, és az orrára koppint.


Ezt játszátok el párszor, ha kérdőn rád néz, segítséget kér, akkor pedig jutalmazd meg. Ezt jó néhány helyszínen, jó néhány emberrel kell gyakorolni, hogy beáltalánosítsa, és csak akkor tudod rendesen összehozni, ha a talált élelem megtagadása már úgy is megy, ha éhes a kutya és a legfinomabb kaját teszed ki csalinak.

2011. máj. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
rendben, akkor próbálkozok, és kérlek válaszoló, a rendőrös második lehetőséget is, köszi:D
2011. máj. 31. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!