Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Türelmetlen vagyok, talált...

Lee Sung Hyo kérdése:

Türelmetlen vagyok, talált kiskutyámat nem tudom rendesen tanítani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyás könyv első oldala is már azt írja, hogy akinek nincs türelme, bele se kezdjen a dologba. Mégis én nagyon szeretném, de sajnos a kutyám nem hallgat rám és úgy viselkedik velem, mint a játszópajtásával. Hiába csinálok bármit, nem figyel rám, nem tudom rendesen tanítani.
2011. máj. 30. 21:51
 1/6 nory0722 ***** válasza:
Semmi baj,tanítsd játékkal. Pl csak akkor kapja meg a labdát,ha leül. Ez legyen az első lépés. Akkor utána tovább tudod ezt vinni,csak az első lépés nehéz,csak ahoz kell türelem. Találd meg a kedvenc játékát,a mi fél évesen talált kutyánk is ilyen volt,neki a labda a kedvence. Mivel már elég 'idősen' találtuk,de még a játék volt a mindene,így sok türelem kellett hozzá,még ma is kell egy kevés,de már sokkal jobb. 1év alatt ül,fekszik,áll,lábhoz jön,ugrik,vissza hozza a labdát,kúszik,keres,láb mellett jön,helyére megy,puszit ad és már csibészelni is tud:) Hidd el,tényleg megéri,pedig én sem a türelmemről vagyok híres:) Sokkal könnyebb,ha megtalálod hozzá az 'utat'(kedvenc játék/kaja). Neki ez még csak játék,egyenlőre próbálja pótolni azt,amit eddig elvesztegetett,örül,hogy gondoskodnak róla. Nálunk pl a sima dícséretre is nagyon hajlik:)
2011. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig a türelem a kulcsa mindennek. Igazából türelemmel bármit meg lehet neki tanítani, amit csak el tudsz képzelni. Apró lépésekben kell haladni, kis sikereknek örülni, megtalálni a megfelelő még éppen elegendő motivációkat, és rengeteget gyakorolni. (Napi 3x10 perc egy kölyöknél már rengetegnek számít:))


Ha túlságosan bohóckodik, akkor hagyd ki a reggelit, utána mozgasd le jó alaposan, és mikor már kicsit lassul, akkor kezdj el valami nagyon ütős kajával gyakorolni. Így biztosan figyelni fog rád.

2011. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

amíg nem érted meg,hogy a kutyával hogyan bánj, addig ne nagyon tanítsd.

egy kutyasuliban könnyebben megérted a kutyázás lényegét, amit aztán ,már otthon is remekül megoldasz.

és egy kölyök kutya ,még kölyök!!

ne várj tőle túl sokat !!

a lényeg a szocializálás, és a tisztelet, utána jöhet csak a tanulás!!

2011. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kutyasuli :) Legalább te is és a kutyus is együtt tanulnátok :)
2011. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kutyasulira gondoltam már, de egy kis faluban (3000+ lakosság) élek és hát, itt nagyon semmi sincs, ha belegondolok.

Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok hogy nem azt mondtátok rögtön, hogy egy ilyen "hülye" mit akar... :)

2011. jún. 1. 16:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt és van talált kiskutyám. Nem tudhatom, min ment keresztül, mennyit és kik bántották, ütötték, rúgták. Mindenek előtt arra kell rájönnie, veled, nálad, biztonságban van. Félelem nélkül, szeretetben élhet. Idő kell ehhez. Ha ezt megtanulja, hogy bízhat benned, ez lesz az első és legszebb, legnagyobb eredményed vele kapcsolatban. .
2018. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!