Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak férges széklete...

A kutyámnak férges széklete volt, ez ugye jó ha kijön belőle?

Figyelt kérdés

van egy 8 hetes csivavám, 2 hete van nálunk, még egy oltása van, pont ma fogja meg kapnia 2.oltást.

DE már vagy 2-3 szor észre vettem hogy férges volt a széklete, észrevettem ma is.Ma például csak simán féreg jött ki belőle. :/ remélem hogy ez jó hogy ha kijön, de mit tehetnék óvintézkedésnek.

A dokinak mondjam ma meg hogy férges????És add rá tablettát?


2011. máj. 31. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó, ha kijön belőle, nekem is férges volt amikor elhoztuk, mondták is , hogy épp előtte nap adtak neki féreghajtót, dokinak mondjad majd, gondolom fog adni féreghajtó pasztát, mert időközönként nem árt féreghajtást csinálni.
2011. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mond neki, hogy hányszor lett eddig féregtelenítve, ez alapján adni fog neki tablettát.
2011. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
hát persze,ez nem szégyen pici korban természetes.csak azt nem értem akitől hoztátok miért nem féregtelenítette.a doki adni fog vagy pasztát vagy tablettát,ami kb 150ft.amúgy ez nem játék,mert annyira elszaporodnak a férgek hoyha későn kezeled már lehet késő.belűl marják a beleit,képesek kimászni a szervekhez is,mint látod most a fenekén jött ki.azonnal menjél a dokihoz vagy állatpatikába ahól tudsz venni,holnapra kiürül belőlle
2011. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor még 2 hetente kell féregteleníteni a kutyát,az orvos automatikusan adni fogja a tablettát is az oltással együtt. De szólj neki, hogy férgeket láttál,akkor jobban fog figyelni. (bár ez első,hogy megtapintja a hasát, úgyis érezni fogja)
2011. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
hát persze,ez nem szégyen pici korban természetes.csak azt nem értem akitől hoztátok miért nem féregtelenítette.a doki adni fog vagy pasztát vagy tablettát,ami kb 150ft.amúgy ez nem játék,mert annyira elszaporodnak a férgek hoyha későn kezeled már lehet késő.belűl marják a beleit,képesek kimászni a szervekhez is,mint látod most a fenekén jött ki.azonnal menjél a dokihoz vagy állatpatikába ahól tudsz venni,holnapra kiürül belölle, belefog pusztulni máskülönben
2011. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

remélem ez este 7ig nem fog késni mert akkor kell mennem a dokihoz :/ :'(


amúgy a kiskutyámat bátyámtól kaptam, ő pedig nem ért a szaporítókhoz, és az tuti az volt akitől vettük :(

2011. máj. 31. 10:06
 7/15 anonim ***** válasza:
A férgeket ki kell hajtatni. Adjatok neki féreghejtó tablettát (állatorvos ad) és addig ismételjétek meg a féreghajtást, amíg nem válik tünetmentessé férgesség szempontjából. Adott esetben magatok alá is nézzetek a klotyón és figyeljétek meg, hogy van-e változás az éhségérzetben, esetleges fenékviszketés stb. Ugyanis a kutya férge emberre is átterjedhet.
2011. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha már férget kakil, akkor nagyon férges! Mikor volt féreghajtva? Ha mostanában, és az hozza ki őket, az jó, akkor csak ismételgetni kell a kezelést, ahogy a doki javasolja.

Ha viszont csak úgy magától férget kakil, akkor nagyon gyorsan vidd orvoshoz, mert már nagyon alultáplált lehet egy ilyen pici kutya annyi féreggel.

2011. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hűha...több mint 2 hete adhattak neki ott tablettát ahonnan hoztuk.Szóval most teljesen magától valószínű.:/ remélem még délutánig semmibaja nem lesz :(
2011. máj. 31. 10:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja délutánig
2011. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!