Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan gombásodásnál ami...

Olyan gombásodásnál ami kutyáról emberre oda-vissza terjed egyértelműen elegendő a humán gombásodás elleni készítmény? (Nizoral, Canesten? )

Figyelt kérdés

Nekem volt előbb - edzőteremben összeszedett lábgombám. A kutya nagyon le van gyengülve, egyfolytában orvoshoz járunk, és a legutóbbi antibiotikum kúra után vettem észre, hogy a nyakán kis pöttyök jelennek meg. Aztán ugyanolyan kis pöttyök jelentek meg a jobb kezemen, amivel simogatom, meg a pasim kezén is, aki meg engem simogat :)


Ha mindannyiunkat kezelem canestennel, és a kutyát fürdetem Nizorallal attól elmúlhat? Már a gatyámat is ráköltöttem a dokira, ha legközelebb mennem kell hozzá rákérdezek, de én se rohanok a bőrgyógyászhoz egy kis gombásodás miatt.


2011. máj. 31. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a kutya már egy ideje antibiotikum-kezelésben részesül, valószínűleg az immunrendszere is gyengült, nem valószínű, hogy elég lesz neki csak külsőleges gombaellenes kezelés. Megpróbálkozhatsz vele amíg nem kerül orvoshoz, de mindenképpen érdemes lenne visszamenni a dokihoz, mert gombás fertőzés nem csak a bőrén lehet, illetve legyengült immunrendszerrel nem tudja olyan könnyen legyőzni a gombás fertőzést.
2011. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából mostmár soka javult az állapota, egyre erősebb, csak én is tudom, hogy az antibiotikumtól simán kijön a gombásodás. Inkább az aggaszt, hogy tök nyilvánvalónak tűnik, hogy oda-vissza fertőzgetjük egymást (szerencsére eddig a saját kutyám nem kapta el).
2011. máj. 31. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt az állatorvossal kéne megbeszélni, mert a humán gyógyszerek összetétele valamennyire különbözik az állatok gyógyszereitől, még akkor is, ha a a hatóanyag ugyanaz (pl. felszívódás módja, ideje). Nem biztos, hogy a Canesten megfelel a kutyának is.

És az is lehet, hogy van egy nagy adag kórokozó rajtatok, a kutyán az egyik, rajtad meg egy másik faj produkálja az ugyanolyan tüneteket.

A bőrgyógyászat nem egyszerű téma, sokszor ugyanolyan tünetek mögött más és más okok állnak.

A kutyánál bőrkaparék vizsgálattal könnyen kideríthető, milyen kórokozóról van szó, ez kb. 5000 Ft-ba kerül.

2011. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a Nizoral sampon bőven elég a kutya gombás fertőzésének kezelésére, Canesten felesleges. (ha valóban gomba) Immunrendszert erősitsetek, nekünk pl. az immunovet nagyon jól bevált.
2011. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!