Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyánk legyen?

Milyen kutyánk legyen?

Figyelt kérdés

szeretnénk egy kutyát (már 12 éve vannak kutyáink) és lakásban lakunk 180 nm inkább nagytestűt szeretnénk

melyiket ajánlanátok?

és ha tudtok mondani a fajtáról is valamit megköszönném...

előre is köszi... :)


2011. máj. 31. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a husky a kedvencem, de az nem való házba. :(

Keverék!! Nem kell folyton egy adott fajtához ragaszkodni, mindig az van hogy milyen fajta milyen fajta -> hát keverék!! Tovább élnek, hálásabbak (a menhelyesek), és gondold el szeretnél huskyt is meg goldent is (pl én), de nincs mindkettőre pénzed, mi a legjobb? Keverék!! :D

Bocs, önkéntes vagyok ezért ragaszkodom annyira a keverékhez! :D

De: menhelyen is vannak fajtatiszták. Esetleg golden retriever, nagytestű, de ha el van véve 3szor 4szer sétálni akkor nagyon jól elvan!! :D

2011. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Németjuhász,azért mert okos,védi a házát és nagy szeretetre képes. Egyébként szerintem is a keverék ugyanolyan jó mint a fajtatiszta! A keveréket is nagyon ajánlom,mert tényleg nagyon hálás tud lenni(mint már előbb írták)
2011. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Például a boxer, dobermann, Rottweiler, német juhász, labrador, golden retriver...stb. Nagyon értelmes, okos könnyen tanítható fajták. Megfelelő mozgással, lakásban is tarthatóak.
2011. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen típusút szeretnétek.Én a wippetet ajánlom.Tökéletes szobakutya.A nap nagyrészét alvással tölti.A szőre rövid, ezért egyszerű ápolni.Nem jellemző rá a csípődiszplázia(a csípő rendellenes fejlődése, ami sántává is teheti a nagytestű kutyák többségét).Napi 2-3 sétáltatás elég neki,de fontos,hogy ezalatt futhasson.Az agarak közül a legszófogadóbb.Érzékeny ezért fontos a pozitív visszajelzés.Átlagos életkora 15 év.Ösztönösen a kisebb állatok nyomába ered,ezért ha más állat is van akkor nem ajánlom.
2011. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem biztos, hogy mindig a fajkutya a nyerő...:) gyerekkorom óta voltak kutyáink, most egy KÁJ van,és két menhelyi keverék.

a KÁJ is jó kutya meg minden, de a Manó az Manó.:)

Sokkal nevelhetőbbek, sokkal hálásabbak, mint az alomból vett kutyák.

Meg lakásba hiába 180 nm, az kevés egy nagytestűnek... inkább közepes termetűt válassz, ha jót akarsz a kutyának!:)

ja, és egy menhelyi kutya is tud ugyanolyan jó kutya lenni, mint egy fajtiszta.

Pláne, ha félig németjuhász, nem foghatsz vele mellé!:)

2011. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hamár fajtatisztához ragaszkodsz (tudom, nem írtad, de olyan is van), akkor ott vannak a fajtamentők. Én pl. a boxer fajtamentő csoportot figyelem nagyon, és azt mondják rájuk hogy az adott fajtához hasonló fajta, de én meg nem mondanám, hogy nem teljesen fajtatiszta. Tényleg olyanok mintha teljesen fajtatiszták lennének. És ha fajtamentőktől hozol, az ugyanolyan, mintha menhelyről hoznál, mégis olyan mintha egy fajtatiszta kutyát vásároltál volna. Látod ez egy nagyon jó módszer. ;)
2011. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az eddigi kutyáink MINDIG keverékek voltak és ígyis-úgyis menhelyről hoznánk...

csak azért kérdem mert ha van esetleg olyen keverék vagyfajtiszta ami jü lenne lakásba akkor az lenne a megfelelő kutyimtyika...

2011. máj. 31. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!