Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát lenne érdemes vásárolnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok , szeretnék vásárolni egy ebet , lehetőleg legyen családbarát kisebb fajta , szeresse a mozgást , és a további jó tulajdonságok . Először welsh corgira gondoltam de úgy hallottam hogy az 2-300 ezer forintba is telhet . Nem ismertek valami hasonló természetű , alkatú kutyát mint ez ? Meg ha lehetséges normális árban lévőt . Kérlek segítsetek !
2011. jún. 1. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alkatra nem hasonló, de ha jó helyről, nyugis, nem morgós szülőktől veszed egy spániel lehet ilyen. Esetleg kérdezz meg corgi tenyésztőket, "hibás" (színhiba,foghiba) egyedet nem adnak-e olcsóbban. Ha megmondod, hogy csak családi kutyának szeretnéd akor hátha felajánl egy tenyésztésre nem alkalmas egyedet olcsóbban..
2011. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nézz utána valamilyen spiccnek (előfordult hogy spitznek van írva) nagyrészük kistermetű, vannak olyan fajták amik nagyon kistermetűek, de szerintem a német spicc neked való lehet. Keress rá melyik a legideálisabb neked.Sokkal olcsóbb mint az a fajta mit te írtál.Az ára kb olyan 15 -30 ezer forintnál mozog a legtöbb helyen én úgy tudom. Nekem volt egy spiccem, sajnos elpusztult 1 év után, de nem az én vagy az ő hibájából. Nagyon aranyos kiskutya volt, játékos, és hamis. Ha idegen jött mindig ott ugrált körülötte és ugatta, ha csak valaki a kapu előtt ment el már fülelt és ugatott. Szerintem nagyon jó családi kutya. Ha esetleg van kedved keress rá francia bulldogra vagy mopszra. Ezek nagyon aranyos és érdekes kis kutyák, nekem nagyon bejönnek árba talán 20 ezer forintért találsz eggyet még ha nem is teljesen faj kutya. Nem tudom mennyire fontos számodra hogy teljesen faj kutya legyen.
2011. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Francia bulldog és a mopsz nekem is tetszik.a spiccektől a hideg ráz.lakott egy az utcánkban,azt hittem felkötöm magam,annyit "ugatott",vagyis inkább visított.imádom a kutyákat de ezt a fajtát ki nem állhatom.A mopszok,bulldogok jófejek...csak ajánlani tudom...
2011. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , utolsó részvétem .. :)
2011. jún. 1. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézz körül menhelyeken, ott sok olyan kutya van, mint amit leírtál. A kölyöktől egészen az aggastyánig :)
2011. jún. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát igaz a spiccre hogy éber kutya és elég hangos, de szerintem ez sok mindentől függ, pl hogy hogyan nevelik és mire, mennyire ingerszegény környezetben van, és hogy mekkora az a köszöb amit ha átlépnek akkor fülelésből ugatás lesz :)
2011. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
köszi,szerencsére tavaly elköltöztek :) azóta nyugalom van,hacsak a kopóm vagy a labradorunk nem kezd rá...mondjuk nekik nem ilyen sivító a hangjuk
2011. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mopsz, nekem mar kilenc eves, imááádom :)
2011. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem azért beszélj egy corgie tenyésztővel mert elég sok "hibás" kicsi születik a fajtában (szín. vagy nem teljesen áll fel a füle stb egy időben volt egy elég szerencsétlenül járt tenyésztő akinek két alom is a nyakán maradt és ingyen adta a kölyköket a végén
2011. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem Labradorom van, középmagas kutya, családbarát, imád úszni, és mindig jó a hangulata. Mindent megtesz azért, hogy gazdijának örömet szerezzen. Ezért ha ilyet választasz sokat kell figyelni, mert nem mutatja ki ha valamilye fáj. Akár csinálhatsz belőle jó házőrzőt is, de szerény természetét kár lenne ennyire elrontani. Szeret sétálni, futniés nagyon tanulékony. Mindent meg tudsz tanítani neki, a legokosabb kutyafajok egyike. Szerintem nincs olyan ember akinek ne tetszene. Itt egy kép róla:

[link]


Örülök ha segíthettem :)

2011. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!